Как да се справя с некоректния ми работодател!

  • 3 896
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Вече 5-ти месец чакам счетоводителката на фирмата, да си свърши работата и съответно да ми преведат майчинството. От януари месец не е подадена информация към НАП, а да не говоря че осигуровки не са плащани от 2006г. От НОи ме посъветваха да подам жалба, но ме е страх да не би след ревизията да ми направят проблем и да не мога да си взема трудовата книжка. Има ли други майки, които имат проблем с работодателите си и ако може някой да даде съвет как да постъпя. Можете да си представите как се кара на 1 заплата. Чудя се ако бях самотна майка ...  #Cussing out

# 1
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Подай жалба в Инспекция по труда.
А ако работодателя откаже да ти даде трудовата книжка, пак подаваш жалба.
Глобите не са малки.
Успех Peace

# 2
  • Мнения: 141
По закон работодател няма право да ти задържа тр.книжка повече от три дни!Подсъдимо е и глобата е соленичка.Моят съвет е да подадеш жалба и да видиш какво ще стане по нататъка.Така или иначе трябва да реагираш по някакъв начин.

# 3
  • Мнения: 3 376
Не ги щади толкова и подавай жалба!!!
След като 7 месеца на мислят за теб  и това как се гледа дете с една заплата не мисля,че изобщо има смисъл да чакаш повече.

# 4
  • Мнения: 253
Може първо да говориш с работодателя си и да му кажеш че ще подадеш жалба ако той не накара счетоводителката да си свърши работа.(моя работодател незнаеше че ТЯ не ми е подала документите)сега вече всичко си дойде по местата.Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 565
Знае той ама тя му казала че първо трябва да си плати осигуровките за да нямал глоби, което не ми се вижда много логично. Иначе моите документи колежката ми ги е подала ама без останалото все едно нищо не е подадено. Днес бях в НОИ и питах дали мога да напусна докато съм в майчинство и да започна в друга фирма и пак да си продължа майчнството, защото ми се струва че ще си имам още проблеми дори и да ми изплатят до сега парите. Имам чувството че само тая фирма е такава.

# 6
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
Оплачи се задължително в Инспекцията по труда!
И си подай в деловодството (ако имате такова) писмено, че  си искаш книжката. Взимаш ли един екземпляр с входящия номер за всеки случай.

успех

# 7
  • Мнения: 4 753
Моят съвет е да подадеш жалба и да видиш какво ще стане по нататъка.Така или иначе трябва да реагираш по някакъв начин.

Абсолютно.... аман от работодатели идиоти....  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 428
Подай жалба в Инспекция по труда.
А ако работодателя откаже да ти даде трудовата книжка, пак подаваш жалба.
Глобите не са малки.
Успех Peace
Точно така  Peace

# 9
  • Мнения: 1 062
Подай жалба, така или иначе докато си в майчинство не могат да те освободят. Ще си изкараш майчинството, а след като изтече си напускаш и готово.

# 10
имаш права,защити ги!не чакай защото моята приятелка така я завлече нейната шефка,уж счетоводителката,уж незнам  какво си,та сега още пари има да си взима,ама няма кой да и ги даде

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Подай жалба в Инспекцията по труда.
Трябва да е истински идиот, щом знае, че трябва да взимаш майчинство, а не ти е внесъл осигуровки  newsm78, то е ясно, че няма как да го вземеш.
Не се притеснявай за трудовата книжка - няма право да ти я задържа.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят съвет е да подадеш жалба и да видиш какво ще стане по нататъка.Така или иначе трябва да реагираш по някакъв начин.

Абсолютно.... аман от работодатели идиоти....  Rolling Eyes
съгласна съм  Peace

# 13
  • Мнения: 4 406
това, че ще глобят шефа, няма да те стопли- щом не е внесъл осигуровките, вероятно няма да си плати и глобите. трябва да убедиш някак си шефа си да плати осигуровките.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако имаш някаква идея да се връщаш на работа на същото място, първо поговори / информирай собственика.
Ако не - направо подавай жалба.
Можеш да се обърнеш, също така, към някой от синдикатие за съвет и / или съдействие.

Общи условия

Активация на акаунт