На каква диета може да се подложи кърмещата жена?

  • 2 631
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте, мами!
Имам желание да сваля няколко килограма. Не изглеждам дебела, но не съм и както преди бременността /може би по-отпусната, а не толкова по-пълна, наложи се секцио в хода на раждането/.
Та, бихте ли споделили от какви храни и количества е възможно да се лиша, без да вредя на бебо и за какъв период от време?
Ако някоя има добри резултати, ще се радвам да ги сподели.
Лека вечер.

# 1
  • Мнения: 391
Откога кърмиш? Ако бебчо е малък, изчакаи малко.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На Дюкан има олекотена фаза за кърмачки

# 3
  • Мнения: 8 242
Виж ми подписчето  Mr. Green
Знам си аз, че ставаме все повече дългокърмещи Дюканки  Sunglasses

Ето и тайната (пускала съм я и в дългокърмещите)..
Можеш съвсем спокойно да си прилагаш Дюканския режим за кърмачки - а именно:

1. 1 порция нишестени храни на седмица - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща, фасул (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 2 порции на ден, без банани, грозде, череши. (порция около 200-250 гр.)
3. Хляб - 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. Млечни - 40 гр. кашкавал дневно, кисело мляко 2-3% масленост до 800-1000 гр. млечни на ден . Извара обезмаслена.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря) - гала вечерята може да бъде дори торта, сладолед, пица.. каквото искаш Simple Smile Но е добре да бъде наистина 1 порция - около 250 гр.
6. Зеленчуци - всякакви - без картофи, те са само в нишестяния ден.
7. Меса - всякакви и в каквото количество искаш - пиле, телешко, свинско ФИЛЕ, риба всякаква.. Постни меса Simple Smile
8. Яйца - колкото искаш, но не е добре да се прекалява с жълтъците (4-5 седмично), белтъци колкото искаш.

А това е как започнах аз (2 месеца) - но вече минах в т.нар. 3та фаза, което се доближава много до написаното по-горе:
Общо взето ми е такъв режима - ям понеделник, вторник и сряда само месо, риба, яйца и млечни + 1 салата за вечеря.. А четв., петък, събота и неделя ям всичко изброено, като на всяко ядене имам салата + 1 плод сутрин на закуска.. Закуската ми задължително е е1 кофичка Пършевица 0,5% + 3 с.л. овесени трици. И по 3-4 л. вода на ден Simple Smile
+ 3-4 пъти седмично трениам на степера по 30-40 минути..

 Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 1 947
   Ayas, ако е само за отпуснатост, спорт и нищо друго. Като я чета таз' Дюканска диета, ако я почна, ще кача още 5 кила - какво е туй ядене, бре?!? Ами, ако не искам да ям месо? То доминира в този хранителен режим.

# 5
  • Мнения: 753
Благодаря ви много.
Мен нещо ме избива на ядене между храненията, кото май не е добре...
Но трябва да си наложа някои норми.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да-ако не ядеш м/у храненията,вечеряш към 18:00-18:30 сигурно ще имаш резултат.Но най-доброто,което  можеш да направиш е РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ  Peace

# 7
  • Мнения: 405
Aз съм на диета за регулиране на кръвното и мога за нея да ти напишa. Ето тук е  кратко описание на диетата: http://www.webmd.com/hypertension-high-blood-pressure/guide/dash-diet
Основно това включва повече плодове и зеленчуци, изключване на мазнините, червеното месо и сладките и намаляне на натрия до 1500мг на ден. Това последното се оказа най-трудно, защото аз исках да ям поне по 2000 калории на ден заради кърменето. Първите няколко седмици надлежно си записвах коя храна колко натрий има, след това вече свикнах на око да преценявам, но като цяло изключих всички приготвени храни от вън, както и консервите. Тази страница е добър източник на инфо за състава на храните: www.nutritiondata.com. Първият месец с тази диета свалих 3кг някъде, но това стана и с много движение, фитнес 2 пъти седмичнo, йога веднъж нa седмица и пилатес, когато се сетя. Единствената модификация, която направих е че приемам повече протеини, от колкото в диетата, но така си чувствам организма и мисля, че е правилно докато кърмя. Като цяло я препоръчвам тази диета, точно защото ми се струва, че е съвместима с кърменето и нуждата на организма по това време.

# 8
  • Мнения: 8 242
Като я чета таз' Дюканска диета, ако я почна, ще кача още 5 кила - какво е туй ядене, бре?!? Ами, ако не искам да ям месо? То доминира в този хранителен режим.

Аз пък като я спазвам таз Дюканската, мога да кажа, че е супер. Ядеш КОЛКОТО искаш и КОГАТО искаш от позволените храни.. И резултатите се иждат -13 кг не са малко нали Simple Smile Които по никакъв начин не можах да сваля 2 години..
Още повече, че изобщо не ми се е отразило на кърмата - и как! с цялот това ядене  Crazy
Диетата е балансирана много добре за кърмачки - има си и плодове и зеленчуци, и млечни, и хляб.. и най-вече мръвки..
Повече от 200 момичета я спазват в оригиналния й вариант (некърмачки) и при всички резултатите говорят сами за себе си Simple Smile
Ако не искаш да ядеш месо - просто това не е твоята диета  Laughing
Но каквото и да съм пробвала, по-ефикасно от това не съм срещала досега  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 487
   Ayas, ако е само за отпуснатост, спорт и нищо друго.
Точно така. С диета няма как да се оправи отпуснатост.
 Hug

# 10
  • Мнения: 8 242
   Ayas, ако е само за отпуснатост, спорт и нищо друго.
Точно така. С диета няма как да се оправи отпуснатост.
 Hug
Мда.. ама ако мускулите са скрити под 3 пръста сланина, нали колкото и да ги тренираш, няма как да се забележат  Mr. Green
Трябва да е комплексно - спорт + подходящ хранителен режим + подходяща козметика
(не казвам скъпа.. примерно мен Девата ме оправя идеално  Peace)

Айде още малко стимул за невярващите..
За 2,5 месеца:
-13 кг
-7 см от всяко бедро
-7 см ханш
-18 см талия
-1 см бюст  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 660
Здравей и от мен  Simple Smile

Аз от 3 месеца съм на разделно хранене. Свалила съм 8 килограма. Хубавото е, че не се лишавам от нищо - хляб, сладко - всичко си хапвам, просто спазвам комбинациите. Единственото, което не ям-пия са газирани напитки, но това е защото не ги обичам. Вместо това много сокове и вода. Но и тук се спазва поне 4-ри часов интервал между храненията.
И друго - сега покрай Великденските празници, си хапнах и козунак и други определено НЕразделни храни и килата не отидоха нагоре Simple Smile
Също така, ако решиш да се храниш разделно, ще намериш няколко варианта на диетата, бих ти препоръчала да си избереш единия и да спазваш него. Моят режим малко се различава от този, който е даден тук във форума, но също има ефект.

Успех!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 947
  Но Ayas пише, че е по-скоро отпусната, отколкото пълна и понеже и аз съм така,
а не само ми се яде между храненията, ами и си ям между тях Laughing, но не напълнявам,
ами ме домързява да спортувам и оттам идва отпуснатостта. Затова смятам, че в
случая специален режим не е нужен, а просто по-засилен контрол над апетита и
спорт, което вече и аз правя. Party Иначе отзиви за Дюкан чета и аз и то само добри,
но аз не ям месо, затова попитах как се модифицира тогава. А за какво е козметиката?
Не бях чувала козметиката да има влияние върху диета.
  Най-добър резултат аз съм имала с разделно хранене, където порцийките са съвсем
малки, комбинирано с йога и леки упражнения плюс коремни преси до пръсване.  Crazy
  Успех на всички и здрави кърмачета! Hug

# 13
  • Мнения: 1 081
Айде и аз да подкрепя Дюкан-за месец свалих 3тофазно 6 кила. ДУХИ, ТЕНКЮЮЮЮЮЮ!!!!!ЧЕ МЕ ЗАПАЛИ, и че се върнах в старите си дънки(шалвари са по принцип, засега все още са ми тип "цигара", но съм доволна! Mr. Green )

Диети никога през живота си не съм пазила, но винаги съм била на режимно хранене, защото се занимавах много сериозно със спорт. Та храненето ми винаги е било високобелтъчно(почти дюканско  Mr. Green  , без да подозирам). При всеки хранителен режим ОБАЧЕ се води до загуба на тегло, което в по-голямата си част е мускулна маса, а кожицата, с 3та пръста сланина си остават, за съжаление. При Дюкан това не е така, защото поради липсата на въглехидрати, организмът се принуждава да разгради гликоген(демек мазнотиите) и така топенето на мазнините е почти 100% ефективно. Д ане говорим че задължителната вода в огромни количества поддържа в прекрасен вид тургура на кожата! За вегетарианците има, разбира се, варианти-обезмаслена извара, яйца, риба, кисели и пресни млека-да не говорим пък колко рецепти има с изброените продукти.

Пък за вегетарианството-малко офф-бившият ми треньор все ми се подиграваше, че бях залитнала в тази насока(затуй и станах дебела, всъщност), че когато видя елегантна крава(тревопасна) и тлъст и запуснат тигър-тогава да му развивам теории как човекът не трябва да яде месо и вегетарианството е ключът към здравото тяло  Mr. Green 

И спортът без диета, както и диетата без спорт НЕ ДАВАТ РЕЗУЛТАТИ!!! И по 1000 коремни преси да правите, като се храните неправилно, плочки няма да се покажат:)

# 14
  • Мнения: 1 947
И спортът без диета, както и диетата без спорт НЕ ДАВАТ РЕЗУЛТАТИ!!! И по 1000 коремни преси да правите, като се храните неправилно, плочки няма да се покажат:)
'Псулютно!  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт