ЗЕЛЕНИ ВОДИ

  • 17 112
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
Здравеите, 
и моите води бяха зелени, казаха ми, че е от кръвна несъвместимост с бащата.

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
единствената разлика е че такива бебета се аспирират веднага след раждането - с една тръбичка им смучат нослето и устичката. Но това става веднага като излезе бебето и трае няколко секунди само.
а за загубата на тоновете - това показва, че бебето страда. А това да се изака(да оцвети водите) не винаги е признак на страдание, ако тоновете са добри, раждането не се ускорява. И това се случва МНОГО често при раждане (изхвърлянето на мекониума).
не всички бебета родени с наличие на зелени води се аспирират!
Но се дават антибиотици - профилактично - за да не е погълнало вода при раждането си и да получи инфекция.
Второ - за да са зелени целите водите - значи се е получило изхождане ототдавна - не само при раждането. Такива води са признак, че бебето е страдало вътреутробно.... Причини - много - вируси, гъбички, някакво неоткрито заболяване на майката, високо кръвно, отлепяне на плацинта и т.н. и т.н.
Но във всички книги пише че при откриване на зелени води дори може да се прибегне до преждевременно раждане! Просто защото те са индикация че нещо не е наред с малкото.

# 17
  • Мнения: 669
А каква е опасността за бебето, когато има зелени води, та се налага "спешно секцио" или се предизвиква раждане веднага? Кое е опасното - да не погълне от тези води, или ......... ?

# 18
  • Мнения: 125
Извинявам се че се намесвам но съм възмутена и честно казано още по притеснена от предстоящото ми раждане. За това бих искала да те попитам в коя болница ражда, имаше ли уговорка или просто отиде както се полага на всички с надежда че щом плащаме на тъпата ни държава здравни осигуровки би трябвало да се грижат така наречените лекари за нашето и здравето на децата ни.
Предварително благодаря.
Ами и аз разчитах на това, че си плащам здравните осигуровки и не платих на лекар, а и такива реклами удряха по радиото за тази болница - 1АГБ Св. София.

# 19
  • Мнения: 125
А как може да се разбере още по време на бременността, че имам зелени води?

# 20
  • Мнения: 431
И двамата ми синковци бяха преносени с по 8 и 9 дни. И двамата в зелени води, и двамата здрави, жилави, без всякакви АБ терапии, закърмени почти веднага. Защо се шашкате толкова не ми е ясно. Не слагайте под общ знаменател всичко. То ако беше така медицината щеше да се учи за 10 месеца, а не за 10 години ( а и за цял живот). Всеки случай си е за него.

# 21
  • Мнения: 3 116
При мен като ме гледат на ехограф, казват че водите са ми "бистри". Предполагам. че ако са зелени не са бистри  Thinking

# 22
  • Мнения: 2 556
Страшно съжалявам, че ти се е наложило да преживеш такова отношение!!

Не съм запозната много с цветовете на водите, но за сетен път се убеждавам от постинга ти, че човек не трябва да ходи да ражда при първия срещнат екип и да разчита на човешко отношение - защото може да не го получи. Явно разчитайки на дежурните на смяна, рискуваме живота си и този на бебето, направо е отврат.

Да, има и свестни сестра и лекари, но явно има и безчувствени екземпляри, които не заслужават да се занимават с това. 

# 23
  • Варна
  • Мнения: 737
Това, което си прежилава е ужасно!!!! Аз съм изумена, че в наши дни се среща подобно нехуманно отношение!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Колкото до зелените води, аз няма опит, но четох за тях и пише, че оцветяването на водите в червено се дължат на това, че първата дефекация на бебчо е станала преди да се е родил. Изпразването на чревцата водело до оцветяване на водите в зелено. Пише, че не е опасно никак. Единственото, което се правело от лекарите било непосредствено след раждането, да се почистят носа и устата, за да се освободят дихателните пътища, ако мъника е погълнал от околоплодните води!
Щом вече си гушкаш бебчо, явно всичко е минало добре, въпреки неудачите!
Забрави този гаден момент от живота си и се радвай на малкото съкровище!

# 24
  • Мнения: 1 102
Здравей, искрено ти съчувствам за миналото ти страдание благодарение на лекарите. Аз съм бивша акушерка, и доколкото знам водите ти като са изтекли може да са наистина бистри. В последствие обаче бебето като е в стрес ( в корема ти за този момент, може да са от дългите часове минали с интензивни контракции ), си прави акото в корема ти и по този начин водите ти стават зелени. И ако много дълго детето стои в тези води и ако ги вдиша може да се породят сериозни инфекции на белия дроб. Зелената вода няма нищо общо с предишните ти инфекции. Сега как сте? Направо трабва да осъдиш тези лекари.

# 25
  • Мнения: 125
Gore-dolu sme dobre, samo deto bebcheto malko e bolnavo. Ima niakakva temperaturka, koiato poniakoga stiga i do 37,6 i e taka veche blizo 2 meseca. Pravihme mu izsledvania na kryv, urina i izprajnenia, no ne otkriha nishto neredno. Lekarkata ot detskata pediatria podozira, che onazi infekzia ot rajdaneto ne e bila izlekuvana napylno. Po edno vreme povryshtashe mnogo zdravo, no mai ovladiahme polojenieto. Ostana samo da mu mine razstroistvoto. Loshoto e che propusnahme edna vaksina, no lekarkata kaza che ne e fatalno i bebeto triabva da e napylno zdravo, za da se vaksinira. A shto se otnasia do lekarite, misleh si da gi sydia, no kato obsydih vyprosa s drugi maiki s podoben sluchai (pak v Tina Kirkova - iavno kato ne si platish te machat dokato si platish ili dokato ne stane polojenieto kritichno), reshih , che niama smisyl. To az ne sym chula da ima osyden lekar, dori onzi ot maichin dom deto naistina umoril 1 rodilka, mai vse oshte si e na svoboda...Te dori i v epikrizite ni ne sa napisali vsichko kakto e bilo. Na men 10tina dni sled rajdaneto mi izsledvaha vlagalishten sekret i to po nastoiavane na pediatarkata, veroiatno svyrzano s bebeto i kogato kazah na akusherkata, koiato mi vzimashe sekreta, che sym rodila sys zeleni vodi, tia beshe izumena, che chak sega shte me izsledvat. Okaza se che imam niakava bakteria, koiato s 300 zora mi kazaha kakva e, za da znam kakvo da kaja na moia ginekolog. Inache si vzeha rezultata ot izsledvaneto i si go pribraha po papkite za arhivite. Dori niamaha namerenie da mi kajat kakvo mi e, dobre che se raztichah i poskarah s edin lekar (da ne mu kazvam imeto)

Здравей, искрено ти съчувствам за миналото ти страдание благодарение на лекарите. Аз съм бивша акушерка, и доколкото знам водите ти като са изтекли може да са наистина бистри. В последствие обаче бебето като е в стрес ( в корема ти за този момент, може да са от дългите часове минали с интензивни контракции ), си прави акото в корема ти и по този начин водите ти стават зелени. И ако много дълго детето стои в тези води и ако ги вдиша може да се породят сериозни инфекции на белия дроб. Зелената вода няма нищо общо с предишните ти инфекции. Сега как сте? Направо трабва да осъдиш тези лекари.

# 26
  • Мнения: 768
Здравей, искрено ти съчувствам за миналото ти страдание благодарение на лекарите. Аз съм бивша акушерка, и доколкото знам водите ти като са изтекли може да са наистина бистри. В последствие обаче бебето като е в стрес ( в корема ти за този момент, може да са от дългите часове минали с интензивни контракции ), си прави акото в корема ти и по този начин водите ти стават зелени. И ако много дълго детето стои в тези води и ако ги вдиша може да се породят сериозни инфекции на белия дроб. Зелената вода няма нищо общо с предишните ти инфекции. Сега как сте? Направо трабва да осъдиш тези лекари.
Сега разбирам защо швейцарския гинеколог  ми каза че в Бьлгария лекарите и акушерките имат златни рьце, а тук вьв френско са некадьрни. След като и ти като специалист го казваш че  е от значение какви са водите. Моето бебе никой не го е изследвал за нищо, при все че водите бяха блатно зелени от началото до края и преносих 2 седмици. На видеозон ме гледаха в 7 месец(общо 3 пьти за бременността), бях с албумин в крьвта и гестационен диабет, постоянни контракции от 5 месец и разкритие 4 см в 7 месец и естествено че имах инфекция (дадоха ми някакви свещички и това беше).
Освен това детето се роди 4.800.
Само дето тук ме успокояваха че всичко ми е наред и аз се успокоявах че всичко е ок - до скоро, ама се оказа че не било така. Но това е друга тема.
И това вьв прекрасната Европа кьм която се стремим. Тук в района кьдето живеем явно цари тотално безхаберие в болниците.
Ако това чака бьлгарското здравеопазване каквото е френското в момента по-добре да не влизаме в ЕС.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Извинявам се, че се включвам не директно по темата, защото наистина не знам какво значи околоплодните води да са зелени. Искам само да кажа, че родих пьрвото си дете вьв вьпросната болница и малко оставаше да ни уморят и двамата "супердобрите" лекари там. Няма да разказвам подробности, за да не става досадно и да не плаша бьдещи майчета. Просто чудо е, че аз и детето ми оцеляхме, без да преувелечавам. Факт е обаче, че след това раждане, чак след 7 години се реших да имам второ дете. Второто ми раждане протече нормално с леки усложнения, но навреме овладяни в друго здравно заведение, не в 1АГ"Св.СОФИЯ". Така, че нищо случило се в тази болница вече не може да ме учуди.
Радвай се на бебче и да ти е живо и здраво!!!

# 28
  • Мнения: 639
Здравей,
Зелените води говорят, че бебето е страдало, могат да се получат от много неща (болест на майката, високо кръвно и др.). При зелени води на бебета после задължително се слага антибиотик, профилактично.
С малкия ми син водите бяха леко оцветени, по време на бременността имах високо кръвно. Всичко е наред с Дани и не сме имали проблеми.
Приятен ден  Simple Smile.

Зелено оцветяване на околоплодните води е белег за фетално страдание! При недостиг на кислород сфинктера на ануса на плода се отпуска и част от чревното съдържимо преминава в околоплодните води и ги оцветява. Чревното съдържимо на плода се състои от епителни клетки, косми, чревни пигменти и жлъчни пигменти - последните са с тъмно зелен цвят почти черен. Това чревно съдържимо се нарича мекониум. Когато изтекат околоплодните води изтичат само предните - тези които са пред главата на плода, задните води не изтичат едновременно с предните, защото предлежащата част служи като тапа. При наличието на страдание в хода на раждането се задейства гореописания механизъм и задните води се оцветяват в зелено. Ако е налице страдание на плода от по-отдавна то тогава водите са много наситени с мекониум и се наричат кални води. Причините за страдание са много и различни, но когато предните са бистри, а задните зелени значи страданието е възникнало в хода на раждането. Аспирирането на зелени околоплодни води не е равнозначно на инфекция на бебето!  И
Здравей, искрено ти съчувствам за миналото ти страдание благодарение на лекарите. Аз съм бивша акушерка, и доколкото знам водите ти като са изтекли може да са наистина бистри. В последствие обаче бебето като е в стрес ( в корема ти за този момент, може да са от дългите часове минали с интензивни контракции ), си прави акото в корема ти и по този начин водите ти стават зелени. И ако много дълго детето стои в тези води и ако ги вдиша може да се породят сериозни инфекции на белия дроб. Зелената вода няма нищо общо с предишните ти инфекции. Сега как сте? Направо трабва да осъдиш тези лекари.
Мюрвет явно си пропуснала някой лекции по акушерство , че и някой по неонатология , "вдишването " се избягва като се прави дълбока аспирация непосредствено след раждането. При запълнени с околоплодни води дихателни пътища и без наличието на аспирация не може да изплаче бебето! На практика това значи, че не може да диша ! И риска от инфекция изобщо не е от това, че бебето е стояло дълго в тези води, пък ако ще и да ги вдиша.  Говориш вероятно за аспирационната пневмония , Менделсон синдром - ама това става и от съвсем бистри води , става и когато възрастен по някаква причина си вдиша повърнатото .....Когато неонатолога каже, че бебето се е "нагълтало" с води и след раждането детето повърне околоплодни води това е буквално - то е глътнало в стомаха си води , а това съвсем не повишава риска от инфекции. Нормално е един плод да погълне от околоплодните си води - те пият от тях и пишкат в тях! Урината им не е такава като на родените хора, просто "тренират" филтрационната функция на бъбреците .  А за съденето на лекари - просто нямам думи ! Ако наистина си била акушерка, то ще знаеш за какво иде реч, а пък ти не си.....
Мама 08 състоянието на детенцето сега няма абсолютно нищо общо със зелените води при раждането. Те са белег, че е имало причина да страда детето и да не върви раждането нормално - дали силно завита пъпна връв, дали много къса, дали тесен таз, аномалии на родовите пътища, цервикална дистокия и мн.др. Ако се замислиш - ти вероятно знаеш причината.  Влагалищен секрет след проблемно раждане с оцветени води (най-често с кални) се взима когато има съмнение и за добавена инфекция - тези води(инфектираните) са много миризливи и то неприятно . Не съм конкретно запозната със случая, но наличието на зелени задни води говори , че избора за преминаване към цезарово сечение е бил абсолютно правилен !! И тези които са го направили са спасили теб и детето ти от повече усложнения и от лош изход от раждането.
А за "онзи " в Майчин дом си има следствие, не се тревожи виновните ще си понесат наказанието (ако в действителност има вина..)
Ружа 72 - мекониума се натрупва след формирането на храносмилателна система със всичките и отдели - не е възможно от началото до края да са били такива, каква беше кожата на бебето ти след раждането ? И как разбраха, че са зелени ? На ехограф не се вижда - ако ще не 4D  ами 104 D  да е ...

 

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Когато изтекат околоплодните води изтичат само предните - тези които са пред главата на плода, задните води не изтичат едновременно с предните, защото предлежащата част служи като тапа. При наличието на страдание в хода на раждането се задейства гореописания механизъм и задните води се оцветяват в зелено. Ако е налице страдание на плода от по-отдавна то тогава водите са много наситени с мекониум и се наричат кални води. Причините за страдание са много и различни, но когато предните са бистри, а задните зелени значи страданието е възникнало в хода на раждането.
Благодаря ти за разясненията! А защо, след като моите задни води бяха зелени (предните не - най-малкото ги видях, а и нищо не споменаха за тях) ме убеждаваха, че са се получили вследствие на инфекция по време на бременността? И ако проблемът се е получил по време на раждането, има ли възможност да се установи това в съответния момент? Някакви признаци, нещо, което акушерките и лекарите следят, освен тоновете на бебето?

Общи условия

Активация на акаунт