ЗЕЛЕНИ ВОДИ

  • 17 071
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125

Здравейте! Искам да отворя темата за зелените води. Не знам как се получиха моите. Не съм преносвала, дори родих 3 дни по-рано. Имаше проблем около раждането, но не знам дали е от това или са се появили още по време на бренността.  Ето и как родих. Водите ми изтекоха в 5ч сутринта, но не посмях да отида по-рано в болницата, тъй като 2 дни преди това пак имах съмнение че са ми изтекли водите и когато отидох в 22ч. дежурната лекарка ме прегледа и като се оказа, че не са били водите ми, а съм получила някакво течение, тя ми се развика, че вечер било само за спешни случаи. Както и да е. Отидох на сутринта в 9ч в болницата и се оказа че наистина този път са водите и ме приеха да раждам. Тогава нямах никакво разкритие и лекарката (то се оказа същата, която предния път ми се развика) прати мъжа ми да купи ниакакво хапче, което ще предизвика контракции и ще направи разширението. Слагаха ми по 1/4 от хапчето през около 3 часа. Контракциите почнаха, но разкритие нямаше. Привечер получих около 2 см разкритие, а контракциите ми бяха през 1-2 мин, но те казаха че ще чакат разкритие.  Twisted EvilЕстествено дойде нощната смяна, лекарите се пръснаха из болницата, един отиде във ВИП залата да изражда, другата си легна да поспи и останаха само акушерки в предродилната зала. Аз се гърчех вече от болка, но никой не ми обърна внимание, даже ни загасиха лампите и казаха да поспим?!? newsm78 (с контракции на 2 мин #Crazy). Попитах изрично мога ли да ставам, да лежа на страни или по гръб, но ми казаха, че въпреки че са ми изтекли водите преди часове мога да си ходя до тоалетната, да се въртя в леглото, да се разхождам...вече дори усещтах как бебето напира (онова чувство че ти се ходи по голяма нужда), но те чакаха разкритие newsm78. ПОмолих ги за секцио или поне да ми сложат упойка, но ми казаха да чакам, че трябвало да отговарям на определени критерии. На сутринта постъпи същата смяна, която ме прие предния ден, но отново никакво внимание. По едно време решиха пак да мерят тоновете на бебето и понеже нямаха колан да ми сложат и за мерене на контракциите?!? мереха само тоновете на бебето. Изведнъж лекарката скочи и каза "бързо я карайте в операционната". Оказа се, че тоновете на бебето падали, а аз все още имах само 2см разкритие. Точно в 9ч. изкараха бебето, 28 часа след като ми бяха изтекли водите. Малко му цепнаха главичката, в следствие на което бебето получи инфекция, но това е друга тема...Лекарката се учуди какви са тези зелени води. Като ме изкарваха ги видях и аз, бяха тъмно зелени като гранофурин. Но когато ми изтекоха бяха прозрачни. Чудя се дали в следствие на дългото чакане са станали зелени или са си били такива още докато съм била бременна. Само да кажа и че докато бях бременна бях настивала 2-3 пъти, но съм пила хомеопатични лекарства. Бях получила и течение, което бившият ми гинеколог д-р Димитров от 14 п-ка (вече е на друго място) така и не пожела да изследва, въпреки че изследването на влагалищен секрет е задължително в началото и края на бременността и Е покрито от здравната каса (допитах се до касата). Та така без да разбере от какво е течението, ми даде да си слагам свещички полижинакс. Чудя се дали ако беше изследвал течението би разбрал ако имам зелени води?!? Моля ви ако има някой наясно по въпроса да ми помогне да разбера истината. Никой не иска да ми каже как са се получили, но личната ми лекарка и гинекологът намекнаха, че е вероятно от изтеклите води и късното раждане, все пак не ми го казаха в пряк текст, защото гарван гарвану око не вади...или казано по техен начин "не е колегиално"

# 1
  • Мнения: 6 472
Не съм специалистка, но понеже родих по подобен начин, мога да ти кажа че и при мен се получиха зеленикави води от дългото изчакване. До секцио не се стигна, но родих около 20 часа след изтичане на водите. Казаха, че това което е останало от тях е било вече зелено. Тогава ми обясниха, че се дължи точно на това - 20 часа между изтичането на водите и самото раждане newsm78

# 2
  • Мнения: 125
Ujas, podozreniata mi mai shte se potvyrdiat. Kato imash predvid che izvadiha deteto 28 chasa, sled kato mi biaha iztekli vodite (koito ne biaha zeleni kogato mi iztekoha) bebeto sigurno e bilo savsem na suho... Sick

# 3
  • Мнения: 2 531
И на мен първо ми изтекоха водите, но се пукна мехура високо и в болницата ме го доспукаха/отидох веднага/ и лекаря каза че са оцветени. Не бяха като гранофурин, но не и бистри.Казаха че се получава когато е имало страдание на бебето през бременноста. Сега /втората бременност/ си превих амниоцентеза и течноста беше оцветена. Казаха ми ,че от кървенето/ при мен през 10 г.с./ се пропива кръв през плацентата  и после разпадните продукти оцветили амниот. течност!

# 4
  • София
  • Мнения: 725
Милата!!!!

Само искам да изкажа възмущението си от нехайството и безотговорността на тези хора, които се наричат "лекари"!?!?!?!?!?!!??!?!?
Съчувствам ти за страданията, които си преживяла - и аз имах дълго и мъчително раждане /ама моя мехур го спукаха накрая и водите ми бяха бистри/ та затова съм решила - второто секцио....
Нали всичко е наред с бебето - това е най-важното!!!!!!!!!!!!!!!!!!Да ти е жива и здрава рожбичката и много да те радва!!!!!!

Коя болница е това?

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чувала съм, че зелени води се получават, когато бебето се изака вътре. Опасно е по принцип доста...добре, че при вас всичко е наред!:)
Прегърни и нацелувай бебо:))

# 6
Здравей! Искрено ти съчувствам за това, което си изтърпяла... Cry
Когато ми спукаха мехура по време на раждането и моите води се оказаха зелени и директно ми направиха секцио...
Никой не можа да ми отговори на въпроса защо водите са зелени...а хем инах уговорка с лекар, който ме наблюдаваше доста често.. Thinking

# 7
  • Мнения: 472
И на мен водите ми бяха зелени , на не беше се пукнал мехура и те ми го пукнаха , но аз родих за 5 часа заедно със започването на контракциите на около 7-8 мин !

Тогава побързаха да извадят бебето като докторката ми скочи на корема и всичко е ок !

после правиха на бебето изследвания за левкоцитите защото беше глътнала от водите но слава богу всичко беше наред , такова изследване се прави на всички бебета дето са глътнали нещо , понякога гълтали и от акото си дето го свършвали там на бързо !
Също така след такова нагълтване бебетата не се дават да се кърмят известно време зада може организм аим да изхвърли всичко ! на мен близо 20 часа не ми дадоха бебето да го кърмя !

Благодаря на бога че всичко беще ок !

# 8
  • Мнения: 364
Извинявам се че се намесвам но съм възмутена и честно казано още по притеснена от предстоящото ми раждане. За това бих искала да те попитам в коя болница ражда, имаше ли уговорка или просто отиде както се полага на всички с надежда че щом плащаме на тъпата ни държава здравни осигуровки би трябвало да се грижат така наречените лекари за нашето и здравето на децата ни.
Предварително благодаря.

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 631
Чувала съм, че зелени води се получават, когато бебето се изака вътре. Опасно е по принцип доста..
Да, това е така. Аз родих 3 дни след термина, който период смятам, че не се счита за преносване. От вечерта имах леки болки, толкова леки, че чак можех да спя, но мъжа ми ме убеди да тръгваме за клиниката, за което съм му много благодарна. Сутринта лекуващият ме лекар ми каза, че съм подранила, но след като съм тук ще ме сложи на система окситоцин да види как ще ми подейства. Е, подейства! Към 11 часа вече си бях с болезнени редовни контракции. И тогава реши да ми спука мехура! Оказа се, че водите ми са зелени и самия лекар се учуди на това. Не съм пила никакви медикаменти /дори и хомеопатични/ през цялата бременност, а освен това я изкарах доста леко. Лекарят ми каза, че ако бях изчакала няколко дни, най-вероятно щяло да се наложи спешно секцио. Добре, че се размина.

# 10
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Зелените води говорят, че бебето е страдало, могат да се получат от много неща (болест на майката, високо кръвно и др.). При зелени води на бебета после задължително се слага антибиотик, профилактично.
С малкия ми син водите бяха леко оцветени, по време на бременността имах високо кръвно. Всичко е наред с Дани и не сме имали проблеми.
Приятен ден  Simple Smile.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Не знам дали ще осветля донякъде въпроса, но аз също имах зелени води.

Родих 2 дни преди термина, спукаха мехура в болницата и водите не бяха зелени при изтичането. Но след раждането ми казаха, че "задните води" са зелени (аз не можех да видя).
Питаха ме дали съм боледувала от нещо, но единственото ми боледуване беше в началото на бременността, някакво грипоподобно състояние, оправих се без лекарства. Плюс някакви бактерии при изследването на влагалищния секрет 1 седмица преди раждането, които гинекологът ми нарече "условно-патогенни" и че няма да ги лекуваме, защото не е необходимо.

Зелените води се получавали, когато бебето изпусне мекониум, а то го изпускало, ако не достига достатъчно кислород до него за някакъв период от време - страдание на плода. После, след като глътне от тези води може да се инфектира и в резултат на това (и след като го прегледаха и направиха изследвания на кръвта) то беше на антибиотици 5 дни и под кислород. Не ми го дадоха да го кърмя повече от 24 часа, но и не ми обясниха защо.

За съжаление и нито потвърдиха, нито отрекоха, че от моя организъм е имало инфекция (което все ме кара да се чувствам виновна)

Принципно липсата на кислород в мозъка се доказвала с наличието на малки кистички впоследствие и след разни консултации с детски лекари по-късно заведох малкия на преглед с ултразвук, където лекарят ми каза, че не се забелязва нищо, но не може да се предвиди всичко 100%. Преглеждат през фонтанелата, нали тя не е затворена още.

Моето раждане беше трудно, но аз не мога да го сравнявам с друго и не знам дали това може да е навредило. На моя приятелка бебето стоя 24 часа без води, защото се роди преждевременно и му третираха дробчетата, докато още не беше родено. После, след раждането (секцио) - пак антибиотици, защото е било без води...

Най-добре обаче е да говориш с лекари, защото нашите знания тук са откъслечни и частни...

Желая ви много здраве и късмет!  Grinning

# 12
  • Мнения: 768
Лелее тук е толкова джаста праста всичко. Моите води бяха блатно зелени ама никой не ми е казвал че има значение. То искат да премахнат видеозона вьобще - иначе те гледат последно в 7 месец.
Ей вьзмутена сьм че не са направили нищо като са видели зелени води, почнах да кьрмя веднага след раждането. Изтрьпнах като четох горния постинг. Добре че има такава тема че да знаем че зелените води са признак за нещо.

# 13
  • Мнения: 372
Ама заслужават да ги наредиш в редица и
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
като че ли яйца снасяме бе, егати отношението.

# 14
  • Мнения: 3 591
Тогава побързаха да извадят бебето
......
Също така след такова нагълтване бебетата не се дават да се кърмят известно време
........

Това не е вярно

Моите води също бяха зелени, всички си ме чакаха да си родя, без индукция, без натискане на корема......
Бебето сложиха на гърдата ми още преди да срежат пъпната връв и да е излязла плацентата....

единствената разлика е че такива бебета се аспирират веднага след раждането - с една тръбичка им смучат нослето и устичката. Но това става веднага като излезе бебето и трае няколко секунди само.

а за загубата на тоновете - това показва, че бебето страда. А това да се изака(да оцвети водите) не винаги е признак на страдание, ако тоновете са добри, раждането не се ускорява. И това се случва МНОГО често при раждане (изхвърлянето на мекониума).

Общи условия

Активация на акаунт