Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 13 ...

  • 19 051
  • 285
  •   1
Отговори
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Хайде на Новата ни Темичка  Hug и да си пожелаем неугасващ ентусиазъм и още повече да успеем да зарадваме децата  Heart Eyes

ВЕЛИКДЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР в Бургас ,
Организиран за първи път базарът приключи доста успешно, благодарение на ДБМ, които ни се довериха и ни подрепиха /координатор за Бургас от страна на ДБМ - МЕРЕЛИН   bouquet/, благодарение на изработените с голяма любов красоти от мами и дечица.    
Събраната сума е 4334лв
Те бъдат разпределени за закупуване на необходими вещи/предмети за децата от:
1.Дом “Щурче” за деца от 3 до 7 год.  в гр.Средец.:
- играчки за детски кът: 4 кухни + 4 фризьорски салона /по 1 кухня и по 1 фризьорски салон на група/: вече доставени  Peace
- тента над пясъчниците: 1 бр. сгъваема вече доставена + 1 бр.постоянна в процес на поръчка
- детски басейн: 4 бр. - вече доставени
- комплекти за пясък: 60 бр. + 4 бр. топки: вече доставени.
- детско бельо: по 2 комплекта на детенце или общо 128 к-та, вече доставени

- детски чехлички/джапанки, монолитни: 62 бр. - - вече доставени
Обща стойност на дарението към момента: 1043,54 лв.
2.Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата:
- обувки за абитуриентите: вече доставени
- сандали/чехли за всички деца от Дома: вече доставени
- 17 подаръчни комплекта/пакета за всички напускащи деца от Дома. Всеки комплект, пакет съдържа дрехи, козметика и др. : вече доставени

Обща стойност на дарението към момента: 1479,37 лв.
3. Помощното училище “Отец Паисий” в гр.Бургас.:
- посетителски столове /лесно да се поддържат/ - 20 бр. - вече доставениУ
- маси - 2 бр. - вече доставени
- система за домашно кино - 1 бр. - вече доставено
- стенна поставка за телевизор: 1 бр. - вече доставена
- дюшеци за физкултурния салон 4 бр. : вече доставени
[/b]
Обща стойност на дарението към момента: 1466,76 лв.



ПРЕДСТОЯЩО
* Отново започна набирането на помощи за Комплекса за социални услуги за деца и семейства в Бургас, който се намира зад Вардар, до у-ще Братя Миладинови.
Комплекса моли за нашата помощ от: памперси, дрешки, обувки, одеалца, спални чувалчета, шишета /дори употребявани/ ... и всичко останало необходимо при отглеждането на бебчовци.
Всяка направено директно в сградата на Комплекса дарение е желателно да бъде придружено с опис на дарените неща.
Свидетелство за дарение ще бъде издадено в края на всеки месец, включващо направените дарения през изминалия месец.


ПРЕДИ ДА ЗАКУПИТЕ ПОДАРЪК ЗА ДЕТЕНЦЕ ОТ ДОМА В СРЕДЕЦ /по случай РД или друг празник/, МОЛЯ ДА ИМАТЕ ПРЕДВИД:
1. Децата са на възраст от 3 до 7 годинки;
2. Играчката не трябва да е с дребни части, които децата могат да погълнатм
3. Играчката да е по възможност максимално безопасна, т.е. да не позволява да се наранят;
4. От хигиенична гледна точка /и по препоръка на ХЕИ/, плюшени играчки е желателно да не се подаряват, тъй като събират прах и няма начин да се дезинфекцират, има риск от алергии. А децата са малки и персонала се старае да поддържа максимално чисто, дори ръцете на децата се мият с дезинфектант!
5, Проверете внимателно играчката или нейното съдържание, ако прецените че не отговаря на по-горните критерии - по-добре не я купувайте  Peace



Какво направихме досега?:
Осъществени дарения през последните 2 месеца, за всички останали - виж предишните Теми   Peace
- 01.03 - СУПЦ - с.Бата - посещене по случай Баба Марта. На всяко дете беше вързана мартеничка и осигурена скромна почерпка - шоколад и кутийка сок /обща стойност на закупената почерпка: 46,69 лв./
- 08.03. - ДОВДЛРГ - Средец - посещение по случай Баба Марта. На всяко детенце беше вързана мартеничка и осигурена скромна почерпка
- 02.04. - СУПЦ - Бата - осигурени материали /стъклени и порцеланови изделия, бои за рисуване върху стъкло, платове, панама, молине, картон, ножици, лепило, глина/ за изработка на сувенири от децата от Дома; сувенирите ще бъдат предназначени за 1вия Благотворителен Великденски Базар в Бургас, под шапката на ДБМ /обща стойност на дарението: 207,33 лв./
- 25.04. - Посещение на ДОВДЛРГ - Средец, по случай Великден
- 18.05. - Тържество по случай РД на дечица от Средец. Имахме: 9 рожденнички и 8 рожденника newsm46. За тържеството бяха осигурени: 17 + 1 бр. подаръци, торта, 18 кг банани, по сокче и по кроасан за всяко детенце. Обща стойност на дарението: 316,58 лв, от които: 105,91 лв. от касата/

Нашият сайт: http://sitekreator.bg/amelia/   -   в процес все още на дообработка  Peace


Снимков материал:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116593
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126633
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156812
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217131

1ви РД на малката ни благотворителна общност: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222499


Обща сума в касата към 6ти Юни: 277,83 лв. + 30 Евро + 1600 лв.
Общата стойност на разходите направени за закупуване на материали и осъществяване на 1вия Великденски благотворителен базар възлиза на  662,08 лева

Дадени парички Април:
- Amelia - 20 лв.
- остатък базар - 34 лв.
Дадени парички Май:
- shedi - 20 лв.
- lucyl30 - 10 лв.
- ресто след заведения  Mr. Green - 31 лв.
Дадени парички Юни:
- bubi4ko /възстановен данък на база направени дарения през 2007 г./ - 108,48 лв.
- sneji20 /възстановен данък на база направени дарения през 2007 г./ - 22 .l=
- sneji20 - 10 лв.
Направени разходи Май:
- памперси Дом Майка и дете - 140 лв.
- РД в Средец /торта, сокчета, 18 кг банани/ - 105,91 лв.
- транспорт дюшеци /дарение от базара за ПУ/ - 27,35 лв.



Информация за нуждите в някои от Домовете:

ДОВДЛРГ /3-7 год./ в Средец, с капацитет 60 - настанени понастоящем 59 деца:   
- СПАЛНО БЕЛЬО - за предпочитане бяло /долен чаршаф, плик торба, калъфка/ - за легло с размер 70х140 - поне по 3 к-та на легло - досега са осигурени по 1 комплект на легло, т.е. общо 59 к-та + допълнително чаршафи и хавлии от goguna
- ДЕТСКО БЕЛЬО пликчета+потничета /р-р 28-34/ - бяло - досега са осигурени по 3 комплект на дете
- АНЦУЗИ - ако нямаме възможност за комплект, тогава долнички
- БЛУЗКИ - не ватирани, с дълъг ръкав
- ХРАНА /със сертификат за произход/, ако е от Метро - не е необходим сертификат: най-вече сухо мляко, сирене, кашкавал, но може и консерви както и пресни плодове и зеленчуци. За информация - за 1 ястие с пиле - отиват около 5 кг.пиле, за 1 десерт отиват 14 кг плод. Поради топлото време - през лятото да се даряват не повече от 14 кг плод наведнъж
- ДЕЗИНФЕКТАНТ ЗА РЪЦЕ ПРОФИДИ - използва се както от персоналата, така и от децата
- ПРАХ ЗА ПРАНЕ
- ДЕТСКИ ШАМПОАНИ /20 бр. им стигат за 2 месеца/
- ДЕТСКИ САПУНИ
- ХАРТИЯ ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА НА ГОЛЯМО РУЛО /кухненска хартия/


СУПЦ /Социално учебно-професионален център/ - с.Бата, настанени 60 деца на възраст 14-20 години с лека степен на умствена изостаналост
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
ПРИЕМАТ ВСЯКАКВИ ДАРЕНИЯ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ОБУВКИ ВТОРА УПОТРЕБА


ДДУИ /Дом за деца с умствена изостаналост/ - с.Искра, възраст 5-23 години с умствена изостаналост, физически увреждания. Настанени деца към момента - 48, от тях 10 лежащоболни  Sad , 14 ходят на училище, а 4 на детска градина
Някои от ежедневните им нужди  :
- памперси
- евентуално чаршафи за еднократна употреба
- козметични средства: шампоани, сапуни, клечки за уши
- перилни препарати
- дрехи и обувки, дори употребявани


Имаме готовност да помогнем и на някои майчета с новородени, в беда  Hug


Предишни теми:
Бургаски майчета добрички за Великденски базар се стягат всички 12 ,11 , 10
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 9 , 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


Майчета /бъдещи и настоящи/ - Вие сте на ход  Hug

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 08:47 от lucyl30

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Голямо ПУ първа, понеже виждам че съм записана с едно момиче и едно момче, кажете да купя ли някаква почерпка допълнително за сумата която ми остава от бюджета които бях предвидила  :  Flutter
Пренасям тук питането, дайте да се преброим кои ще ходим, дали ще стигнат местата в колите ако не да накарам мъж ми да доиде и той с колата

# 2
  • Мнения: 742
аз съм на линия в неделя Peace

# 3
  • Мнения: 2 249
за неделя-на линия-с кола-и още 3 свободни места в колата(за по финни дами може и 4 Mr. Green)(който обича екстремното се вози при мен-без книжка съм и спазвам новата диета дето Ели сподели- пия сутрин бира вместо кафе hahaha(изпитвам затруднения с намирането на овча лой-някой да има в пове4е Joy Sick)

така-сега отчет-направих един тур днес-опознай меден рудник да го обикнеш Crazy-в мебели арон-най -евтините столове бяха 33 лв
в Бриколажа нямаше никакви-само пласмасови за градината Crossing Arms
в магазина до трапезица пак най-евтиния беше 35 лв
значи остава Метро или варианта от практикер-казвайте Peace

п.с с рождениците момичета-какво мислите да купите???

# 4
  • Мнения: 742
Мерелин, моментално те уреждам с два буркана свинска мас, успешно замества овчата лой и мирише по-малко  Mr. Green

Вижте, по повод прословутите столове, предлагам ви да взимаме тия от практикер. Първо, метални са, второ, тапицерията е изк.кожа а не плат, което означава, че се поддържат лесно, и трето, за мен това че са сгъваеми е ПЛЮС а не минус. Забравих четвърто- цената им е перфектна и могат да се вземат четири-пет в повече, едва ли ще са излишни.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 560
Здравйте  Hug

Аз вече се прибрах! Багажника ми е пълен с кофички, а коридора с чехлички  Mr. Green
Взехме различки комплекти:

8бр. х 4.80лв.
20бр. х 2.70лв.
32бр. х 2.30лв.

Общата стойност е 166 лв. Фактурата е в Сиса.

Ще ги складираме в мазата на Tadela, тъй като у нас може и да не оцелеят  Sick
Списъкът с размерите за бельото е оставен в магазина. Утре управителя ще се обади на Люси, да каже дали ще се справят със срока.

За столовете- проверявали ли сте на Търговската къща ? Дали няма нещо подходящо там  newsm78 Може и аз да мина, но незнам дали ще успея днес. Ако не- утре ще отида.

Пак да кажа- за неделя съм на линия с кола- даже багажника ми вече зает  Crazy

# 6
  • Мнения: 527
Човек да не походи малко повече. Всичко сте написали и не мога да рапортувам Mr. Green. За търговската аз мога да проверя, но това ще стане утре./след малко тръгвам по други задачи  Mr. Green/
То да беше само кафета. Whistling

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 15:10 от попи

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 560
Човек да не походи малко повече. Всичко сте написали и не мога да рапортувам Mr. Green. За търговската аз мога да проверя, но това ще стане утре./след малко тръгвам по други задачи  Mr. Green/

който ходи да пие кафета, така е  Heart Eyes

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
А кътове за готвачи и фризьори купихте ли?
Нищо не казвате да купя ли още нещо допълнително за почерпка, като клоня към плодове?
Май опасенията ми за липса на места отпадат, то до сега само хора с коли сме се записали- а багажнниците ще стигнат ли?
Сега вече ако не ме кръстите МАДЛЕНА-ПИТАНКАТА  Mr. Green Twisted Evil Mr. Green

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Пак съм аз  Twisted Evil
Сега седейки и симулирайки работа се сетих че в Славейков бл. 55 /този дългия/ има магазин само за столове, там някой ходил ли е?

# 10
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
madlena - сигурно имаш предвид Евродекор  Peace МЕРЕЛИН - сподели, че им има каталога .... занимавали се с оборудване за магазини, но откъм цени не знам как е  newsm78
Относно желанието ти да закупиш нещо допълнително за тържеството: от плодове винаги ще имат нужда ... а и не мисля че са чак толкова често срещани в менюто им предвид цените напоследък /по принцип бананите биха били най-лесни за консумация ... но и другите плодове са си вкуснички  Grinning/

За неделя и аз съм с кола  Peace След малко пускам списък с колите + мамите на линия за неделя + нещата, които сме планирали да отнесем  Peace
Ще пусна и списък за всеки от 3те Дома за конкретните неща, от които имат нужда и ще отбелязвам там дали сме ги взели вече /вкл.общата цена/, както и къде са складирани  Peace

# 11
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041

който ходи да пие кафета, така е  Heart Eyes
Аз съм от тези  с кафетата bowuu
За неделя съм в питанка от колко часа ще е хавата(без кола съм за сега Joy)?За рождениче не сколасах да се вредя,така че станаха 2 черни точки..
Не само Приятно проста ме хвърли в смут!На Ася аватара ме стресна тоже Peace
 

# 12
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
svra4eto - пия от време на време водка  Wink, ако ме хванеш в настроение, може да те уредя следващия път с рожденниче овреме  Mr. Green

Останалите сладурки, да вземете да попрегледате по-горе списъците, в случай че нещо съм пропуснала и трябва да се добави, да свирката  Whistling навреме ....

# 13
  • Мнения: 652
Рожденниците свършиха ли?
Аз докато се наработя и май свършиха. Утре сутрин чакам от едно място да ми кажат цени на столове - посетителски с кожена тапицерия - изк. кожа. Ще имате ли търпение?
Моля, ако е останал рожденник да ме пишете!
Съжалявам, че днес не можах да си свърша поетата задача и предадох щафетата на Свраче, Сиса и тн. Момичета простете ми!
Виновен съм многоо! Embarassed

# 14
  • Мнения: 252
Има ли едно място в колите и за мен newsm78

Общи условия

Активация на акаунт