секс след епизиотомия?

  • 7 022
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
здравейте,момичета!
искам да ви попитам колко време след епизиотомията правихте секс и дали чувствахте болка.въобще какво е усещането?
една моя приятелка 2 месеца след раждането не може да прави секс заради ужасната и непоносима  болка.не знам нормално ли е толкова време да не зарасне тоя разрез?

# 1
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Доста късен отговор, но да кажа; правих секс точно на 40тия ден, предния ден ми спряха лохиите, почуствах съвсем лека болка в началото (подобна на отнемане на девственост, но дооооста по- лека), но после всичко беше   newsm10, а ние накрая бяхме  newsm68

# 2
  • Мнения: 5 940
Четиридесет дни след раждането, толкова ми бяха казали да изчакам Laughing. Почти нямаше болка.

# 3
  • Мнения: 9 973
минаха 10м. и още ме боли
то шито,шито......... Close

# 4
  • Мнения: 1 516
Около 2 месеца след това правихме за първи път. Чувствах дискомфорт, но не и непоносима болка. Сега още ги усещам шевовете ooooh!

# 5
  • Мнения: 145
Около 2 месеца след това правихме за първи път. Чувствах дискомфорт, но не и непоносима болка. Сега още ги усещам шевовете ooooh!
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Около 40 дни по-късно.Имах лек дискомфорт само в началото,по-късно вече нямаше разлика с преди.

# 7
  • Мнения: 4 016
Докторът се беше справил перфектно, така че - никаква болка не усетих.

# 8
  • Мнения: 2 807

Зависи от това как е минало раждането, имало ли е много разкъсвания, добре ли се е справил гинеколога с шевовете, възстановяването на родилката...
Така че, има много фактори и всичко е индивидуално  Peace

С Дани (форцепс) имах много разкъсвания и доста над 100 шефа, отделно епизиотомията ми е с дължина около 10 см - секс правихме 3,5 месеца след раждането - не усетих нищо неприятно: никакъв дискомфорт, никаква болка, никакво дърпане - все едно не бях раждала.

След раждането на Ива и Мони - и двете с разкъсвания, епизиотомии (и двата вида) и отново много шевове - около 3 месец пак - отново никакви неприятни усещания.

Благодаря на д-р Гунев за перфектното отношение (откъдето и да го погледнеш)   bouquet

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Със сигурност е било повече от два месеца след раждането, не помня вече точно. Знам само, че много дълго време след като възобновихме секса, се чувствах като девствена и ме болеше много  Crazy

# 10
  • Мнения: 3 402

С Дани (форцепс) имах много разкъсвания и доста над 100 шефа, отделно епизиотомията ми е с дължина около 10 см - секс правихме 3,5 месеца след раждането - не усетих нищо неприятно: никакъв дискомфорт, никаква болка, никакво дърпане - все едно не бях раждала.


Shocked кажи ми, че си написала една нула в повече.  Shocked как така 100 шева?!

# 11
  • Мнения: 9 814
Секс правих точно 45 дни след раждането.
Имаше лека болка, която с течение на времето премина.

# 12
  • Мнения: 583
По препоръка на лекаря след 60 дни, без проблем Peace

# 13
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Нямах шевове и разкъсвания след раждането и правихме секс някъде 30-35 дни след това,но доста ме боля.Дано следващия път е по добре,защото от тогава не сме опитвали Sad

# 14
  • Мнения: 1 512
Бях подготвена за голяма болка след чуто от познати, а то всичко си зависи от броя шевове и от "шивача".Секс правих след 50 ден точно защото ме беше страх,че много ще ме боли.Но напротив въобще не ме болеше и ми беше много хубаво след дългите дни въздържание. LaughingВажно е мъжът ти да е много нежен и всичко ще бъде о.к. Не намирам разлика от преди и сега.Моето мнение е да го направиш когато си готова и без да слушаш този или онзи,защото при всеки е индивидуално и повече ще се объркаш. Стига "пости" ,направи го когато имаш желание.

Общи условия

Активация на акаунт