Бременни с анемия

  • 6 548
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 336
Наскоро разбрах че имам анемия. В момента ме изследват, за да определят каква точно е - имат съмнения за таласемия. Аз досега не взимах много насериозно въпроса докато не прочетох, че е опасно за бебето - може да се роди преждевременно или с ниско тегло. Опасно е и ако таткото има таласемия така че се изследваме и двамата. Една приятелка ме успокои че анемията е доста разпространена по време на бременността, така ли е наистина? Има ли други с анемия и как се справяте с нея? Каква храна ядете и взимате ли лекарства?
Моят хемоглубин е 94, MCV 60, MCH 19.4, MCHC 321
Четох и че при някои видове анемии не трябва да се приема желязо, а гинеколога ми предписа Малтофер.

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
През период от бременността ми също бях "развила" анемия и ми предписаха феро-фолгама , и да права е приятелката че анемията е доста разпространена по време на бременността  Wink

Спокойно и мисли позитивно   bouquet

# 2
  • Мнения: 391
Аз съм с анемия откакто съм се родила-таласемия минор. Изобщо не съм я усетила да се засилва по време на бреммеността, пиех витамини и си правех редовно изследвания. Така че дори и да я имаш, спокойно-мойе и да не я усетиш. Бебето ми се роди 5 дена преди термина и тежеше 3380кг. Кураж! 

# 3
  • Мнения: 3 016
И аз пих феро- фолгама .Не е вярно ,че се раждат с ниско тегло .3. 700 не е никак ниско тегло.

# 4
  • Мнения: 4 406
обикновено при нисък хемоглобин предписват Малтофер или Ферофолгама. прочети повече за лекарството- нужна е специална диета при приема- цитрусите помагат за пълноценно усвояване на желязото. млякото и кафето- напротив.

# 5
  • Мнения: 3 675
Аз не съм бременна, но мъжа ми има хетерозиготна бета таласемия или таласемия минор.Мои втори братовчеди по майчина линия са със същото заболяване, в чудо съм се видяла.При наследствената анемия приема на желязо е забранен, защото при бързото разпадане на еритроцитите /т.е. умирането на клетките/ и без това се отделя желязо,което се натрупва в далака.Тази анемия е наследствена, не я бъркайте с желязонедоимъчната анемия по време на бременността.

# 6
  • Мнения: 3 675
При съмнение за таласемия се прави специално изследване при хематолог, т.нар. електрофореза на еритроцитите и ако двамата родители са носители - генетична консултация.

# 7
  • Мнения: 1 103
И през двете бременности имах нисък хемоглобин под 100 и пиех Малтофер  Sad

# 8
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Тази анемия е наследствена, не я бъркайте с желязонедоимъчната анемия по време на бременността.
!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Спокойно. Аз цял живот съм с нисък хемоглобин, да не то разправям как падаше по време на бременността - а през цялото време съм била на витамини и допълнително желязосъдържащи препарати. Имам си чудесно, здраво бебче.

# 10
  • Мнения: 5 401
Аз съм с наследствена анемия. Цяла бременност ме тъпкаха с желязо, въпреки редовните ми признания, че съм анемична.  Confused Детето ми се роди живо и здраво, но с ниско тегло - 2700 гр в 39 г.с. Нямам представа дали това има общо с анемията, но важното е бебчето да се развива нормално и да се роди здравичко.  Peace

Съветваха ме да направим изследвания за анемия и на малкия, за да видим дали и той е в кюпа в Онкологията, но все още е малък.

# 11
  • Мнения: 961
И през двете бременности имах нисък хемоглобин под 100 и пиех Малтофер  Sad
Е, аз съм с първа бременност, но и аз пия Малтофер.

# 12
  • Мнения: 80
Че то почти няма бременни без анемия Wink!Споко на почти всички изписват Малтофер  Peace !

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз през двете бременности имах нисък хемоглобин-под 100.Пих ампули Тотема  Peace

# 14
  • Мнения: 4 335
И аз сьм с анемия,хемоглобина винаги ми е бил под 90.Родих 20 дена по-рано,бебо изкара доста тежко жьлтени4ката,казаха ми,4е е резултат от това

# 15
  • Мнения: 3 695
Имах желязодефицитна анемия по време на бремеността, пих Малтофер. С бебето всичко е наред, аз след раждането нямам вече нисък хмоглобин.  Peace

# 16
  • Мнения: 899
Имам силно изразена анемия ( така каза доки ), изписаха ми Феро-градумет 2 пъти дневно до края на бременността. Наистина доста бременни са с различна степен на анемия. Аз и първия път бях така, сега пак. Но след раждането изчезва.

# 17
  • Мнения: 3 034
не съм имала анемия по време на бременността, но имам приятелка балерина и тя си има май два вида - желязодефицитна и витамин Б-нещо си, роди момиченце преди около 3 месеца, съвсем добре са и двете  Peace

# 18
  • Мнения: 117
И аз сьм с анемия,хемоглобина винаги ми е бил под 90.Родих 20 дена по-рано,бебо изкара доста тежко жьлтени4ката,казаха ми,4е е резултат от това

Брех аз си бях с анемия още преди бременността, по време на нея пък - още повече. От доктори съм чувала, че буквално всяка втора бременна е с анемия така че не било проблем.. Моя бебок се роди с нормални параметри, но също имаше анемия. Не изкара никаква жълтеница и акушерките в родилното ми обясниха, че не бил я карал именно заради анемията... иди, ги разбери...

# 19
  • Мнения: 196
И аз като теб.Предписаха ми лекарства-феро-фолгама,пих я 3-4 месеца и вдигнах хемоглобина само с 5 единици и естествено те не са достатъчни,за да вляза в нормите.След това спряха феро-фолгамата от внос9или поне така ни казаха във всички аптеки за които се сетих) и ми предписаха други лекарства,тотема се казваше,мисля.От него повръщах.Накрая ми писна да се тъпча с лекарства и останах само с комбинираните витамини и фолиевата киселина(тя също помагаше в този случай,мисля,че подпомагаше усвояването на желязото от организма,така ми каза моят лекар).

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз съм носител на хетерозиготна бета таласемия. През бременността доста ми падна HB и редовно си го изследвах, даже правих и консултации с хематолог. Предписаха ми фолиева киселина в по-големи количества, тъй като желязото ми е противопоказно. Бебето ми се роди със съвсем нормално тегло - 3 650.  Wink

# 21
  • Мнения: 1 428
Имах желязодефицитна анемия по време на бремеността, пих Малтофер. С бебето всичко е наред, аз след раждането нямам вече нисък хмоглобин.  Peace
И аз бях така.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 146
Ако се съмняват за таласемия минор, по-добре си направи изследванията и не взимай лекарства преди да се консултираш с хематолог.
Мъжът ми има тази анемия. Хемоглобина на децата ни беше нисък и нашата педиатърка ми даде Малтофер без да ги  изследва.  Добре, че се заинатих и не го дадох, а настоявах за изследвания и консултация с детски хематолог.
Оказа се, че по-големия ми син е наследил тази болест.
При таласемия минор има пренасищане на желязо - затова не е необходимо да взимаш желязосъдържащи лекарства.

Ако имаш желязодефицитна анемия - взимай лекарства, яж повече червени меса и не се притеснявай.
Лечимо е.

# 23
  • Мнения: 4 753
Имам приятелка с анемия, а тя си има две прекрасни дечица.... не е имала проблеми по време на бременностите... пожелавам го и на теб....   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 675
Тези лекари са големи тапанари.Понеже на мъжа ми беше ниско желязото му изписаха фероградумет.Оказа се, че изобщо не е трябвало да го пие, защото е с таласемия минор.Хубаво, че не изпи цялата опаковка.Тези лекари явно си предписват лекарствата за анемия ей така. #Cussing out

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз бях с анемия и пиех малтофер.
Хемоглобина още не  мога да го вдигна...

# 26
  • Мнения: 9 973
нямам анемия,но бебето ми се роди-2.250кг.10 дни по-рано
не мисля,че тия неща са верни

# 27
  • Мнения: 1 447
нямам анемия,но бебето ми се роди-2.250кг.10 дни по-рано
не мисля,че тия неща са верни
Аз също нямам,но синът ми се роди 2.700

# 28
  • Мнения: 391
И аз сьм с анемия,хемоглобина винаги ми е бил под 90.Родих 20 дена по-рано,бебо изкара доста тежко жьлтени4ката,казаха ми,4е е резултат от това

Брех аз си бях с анемия още преди бременността, по време на нея пък - още повече. От доктори съм чувала, че буквално всяка втора бременна е с анемия така че не било проблем.. Моя бебок се роди с нормални параметри, но също имаше анемия. Не изкара никаква жълтеница и акушерките в родилното ми обясниха, че не бил я карал именно заради анемията... иди, ги разбери...


Значи затова не е карал жълтеницата...Ако има някаква логика и е вярно...Или просто не си я е изкарал...еи така newsm78

# 29
  • Мнения: 3 034
и моят син не е карал жълтеница, пък нямах анемия  Rolling Eyes не мисля, че има пряка връзка  newsm78

# 30
  • Мнения: 80
и моят син не е карал жълтеница, пък нямах анемия  Rolling Eyes не мисля, че има пряка връзка  newsm78
Няма връзка.До колкото знам жълтеницата се кара заради разлика в кръвните групи на майката и бебето!

# 31
  • Мнения: 561
И аз съм с желязо дефицитна анемия.Преди забременяването хемоглобинът ми беше 100,сега с усилен прием на желязо-по 2 таблетки Малтофер хемоглобинът ми е 92-95.Преди бременността хемоглобинът ми се повлияваше от приема на желязо, но сега изглежда нуждата от желязо наистина нараства много и не мога да достигна нормата.Междувременно се оказа, че имаме таласемия в рода и започнах да ходя на хематолог.Той ме уверява,че с или без таласемия трябва да пия желязо, за да коригирам ниските стойности на желязото (в момента желязото мие 3.9).Според него при толкова ниски стойности на желязото изследването за таласемия няма да е валидно,но по морфологията на кръвните клетки твърди че няма нищо притеснително.
В 21-ва седмица съм и се надявам бебето да е добре и да получава необходимите му вещества.Освен Малтофер ще започна да пия и водорасли на Аквасорс за този проблем.Ще кажа ако има ефект  Hug

# 32
  • Мнения: 3 356
Аз бях със желязодифицитна анемия.Пиех през цялата бременност Малтофер Фол.Продължих осоло 2-3 месеце,след като родих.

# 33
  • Мнения: 1 336
При мен хематолога каза да спра да пия Малтофер, а пък гинеколога ми каза да го пия.
Реших да послушам хематоложката и го спрях, пък не знам.
Още не са ми готови изследванията за таласемия, защото при първото взимане на кръв са я повредили (неправилно транспортиране)  #Cussing out Трябваше да повторим цялата процедура отново и сега пак чакаме. Междувременно не пия лекарства и се влача като парцал по улиците.

# 34
  • Мнения: 412
и аз карам вече втора бременност с анемия - първата беше с усложнения но тогава бях с близнаци;сега съм бременна с едничко но пак се появи анемия - пия магнерич и не се тревожа;успех и по-спокоино!  bouquet

# 35
  • Мнения: 473
Аз също имах доста тежка желязодефицитна анемия, хемоглобина ми беше 80, пиех Тотема , витамини. Бебето се роди 4,700 кг, така че не се притеснявай че ще е с ниско тегло. Проблемът е в това, че след време хемоглобина на детето също е нисък и трябва и на него да се дава желязо. Поне при нас е така. Но това не е задължително за всички, така че при теб всичко е наред. Спокойна бъди и си мисли за бебчо с обич!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Освен лекарствата акушерката ми препоръча да си направя смес от ядки (орехи, бадеми, лешници), мед и лимон и ежедневно да ям поне по лъжица. Детето ми се роди 3,850 и хемоглобинът й беше нисък в началото, както и моя, но скоро всичко се нормализира. Бъди спокойна и лека бременност. Peace

Общи условия

Активация на акаунт