Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 91
Ми точно след деня, в който бебето ми навърши 10 месеца, разбрах, че отново съм бременна. Генеколога веднага каза, че трябва да престана да го кърмя. То сучеше само сутрин и вечер, и то не повече от 60 мл вечер и може малко повече сутрин да е било, но сега ми казват, че тази кърма не е полезна, че е отровна, и че организма ми няма да може да храни 3-ма човека. Има ли други с подобен случай и как постъпихте?

Освен това се опасявам, да не ми се образуват някакви бучки или мастит, казаха ми да се пристегна отгоре и отдолу на гърдите, и да стоя така една седмица. Но трябва ли през тази седмица да пробвам да се изцедя след няколко дена, да не би да има някаква образувала се кърма, която да се задържа?

# 1
  • Мнения: 6 029
 ooooh! ooooh! ooooh!

Не е проблем да кърмиш бебето си, не ти е отровна кърмата и не се пристягай, моля те!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Такова... няма да ти казвам да си смениш гинеколога. Само ще си го помисля.  Mr. Green Да те успокоя - бременна съм и с кърмаче. Вече съм 7месец и всичко е наред с господин големия смукач, защото кърмата не е отровна. Не е и вредна. Някъде към 5-6 месец обаче кърмата ти ще намалее и постепенно ще стане на коластра. Това не е опасно за кърмачето!!!! Разбира се, то може да откаже кърменето, защото не му харесва вкуса на кръмата, но не го отказвай ти насила. Кърмата ще прдължи да дава на кърмчето защитни антитела, въпреки, че няма да има същата хранителна стойност. И споко - организма може да храни и бебе и кърмаче Simple Smile Яж разнообразна храна, без боклуци Simple Smile Евентуално можеш да си вземеш от витамините за бременни, след консултации с гинеколог. И да, има гинеколози, които подкрепят кърменето Simple Smile Аз си намерих такъв Simple Smile

# 3
  • Мнения: 919
 ooooh! нямам думи за този "лекар"
виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.120

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
Този дето ти е казал, че кърмата ти е отровна заслужава  fight smile3527 и да си седне на задника да прочете  smile3529 нещо по въпроса преди да ръси глупости. Тук във форума има много бремени кърмачки, които след време продължават да кърмят в тандем и бебето и порасналото си кърмаче. В Библиотеката на кърмачески подфорум има много информация по темата. Успокой се и си кърми детето и не слушай съвети от неподходящи източници.
Това с пристягането е отживелица от селския фолклор и може да ти докара запушени канали и мастит. Ако си решила да отбиваш направи го постепенно. Замести едното кърмене, след това започни да кърмиш през ден-два и след това го спри изцяло. Така по естествен път ще си намалиш лактацията без пристягане и медикаменти.
Успех каквото и да решиш, аз лично не бих си лишила кърмачето от любимото му похапване и утеха.  Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм чувала,че ако си бременна трябва да спреш да кърмиш-не защото кърмата може да е 'отровна',а защото оже да не достигат витамини и хранителни вещества за бебчето и за теб  Hug

# 6
  • Мнения: 9 481
Този "доктор" да вземе да си хвърли нейде дипломата Mr. Green, а ти най-добре го смени Wink
Точно мастит би могла да получиш ако рязко спреш кърменето и започне препълване...а това с пристягането Sick
Аз също съм бременна и с кърмаче на цели 2г и 5мес Mr. Green, което пък изобщо няма мераци да се отбие...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
И аз съм чувала,че ако си бременна трябва да спреш да кърмиш-не защото кърмата може да е 'отровна',а защото оже да не достигат витамини и хранителни вещества за бебчето и за теб  Hug
Не е така. Храненето на ембриона е приоритет за тялото на майката. А и колко всъщност е кърмата? Майката сама си казва - 60-100мл два пъти на ден, доста малко количество. 200мл кърма едва ли са такъв проблем за тялото на майка кърмила активно.

# 8
  • Мнения: 4 555
но сега ми казват, че тази кърма не е полезна, че е отровна
Това докторът ли го е казал  ooooh!
Просто не мога да повярвам кой му е дал диплома! Направо е изумително какви неща са в състояние да приказват докторите!

# 9
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Просто уникално изказване на гинеколога ти! След такава реплика единственото, което заслужава е да не стъпиш повече при него.
По темата - няма пречка да кърмиш детенцето си, ако се чустваш добре. С напредване на бременността обаче гърдите стават особено чувствителни на допир и стимулация и за това в даден момент просто майката не издържа на болката от постоянния механичен натиск, който се оказва при кърмене. Друга причина за отбиване /може то да бъде временно само - до раждането на бебчо/ е че стимулацията, за която писах в един по-късен етап /около третия триместър/ може да предизвика ненавременни контракции. За това е препоръчително, но не задължително кърменето на по-голямото дете да се преустанови поне за известно време.
В случая ти сама можеш да прецениш дали кърменето все още ти доставя удоволствие или е време да приключите. Все пак този процес е взаимен и не трябва да носи болка или неразположение на мама и детенцето.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Обаче не всяка майка получава контракции от кърменето (пише, че това се случва след 20 седмица, ама аз досега кьорава контракция не съм усетила). И пак не на всяка гърдите са чувствителни. Да, по чувствителни са, обаче нищо кой знае какво. Това от собствен опит Simple Smile

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Обаче не всяка майка получава контракции от кърменето (пише, че това се случва след 20 седмица, ама аз досега кьорава контракция не съм усетила). И пак не на всяка гърдите са чувствителни. Да, по чувствителни са, обаче нищо кой знае какво. Това от собствен опит Simple Smile
Мдаммм, понякога се оказва полезно кърменето по време на бременност, 2 от акушерките знаеха, че не съм спирала да кърмя и ме оставиха на мира след второто раждане. И въпреки,че са акушерки и би трябвало да са в час, се  Shocked на подготвителния курс, като разбраха, че кърмя. Та не е само гинекологът на Сара, дето е недочел.

# 12
  • Мнения: 2 614
Ох, ако беше само гинеколога на Сара, на китка можеше да си го боднем, но те 90 %, да не посочвам по-голям процент са такива....
Ами не, няма мамент, в който кърмата да е отровна, изключвам, ако пиеш много и пушиш много, но и тогава не е отровна, а просто вредна!  Peace
Ако кърменето не ти носи дискомфорт, не виждам причина да спираш!  Peace

# 13
  • Мнения: 4 150
И майка ми и баба ми, ми говориха същите неща когато забременях. Не е вярно. А и сина ми беше по-голям и си сучеше, за да си чеша венците - не че беше гладен. Та ние продължихме до момента, в който на мен ми писна да ме ползва за биберон и лека по-лека го отбих. Беше на година и 10 месеца, а аз бях бременна в 3-тия месец.

# 14
  • Мнения: 350
Сара , поздравления за бебчето! Направо ти завиждам, че си бременна кърмачка, надявам се и аз да стана догодина! Hug

# 15
  • Мнения: 91
Искам да благадаря на всички, писали дотук, за милите отговори!
Сега пробвам разни варианти, но едно разбрах - моето уж толкова самостоятелно в очите ми бебче не може да заспи вечер, ако не му дам да се покърми преди да го сложа в леглото с бутилката от АМ!
Така че, това което ми пишете ми даде смелост да продължа да го кърмя поне вечер...

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
... в един по-късен етап /около третия триместър/ може да предизвика ненавременни контракции. За това е препоръчително, но не задължително кърменето на по-голямото дете да се преустанови поне за известно време.

Няма такова нещо, не се препоръчват такива неща. Все се каня да преведа ето тази статия за митовете на кърменето по време на бременност, защото прословутият риск от ненавременни контракции е един от тях, плюс този,  че ще лишиш плода от необходимите вещества за развитието му. В действителност проучванията показват, че не стоят точно така нещата.

Иначе, аз също не съм спирала да кърмя докато бех бременна. Нежелателни и ненавременни контракции съм нямала, зърната ми бяха обаче много чувствителни. Акушерката знаеше и ме подкрепяше през цялото време.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 22:56 от Че Ка

# 17
  • Мнения: 4 242
Кърми си спокойно ако желаеш!
Нито ще стане отровна кърмата нито ще намалеят запасите ти от витамини. Контракции опасни по интензитет са възможни след 38 г.с., но тогава си е почти време за раждане, така че споко. Витамин и има за всички, няма да родиш дребно или лишено бебе. Голямата си дъщеря кърмя вече 3.6г, не съм спирала докато бях бременна, родих 4050гр бебе което сега макар да суче с кака си наравно беше 7 кила на 2 месеца (сега сигур е Sunglasses, преносих с 8 дни, а каката е в цветущо здраве. Grinning

# 18
  • Мнения: 482
Кърмата не е отровна, но гинекологът е този, който ще прецени дали е безопасно за плода, аз трябваше да спра кърменето поради опасно ниските стойности на прогестерона, а трябва да се има предвид и, че кърменето може да предизвика контракции.

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз ги слушах тези за отровната кърма, но поне не от гинеколога си. Бабите тръпнеха в очакване, че каката ще изпие кърмата на бебето и то няма да има какво да суче. Но за тяхно учудване това не се случи, защо ли Laughing Въобще, ако ще кърмиш бременна, въоръжи се с търпение срещу глупостите, които ще чуеш.
Кърмих до 6-я месец, Мартина се отби сама и то за една седмица. А беше пристрастено кърмаче, сучеше по 10-15 пъти на ден. Явно вкусът се беше променил и затова толкова рязко се отказа да суче. Проблем ми бяха чувствителните зърна, но изтърпях някак си на болката. Организмът ми успя да се справи с изхранването на всички. Каката си наддава порядъчно, мама качи 30 кг, бебо се роди 3700. Контракции не съм имала докато кърмех.
Успех! Леко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт