Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 31 май 2005, 17:17 ч.
  • Преглеждания  844  Мнения  13  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 138
Здравейте всички! Ситуацията е следната: Ноември направих спонтанен аборт, след което гинекологът ми изписа противозачатъчни. Пих ги 3 месеца. Този месец беше първата ми менструация след спирането на хапчетата. Беше нормална, свърши, но 5-6 дена след това се появи кафеникаво оскъдно зацапване, което продължава вече 3 дена. Досега май не ми се е случвало таскова нещо. На какво се дължи според вас?

Последна редакция: вт, 31 май 2005, 17:37 от Morena

Реклама
# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 8 383
Мисля че няма връзка между аборта и зацапването,много отдавна е било,пила си и хапчета...предполагам е свързано с овулацията...може и нещо друго да е, не е страшно,но най-добре потърси гинеколога си-той ще знае най-добре.Нека някое от момичетата с по-голям опит да ти даде съвет.Спокойно само,без паники Wink

# 2
  • на върха
  • Мнения: 6 462
Най- вероятно е от хапчетата. Аз бях със спирала и ми се появи подобен "феномен". За съжаление не мога да ти кажа дали ще се повтори, защото забременях веднага Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 123
със сигурност знам ,че пренастройването на хормонките и организма след употреба на противозачатъчни понякога продължава повече от 3 месеца! не се тревожи, ако нямаш никакви допълнителни симтоми няма за какво да се тревожиш.Разбира се, при всички случаи кажи на лекаря си!

# 4
  • NL
  • Мнения: 4 363
Спокойно аз мога да ти споделя от какво е нито е следстие от спонтанният нито е от хормоните нито от каквото и да е хапче!Аз имах същото сега два дни след цикъл това е от матката ходих на гинеколог и каза че е нормално успокой се,това кафеникавото си е от самата матка,така че не се притеснявай и е напълно нормално особено ако няма мирис!Успокой се

# 5
  • София
  • Мнения: 498
аз пия противозачатъчни и цикъла ми е по 6-7 днилспира и тогава когато трябва да ми се пада ову-то зацапва по същия начин като при теб.
Тия противозачатъчни ни разказват историята на организма , гадост без която за жалост в моя случай не може , но за теб мисля , че не е за притеснение.Всичко ще ти се нормализира до 2-3 месеца , но внимавай с  тия хормони #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 5 152
Здравейте всички! Ситуацията е следната: Ноември направих спонтанен аборт, след което гинекологът ми изписа противозачатъчни. Пих ги 3 месеца. Този месец беше първата ми менструация след спирането на хапчетата. Беше нормална, свърши, но 5-6 дена след това се появи кафеникаво оскъдно зацапване, което продължава вече 3 дена. Досега май не ми се е случвало таскова нещо. На какво се дължи според вас?

интересно, а защо гинекологът ти е предписал противозачатъчни след спонтанния аборт??

# 7
  • София
  • Мнения: 138
Докторът ми изписа противозачатъчни, за да ми се регулира цикълът и за да се предпазвам по ефикасно от забременяване, тъй като след аборт трябвало да се изчака няколко месеца, преди отново да се подновят опитите за бебе.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 152
доста странно....

# 9
  • София
  • Мнения: 138
На мен ми звучи логично ллл

# 10
  • София
  • Мнения: 2 123
погледни и тази тема за
зацапване след противозачатъчни
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3293.0

# 11
  • NL
  • Мнения: 4 363
Странно,да аз също съм чувала,че след аборт предписват противозач.,но при мен не беше така(може би защото не бе нужен кюртаж),аз пих лекарства само един месец който нямат нищо общо с противазач.и през този месец се пазехме

# 12
  • София
  • Мнения: 279
Тези зацапвания за мен са били сигнал за хормонални истории.
Подкрепям мнението, че след спиране на хапчетата трябва 2-3 месеца да се саморегулира цикъла /при това саморегулиране си варират хормоните/. Изчакай до тогава и си виж хормоните, ако до тогава не те застигне добрата новина.
  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 3 090
И аз мисля че няма нужда да се тревожиш , просто се обади на лекаря си и му кажи ! thumbsup

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт