Паниран салатен боб

  • 3 366
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 003
Паниран салатен боб


Необходими продукти:
200гр. салатен боб
2-3 яйца
брашно

Приготвяне: Боба се сварява. Оставя се да престои така поне 1 час. Яйцата се разбиват. На тигана се загорещява олио. Всяко бобче поотделно се подапя първо в яйце, после в брашно и после пак в яйце. Пържи се в гореща мазнина. Вади се върху салфетка.

Приятен апетит! 

# 1
  • Мнения: 187
сигурно ще е хубаво Peace, но бобче по бобче  Rolling Eyesще има цял ден да панирам боб  Joy Joyшегувам се L 0 V Eможе да се опита с малко повече търпение  Hug

# 2
  • Мнения: 107
Изглежда много апетитно!
Аз го правя по по-лесен начин. Правя сместа за панировка, слагам сварения и добре изцеден боб в нея и после изсипвам в мазнината. Е, вида му не е така хубав като на картинката, моя прилича на малко на омлет, но за сметка на това става бързо.

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Паниран боб съм яла в едно ресторантче Дегея - много е вкусно, но става бавничко, за това предпочитам да си пия бирата там, а не да се въртя около печката

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ей това е супер идея, ще го пробвам, но сигурно по-лесния начин на anavi50, че не ми се панира бобче по-бобче.

# 5
  • Мнения: 27 524
И аз правих едно по едно, но от родопския, той е толкова огромен, че с 10 бобчета и си се наял, та не се панира чак толкова много  Grinning

# 6
  • Мнения: 13
 Peace страхотен е,може да го подлучите и поръсите обилно с копър

# 7
  • Мнения: 1 505
Тази рецепта я имам доста отдавна,но не съм я правила,защото си е играчка,но някой ден...

# 8
  • Мнения: 6 003
Голяма играчка е да, но за сметка на това, удоволствието да го ядеш е върховно  Joy

Общи условия

Активация на акаунт