Спорт след секцио

  • 796
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
Мами, кога се започва спортуването и половия живот след секцио.
Имам да свалям и стягам, но се чудя 20 ден след секцио рано ли е?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 578
доктора пак трябва да каже за всеки е различно

# 2
  • София
  • Мнения: 2 896
Като отидеш на преглед един месец след раждането, лекарят ще ти каже дали може да се забавлявате вече...за спорта също, но определено по-нататък и по-леко...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 375
Само доктора слушай! Но по принцип след като свършат лохиите секс, а спорт можеш и сега, но много леки упражнения, от които да не чувстваш дискомфорт. И корема след 3 месеца чак.

# 4
  • Мнения: 256
За половия живот - когото ти се почувстваш готова и имаш желание Laughing, но за спорта категорично считам, че е рано Confused
Освен това преди да започнеш някакви упражнения /особено коремните/ трябва да те види гинеколог  Rolling Eyes Все пак матката е рязана, не е за поценяване такава операция.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
аз започнах точно на 20-тия ден след секциото ми - физиотерапевтката от МД каза, че няма никакви рискове, даже е по-добре да се започне по рано за да няма сраствания - разбира се трябва да се избере правилната програма и упражнения, някои неща трябва да се избягват, като тичането например, за съжаление:-)

# 6
  • Мнения: 2 755
аз започнах точно на 20-тия ден след секциото ми - физиотерапевтката от МД каза, че няма никакви рискове, даже е по-добре да се започне по рано за да няма сраствания - разбира се трябва да се избере правилната програма и упражнения, някои неща трябва да се избягват, като тичането например, за съжаление:-)

 Shocked
Явно физиотерапевтките от МД и от "Шейново" са чели от различни учебници. На мен ми беше обяснено, че НЕ трябва преди края на първият месец да правя физически упражнения, защото матката и коремната стена още не са се възтановили и могат да се получат сраствания. След първият месец може да се започнат леки упражнения, като натоварването трябва да се увеличава постепенно. Плуване - след 2 месец. Бодибилдинг - не по-рано от 3 месец след раждането.

# 7
  • Мнения: 3 550
И на мен в "Шейново" ми казаха същото. За половия живот не съм питала, ама би трябвало когато се почувстваш готова за това.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 321
 Мен ме строиха и за двете след 40-я ден  Naughty
 То за спорта още не съм се засилила  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт