Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Съжалявам, ако има такава тема или такъв въпрос, на който е отговорено вече, но не намерих. Въпросът ми е кога се ходи на изследване цитонамазка и микробиология? Трябва ли след като е свършил цикълът или преди да е дошъл?
Благодаря  bouquet
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

аз винаги ходя 3-4 дни след цикъл.Не знам как е правилно и дали има значение, но винаги до сега съм казвала,че примерно е 4 дни след цикъл и лекарката не ми е казвала нищо.
Цитирай

София

До няколко дни след свършване на цикъла се ходи специално за цитонамазка. За микробиологията май няма значение.
Цитирай

Gabrowo->Sofia

Всеки път, когато съм ходила за цитонамазка или микробиология гинекологът ми пита кога е била последната менструация, но не се се случвало да ме върне или да ми каже, че има препоръчитлани дни за изследването newsm78
Цитирай

Обикновено ходя след цикъл.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитонамазка: до 2-я, 3-тия "чист" ден, след М.
Цитирай

София

И  аз   знам  така и ходя  ,точно  тогава.
Цитирай

София

Благодаря  bouquet
Цитирай

varna

няма значение по кое време на цикъла ще отидеш,важното е да не кървиш
Цитирай

UK, Harlow/София

Лекар ми е казал, че най-добре е да се взима цитонамазка през овулацията.Или по-точно около 14 ден след цикъла.
Цитирай

София

Peace Точно така!
Цитирай

София

Биляна, моят цикъл не е особено редовен, овулацията едва ли ще я уцеля...май по-добре да е няколко дена след цикъл....
Цитирай

UK, Harlow/София

Биляна, моят цикъл не е особено редовен, овулацията едва ли ще я уцеля...май по-добре да е няколко дена след цикъл....

SmileЕстествено, не е казано да правиш тест за овулация.Най-важното е да отидеш на преглед!
Цитирай

за цитонамазка може да се ходи до 10 ден след менструацията.
за микробиологията няма значение.
Цитирай

Всеки път, когато съм ходила за цитонамазка или микробиология гинекологът ми пита кога е била последната менструация, но не се се случвало да ме върне или да ми каже, че има препоръчитлани дни за изследването newsm78

И при мен така.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора