как ще ги опазим

  • 2 144
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Няма как, така е. Затова аз не го пусках много да ходи, а само ако е някъде на поляна. Иначе си го слагах в количката и си го возех. А иначе идеята с наколенките е много добра, ама с тях можеш да опазиш само коленцата. А главата?

# 16
  • Мнения: 983

Мина ми идея за нещо такова през главата, ама незнам...И не че съм от шашкащите се, прасто като гледам че още сега е с едно насинено колянце  ooooh! Но явно трябва да се мине и по този път, нали  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма как, така е. Затова аз не го пусках много да ходи, а само ако е някъде на поляна. Иначе си го слагах в количката и си го возех. А иначе идеята с наколенките е много добра, ама с тях можеш да опазиш само коленцата. А главата?

E как ще се научи, ако не го пускаш да ходи? Ще падат, ще стават и ще се научат да внимават. Всички така сме се учили да ходим. А по мое време като не е имало наколенки и каски, какво?

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма как.
Ще се спъват, ще падат, ще се удрят, понякога ще плаччат, но ще стават и опитват пак.
Не можем винаги и от всичко да ги предпазим. Няма как да им спестим синините и ожулените коленца, колкото и бдителни да сме.Опитът ще ги научи сам.
напълно вярно Hug

# 19
  • Мнения: 1 674

[/quote]

E как ще се научи, ако не го пускаш да ходи? Ще падат, ще стават и ще се научат да внимават. Всички така сме се учили да ходим. А по мое време като не е имало наколенки и каски, какво?
[/quote]Подкрепям! Peace

# 20
  • Мнения: 8 999
Няма опазване. Може да му сложиш наколенки, налакътници, каска и какво ли още не, но все нещо ще остане необезопасено и вярвай, точно там ще се удари.

# 21
  • Мнения: 2 614
Ако искаш детето да се научи да пада, без да си размаже главата, го остави да ходи. С возене в количката няма скоро да стане стабилно. А и както е казала baibibi , както и да го оборудваш - все ще намери какво да си удари! Очите на 20 - това му е майката, въпреки, че..... понякога и това не е спасение

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Няма как.
Ще се спъват, ще падат, ще се удрят, понякога ще плаччат, но ще стават и опитват пак.
Не можем винаги и от всичко да ги предпазим. Няма как да им спестим синините и ожулените коленца, колкото и бдителни да сме.Опитът ще ги научи сам.
Peace

# 23
  • Мнения: 2 131
Важна е твоята реакция - да не припадаш при всеки удар и да не му показваш, че му се случва нещо страшно и опасно, пък и реално това наистина си е така. 
Напълно подкрепям това.
Моят син проходи в началото на годината, на девет месеца и половина. Вече е уж сравнително стабилен. Ама само уж, защото като се засили към нещо и понякога се спъва. Според мен, наистина е много важно майката да не прекалява в реакцията си при евентуално падане. Е, разбира се, че трябва очите ни да са на четири, то е ясно. Важно е просто да преценяваме обстоятелствата, така че мъничетата да не могат да се наранят сериозно.
В началото Алекс, естествено, падаше често. Тогава бяхме основно вкъщи, защото беше зима. Като паднеше, не се втурвах веднага отгоре му. Просто преценявах ситуацията - ако е паднал на дупе, виждам, че не плаче и че не се е ударил сериозно, въобще не му обръщах внимание.

# 24
  • софия
  • Мнения: 636
Не съм имала подобен проблем. Елена проходи през октомври, вече е абсолютно стабилна и ходи и тича навред сама. По твоя въпрос обаче -виждам много деца с наколенки. Ако това ще ти помогне-купи си едни такива и ги сложи на бебо.

# 25
  • Мнения: 9 903
Нека падат, нека се учат. Наколенките са лъжлива работа, пари да се харчат. Коленете ще заздравеят бързо, главите също, докато са малки.
По-страшното е, като пораснат още и си повярват, че светът е техен.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се притеснявам от паданията.
От както проходи стабилно съм го пуснала сам да се оправя. Не ходя по него, не викам и не се паникьосвам. Резултата - ходи бавно и спокойно, като падне веднага става сам и не плаче.
Раните и синините са неизбежни поне още 15 години, ако тръгна да се притеснявам от сега...

# 27
  • Мнения: 1 447
Няма опазване.И аз имах същите терзания,но всичко мина и замина.Почти цяло лято бяхме с ожулени колена,който точно почват да заздравяват и пак наново ги обелваше.
И при нас беше така просто няма опазване

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
И аз им се чудех на наколенките. Едно време нямаше такива неща, а и Констанца проходи през късната есен, стабилизира се през зимата, т.е. основно в къщи. Докато заизлизахме по повече, вече ходеше добре, та не съм я мислила. Но сега ще е различно, предстои тичането и дебненето  Mr. Green Тук виждам и друга марка наколенки, не на Камера.

# 29
  • Мнения: 514
Купила съм вече наколенки!

Общи условия

Активация на акаунт