Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте момичета, бременна съм в 16 г.с .Днес си взех изследванията и при тези за ПКК имаше някои показатели , които ме притесниха, а до следващия преглед има цели 2 седмици, затова искам да Ви попитам дали сте наясно дали са притеснителни следните резултати за  Хемоглобин и Левкоцити и дали да звъня на доктора или да си изчакам датата на прегледа:

Хемоглобин 114 g/l , при нормална граница : ( 120-160),  в случая при мен е под долната граница;

Левкоцити :11,4  G/I , при нормална граница : 4.00-10.00 - при мен е над горната граница;
Цитирай

Бургас

хемоглобина да не те притеснява, нормално е при бременност да е по-нисък, щом е над 100 няма проблем
и левкоцитите е нормално да са малко завишени
лека бременност   bouquet
Цитирай
благодаря за отговора, сега съм по-спокойна Smile
Цитирай

София

На мен вчера ми излезнаха резултатите -  левкоцити 15.6. На мен ми се струват доста, това си е някакво възпаление. Някой имал ли е толкова ? Доктора ще каже, но до понеделник...  Praynig
Цитирай

София

triffy завишени са ти,но не е задължително да е нещо страшно!Не знам дали си наясно ,но дори един кариес може да се отрази на изследването.
Цитирай

незнам точно и аз

Всичко ти е в норми пожелавам ти лека бременност  Peace
Цитирай

резултатите ти са добри Peace по време на моята бременност хемоглобина ми беше  101 и ми казаха да ям повече дроб,месо и т.н но ти си добре-щом е над 100 всичко е ок
Цитирай

София

Няма страшно, нормално е хемоглобинът да падне малко, а левкоцитите да са завишени. И при мен беше така през цялата бременност. Все пак се консултирай и с лекаря си. Лека бременност! Hug
Цитирай

Стара Загора

triffy завишени са ти,но не е задължително да е нещо страшно!Не знам дали си наясно ,но дори един кариес може да се отрази на изследването.
точно така  Peace
Цитирай

София

И аз мисля, че е възможно да са леко завишени , но 15.6 ми се струват доста. Както и да е. Да не го мисля отсега. В понеделник ще разбера. Благодаря за мненията ви, малко все пак ме успокои.
Цитирай

Варна

Здравей  yanica1!
Не се притеснявай толкова... Аз съм бременна в 31 г.с. и започнах бремеността си със 111 хемоглобин. Варира между 96 и 116. Наистина - важно е да е над 100. По проблемно е, ако желязото е ниско, обикновено двете са обвързани. Аз съм на медикаменти от началото. Започнах с 7.6 желязо - (нормите са 10-26) ту се повишава, ту спада. За бременни, трябва да е поне 15. Не се притеснявай! Лека бременност!!!
Цитирай

Показателите ти са съвсем нормални, хемоглубинът ти въобще не е нисък - през бременността е нормално. Моя спадна доста.
Цитирай
Хемоглобина естествено ще се понижи. Левкоцитите стигат до 20. Няма какво да се консултираш. Ако нямаш някакви симтпоми за друга причина, нищо няма да откриете. Аз изкарах моята бременност с 18 левкоцити през цялото време.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.