Пред дилема съм!-за % масленост на киселото мляко

  • 3 839
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 523
И аз давам пълномаслено.Мазнините са жизнено важни за развитието на мозъка и нервните връзки в тази възраст.Затова се консумират пълномаслени продукти.

Това е общото мнение и препоръка тук в САЩ, а мисля и западна Европа. Предполагам, че и в повечето страни от източна Европа е така. Пълномаслено се дава до 2 годишна възраст. След това може нискомаслено. За възрастни последното е препоръчително. Тук от време на време даже се лансират разни теории против нискомаслените млека, но не са общоприети.
Да се дава обезмаслено на деца до две години съм чувала само от отделни български педиатри (дж- пи- та). То в България, колкото лекари, толкова и теории.
Все пак всеки си преценява и има право на избор. Има хора, които изобщо не консумират мляко, месо и т.н. и съответно не дават и на децата си. И те са живи и здрави....

# 16
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета Hug

# 17
  • Мнения: 1 367
И нашата лекарка каза два процента.Аз сега започнах да му давам кисело мляко,но доколкото го яде изобщо,му давам три процента.Просто предпочитаната от мен марка мляко е с такава масленост.Нищо му няма.Но за да не се притесняваш,можеш да започнеш с по-малка масленост и после да я увеличиш.

# 18
  • Мнения: 630
Има аргументи и за двете твърдения и звучат еднакво смислено. Аргументът да се дава мляко с масленост най-много 2% се базира на факта, че бебетата на 1г. все още нямат нужните ензими, за да разградят по-високомаслени продукти и наистина им се натоварват излишно бъбреците и дефакто не могат да извлечат пълноценно полезните вещества. Другият аргумент за пълномасленото мляко е, разбира се за развитието на мозъка. Аз следвах среден вариянт -давах верея 2,9%. Сега вече давам и пълномаслено и по-ниско маслено.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
По принцип не купувам нискомаслено мляко. Давам й 3,6 %.

# 20
  • Мнения: 756
диетата на бебета трябва да е богата на мазнини ,така че се дава по - висока масленост.

# 21
  • Мнения: 1 596
Хайде де Flutter
Колкото хора,толкова мнения #Crazy
Ще взема да започна с 2%,пък по-нататък да увеличавам. Flutter
Мерси на всички,които се включиха Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 5 940
Голям извод си направи... Laughing Защо въобще пускаш тема, ако ще правиш така? Млякото трябва да е пълномаслено.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Давам 3.6% масленост.

# 24
  • Мнения: 1 596
Голям извод си направи... Laughing Защо въобще пускаш тема, ако ще правиш така? Млякото трябва да е пълномаслено.

Еми,някои дават по-малък процент,други по-голям,затова логично е някъде по средата Laughing

# 25
  • Мнения: 59
Давам 2%.

# 26
  • Мнения: 8 242
Все тая 2% или 3,6% .. Не мисля, че се спазва от производителите толкова стриктно така или иначе..

# 27
  • Мнения: 1 165
Аз давам 3,6%. Дъщеря ми не е от най-пълничките, така че смятам спокойно мога да й давам с такъв процент масленост.
Плюс факта, че не яде кой знае колко от киселото мляко.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 716
Не давам кисело мляко но знам,че е добре да е 2% Peace

# 29

Общи условия

Активация на акаунт