Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 май 2008, 18:44 ч.

Спасение срещу влагата и мухъла - 2

• 5 921
  • 13
  •   1
Отговори
# 1
  • у нас
Krask, когато ти донесат доставката се плаща на куриера.  Peace

Ние си направихме ремонта, намазахме с Термомакс. Наистина веднага се усеща разлика в температурата на стените. Тези, които са с Термомакса са по-топли. Дано да няма и мухъл наистина, ще видим зимата и ще докладвам  Peace

# 2
При мен има специална латексова боя с/у мухъл и плесен, може да се тонира също така в светли тонове. Боята е на фирма ТИТАН, Н-22 - 19лв е 0,75L бялото и покрива 5-6м2.

# 3
  • В успеха и щастието!
Да попитам....има влагоуловители, но незнам дали вършат работа? Искам мнения, моля. Благодаря предварително Simple Smile

# 4
  • Варна
И аз съм решила тази година да пробваме с Термошилд.Дано не се разочаровам.  Praynig

# 5
  • София
И аз съм решила тази година да пробваме с Термошилд.Дано не се разочаровам.  Praynig
Няма да се разочароваш, почти съм сигурна. Миналата есен боядисахме с Термошилд и резултата веднага беше на лице. Тази зима я изкарахме без влага и мухъл.

# 6
  • София
Да попитам....има влагоуловители, но незнам дали вършат работа? Искам мнения, моля. Благодаря предварително Simple Smile

Ако мухъла е от конденз върши работа, но имай предвид, че мноооого бръмчи туй чудо  ooooh!
При нас мухъла, който се беше появил от конденза на прозорците изчезна след като започнахме да отопляваме в съответното помещение, а и вече бях купила влагоуловител, та го ползвах и него.
Но открихме и мухъл, който се беше появил зад дивана - ъглов и доста дълъг. Там проблемът беше, че стената се задушава, та в този случай влагоуловителя нямаше как да помогне.
Това лято ще намажа с Термошилд зад дивана и дано има резултат.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 13:41 от red shoe

# 7
  • Варна
Ако мухъла е от конденз върши работа, но имай предвид, че мноооого бръмчи туй чудо  ooooh!
При нас мухъла, който се беше появил от конденза на прозорците изчезна след като започнахме да отопляваме в съответното помещение, а и вече бях купила влагоуловител, та го ползвах и него.
А непрекъснато ли го държиш включен?

# 8
  • София

Не, защото както вече казах много бръмчи  и ме изнервя.
Вярно тази машинка събира доста вода, обаче аз бих ти препоръчала първо да пробвате с някои от другите методи за справяне с мухъла и чак след това да купувате влагоуловител.
Прочети и предната тема.

# 9
Спасение срещу мухъла има и се казва SOLVY италиански препарат който не само премахва мухъла но и запазва цвета.www.emg-bg.com

# 10
  • София, Овча купел 2

Уредът се изключва сам, когато достигне избрания от теб процент влажност в помещението.
Ако влагата се вдигне, уредът се включва.
Не мисля, че е по-шумен от компютъра ми, така че не е проблем.

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 11:35 от ansam

# 11
  • София
Здравейте,
знаете ли някъде в София да се продават от тези бои Термошилд или Термомакс?Уж четох четох темата, но не намерих нищо.

# 12
  • MJF
 извинявам се на anelia1995 ,че я цитирам.suan ,това е от предишната тема и то само с бегъл поглед.за термошилд има доста теми,все има и координати. Peace

в този подфорум има библиотека а и експертно търсене.успешно четене Peace

anelia1995
Re: Спасение срещу влагата и мухъла
« #16 вторник, 14 февруари 2006, 20:06 »

Със Саво пръскахме няколко пъти, но мухълът пак плъзваше. Имаме ПВЦ дограма и тя е един от основните източници на влага, според мен. Наистина добрата дървена дограма е най-доброто решение.
За външната изолация не съм съгласна, че предпазва - едни приятели си сложиха и след това им мухляса целия апартамент. Зависи наистина изолацията на съседните апартаменти.
Термошилд продават на пазарите Красно село и Красна поляна - ето няколко телефона - 9534172, 9204290, цената е около 27 лв. за литър, за Термомакс наистина е по-евтино.
Влагоуловителят има степени на влажност на въздуха, тоест не го изсушава прекалено. Проблемът е, че е малко шумен, не може да се спи докато работи. Ние го местим от стая в стая, когато влажността намалее, уредът се самоизключва. Даже като простирам дрехи в стая с изключено парно и с този уред - изсъхват за нула време, въпреки, че е студено.
Мъжът ми го няма, за да го питам от къде го купи, но  ето телефон, на който може да се попита - 8435591, и имейл hq@tweuropebg.com
Дано не прозвучи като реклама, искам само да помогна на тези, които имат нужда Smile

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 18:40 от 6o6ul40

# 13
Признавам не успях да прочета много предишната тема, извинявам се ако въпроса е обсъждан.

Нанесохме се в апартамент ново строителство, всичко е много хубаво но шкафовете в кухнята мухлясаха от вътре. Никъде другаде няма мухъл. То сега е и лято и държим все отворено. Как бихме могли да махнем този мухъл от хубавата си нова кухня?

Благодаря за всяка помощ Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт