Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Елин Пелин

на майка ми и откриха тумор на яйчника голям около 10см.днес беше операцията.отстраниха и яйчниците и матката.казаха ,че ще се продължи с химиотерапия.казаха,че трябва да изчакаме резултатите от хистологията.ако знаете нещо повече за такъв проблем,моля ви дайте ми съвет!много съм притеснена.искам да и помогна с всичко,с което бих могла.благодаря ви предварително! Crying or Very sad
« Последна редакция: ср, 14 май 2008, 18:51 от sunystar »
Цитирай

bg

От резултатите от хистологията ще се разбере до каква степен се е развил рака, има ли метастази и т.н. До тогава лекарите не могат да кажат нищо със сигурност. Спрямо тези резултати ще и назначат и лечението - химио и лъчетерапия. Не можеш да и помогнеш с нищо друго, освен да си до нея и да я подкрепяш. Но това не е никак малко повярвай. Аз съм минала през това и благодарение на близките ми успях да преодолея всичко, защото няма нищо по-лошо от това да рухнеш психически в такъв момент. Иска се много кураж и желание за живот.
Желая ви успех Peace
Цитирай

Стара Загора

Дано резултатите са добри Praynig
Цитирай
много ви благодария ,че се отзовахте.сега правя ремонт на стаята ,в която ще спи майка ми като се върне от болницата.ще направя всичко,за деа се чувства обичана и нужна.благодаря ви и ако имате още съвети ще съм ви благодарна.дано резултатите да са добри,моля те Господи!!!!!!!!!!!!!! Praynig Praynig Praynig
Цитирай

Елин Пелин

didi,много ти благодаря!
Цитирай

bg

didi,много ти благодаря!

Няма за какво.
Пиши като излязат резултатите и ако имаш някакви въпроси.
Моето беше на маточната шийка, но по принцип се интересувам за всичко, свързано с рака.
По неволя, разбира се Very Happy

много ви благодария ,че се отзовахте.сега правя ремонт на стаята ,в която ще спи майка ми като се върне от болницата.ще направя всичко,за деа се чувства обичана и нужна.благодаря ви и ако имате още съвети ще съм ви благодарна.дано резултатите да са добри,моля те Господи!!!!!!!!!!!!!! Praynig Praynig Praynig

Стискам палци и се моля с теб no
Цитирай

софия

на майка ми и откриха тумор на яйчника голям около 10см.днес беше операцията.отстраниха и яйчниците и матката.казаха ,че ще се продължи с химиотерапия.казаха,че трябва да изчакаме резултатите от хистологията.ако знаете нещо повече за такъв проблем,моля ви дайте ми съвет!много съм притеснена.искам да и помогна с всичко,с което бих могла.благодаря ви предварително! Crying or Very sad
здравей,разбирам мн добре болката ти,на моята майка го откриха декември мин година,предполагам,че химиотерапията ще бъде таксол и платина,но ти горе глевата  Hugяйчниковите карциноми много добре се повлияват от химията,за сажъление борбата е мн дълга ,но вярвам в добрия изход  :bouquet:http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=rak тук има много полезна информация,аз също пиша там,ако има нещо питай ще помогна както мога Hug
Цитирай
на майка ми и откриха тумор на яйчника голям около 10сам.днес беше операцията.отстраниха и яйчниците и матката.казаха ,че ще се продължи с химиотерапия.казаха,че трябва да изчакаме резултатите от хистологията.ако знаете нещо повече за такъв проблем,моля ви дайте ми съвет!много съм притеснена.искам да и помогна с всичко,с което бих могла.благодаря ви предварително! Crying or Very sad

преди 3 месеца и моята майка претърпя такава операция...трябва около половин месец да се варди мястото ...след това лечението продължава с химиотерапия...нейните са 6 процедури всеки месец  по един път, там е голям ужас след химиотерапията поне 2 дена след това тялото се стабилизира но майка ми много повръща около 4 дена стои се 3 дена в болницата като и вкарват венозно различни лекарства доста силни които трябва да убият раковите клетки ако са останали...питай ако има още нещо
Цитирай

на брега на морето

Моята майка имаше такава операция,
преживя девет години след нея без проблеми.
Пожелавам късмет на майчето и на теб.  Peace Peace
Но си правеше редовно цитонамазки.
Цитирай

Бъдете силни! Нищо друго няма да ви помогне...
Цитирай
Здравейте,

аз съм момче на 18 години, преди около 2 месеца оперираха майка ми(40г) от...рак на яйчника/яйчниците...До колкото съм запознат са й извадили всички органи от половата ситема и са изрязали част от дебелото черво...Не съм я разпитвал по-подробно защото не искам да я натоварвам с допълнителни въпроси....тя дори не ми каза първоначално от какво точно са я оперирали,дори и като започна химиотерапията го прикриваше,но аз си имах съмнения и накрая просто я попитах директно тъй като бях сигурен че ме лъже...Въпросът ми е (ако може да се прецени) до колко напреднала фаза е бил този тумор и как точно стои въпроса с химиотерапията.До колкото знам няма разсейки по другите органи....Тя ми казва че според докторите имало много голям шанс 80-90 % да не се налага втора серия от половингодинова химиотерапия....(правят и горе-долу по 1 вливане на месец - едно по малко и на следващия ден към 8 часа).Ще съм ви благодарен за всякаква предоставена информация. Мерси предварително!
Цитирай

Варна

Дано всичко бъде наред.Не съм запозната и дано не ми се наложи,но стискам палци за вас и се моля Praynig
Цитирай

на брега на морето

Христо, моля се за благоприятен изход при твоята майчица и съм сигурна, че всичко ще е наред. Hug Peace Love
Цитирай
Здравейте и от мен. Преди 12 години почина майка ми от сив карцином, който за първи път се поряви със симптом - подуване и теч от гърдата, тогава бях едва на 22 години. Направихме всичко възможно, за да е спасим, но уви не всичко се получава така, както ни се иска. Заболяването беше в доста напреднал стадий и трябваше чудо да стане, за да се оправи. На осмата година след нейната смърт, баща ми е със същата диагноза, но този път на ларингса. Направиха му операция и вече пета година си е жив и здрав, без никакви оплаквания. Накратко описах ситуациите, които сме преживели цялото семейство. Извода от този мой житейски опит по отношение на това коварно заболяване е следният: човек не бива никога да пада духом; винаги трябва да се предържаме към съветите на лекуващите доктори и никакви билки - с тях най-много да си навредите, веднъж открит рака той не се лекува с билки; насърчавайте болните да се борят, точно това помогна на баща ми,  докато мама се предаде тотално; поддържайте имунната система на болния, тя не бива да пада под позволения минимум (незнам дали това помогна на татко, но той и до ден днешен консумира чист мед- по два, три буркана месечно); болните трябва да се срещат с приятелите си, да общуват, да направят така, че да не се чувстват изолирани. Борете се, не плачете пред тях, напротив ... Знам, че е трудно, но само така ще можете да помогнете на болните си близки, а другото оставете на специалистите по медицина - повярвайте ми доволна съм от всички професори и доктори, с които се сблъскахме през всичките тези години. Пожелавам на всички да се радват на още дълги години живот, за да се порадват и на малкото, което този живот ни предоставя   bouquet
Цитирай
Благодаря ти Златна есен... И все пак ако някой може да ми хвърли малко светлина,ще съм изключително благодарен...  Confused  

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора