рак на яйчника,майчета помогнете ми

  • 33 062
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
на майка ми и откриха тумор на яйчника голям около 10см.днес беше операцията.отстраниха и яйчниците и матката.казаха ,че ще се продължи с химиотерапия.казаха,че трябва да изчакаме резултатите от хистологията.ако знаете нещо повече за такъв проблем,моля ви дайте ми съвет!много съм притеснена.искам да и помогна с всичко,с което бих могла.благодаря ви предварително! Cry

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 18:51 от sunystar

# 1
  • Мнения: 43
От резултатите от хистологията ще се разбере до каква степен се е развил рака, има ли метастази и т.н. До тогава лекарите не могат да кажат нищо със сигурност. Спрямо тези резултати ще и назначат и лечението - химио и лъчетерапия. Не можеш да и помогнеш с нищо друго, освен да си до нея и да я подкрепяш. Но това не е никак малко повярвай. Аз съм минала през това и благодарение на близките ми успях да преодолея всичко, защото няма нищо по-лошо от това да рухнеш психически в такъв момент. Иска се много кураж и желание за живот.
Желая ви успех Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано резултатите са добри Praynig

# 3
много ви благодария ,че се отзовахте.сега правя ремонт на стаята ,в която ще спи майка ми като се върне от болницата.ще направя всичко,за деа се чувства обичана и нужна.благодаря ви и ако имате още съвети ще съм ви благодарна.дано резултатите да са добри,моля те Господи!!!!!!!!!!!!!! Praynig Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 19
didi,много ти благодаря!

# 5
  • Мнения: 43
didi,много ти благодаря!

Няма за какво.
Пиши като излязат резултатите и ако имаш някакви въпроси.
Моето беше на маточната шийка, но по принцип се интересувам за всичко, свързано с рака.
По неволя, разбира се Grinning


много ви благодария ,че се отзовахте.сега правя ремонт на стаята ,в която ще спи майка ми като се върне от болницата.ще направя всичко,за деа се чувства обичана и нужна.благодаря ви и ако имате още съвети ще съм ви благодарна.дано резултатите да са добри,моля те Господи!!!!!!!!!!!!!! Praynig Praynig Praynig

Стискам палци и се моля с теб no

# 6
  • Мнения: 90
на майка ми и откриха тумор на яйчника голям около 10см.днес беше операцията.отстраниха и яйчниците и матката.казаха ,че ще се продължи с химиотерапия.казаха,че трябва да изчакаме резултатите от хистологията.ако знаете нещо повече за такъв проблем,моля ви дайте ми съвет!много съм притеснена.искам да и помогна с всичко,с което бих могла.благодаря ви предварително! Cry
здравей,разбирам мн добре болката ти,на моята майка го откриха декември мин година,предполагам,че химиотерапията ще бъде таксол и платина,но ти горе глевата  Hugяйчниковите карциноми много добре се повлияват от химията,за сажъление борбата е мн дълга ,но вярвам в добрия изход  :bouquet:http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=rak тук има много полезна информация,аз също пиша там,ако има нещо питай ще помогна както мога Hug

# 7
на майка ми и откриха тумор на яйчника голям около 10сам.днес беше операцията.отстраниха и яйчниците и матката.казаха ,че ще се продължи с химиотерапия.казаха,че трябва да изчакаме резултатите от хистологията.ако знаете нещо повече за такъв проблем,моля ви дайте ми съвет!много съм притеснена.искам да и помогна с всичко,с което бих могла.благодаря ви предварително! Cry

преди 3 месеца и моята майка претърпя такава операция...трябва около половин месец да се варди мястото ...след това лечението продължава с химиотерапия...нейните са 6 процедури всеки месец  по един път, там е голям ужас след химиотерапията поне 2 дена след това тялото се стабилизира но майка ми много повръща около 4 дена стои се 3 дена в болницата като и вкарват венозно различни лекарства доста силни които трябва да убият раковите клетки ако са останали...питай ако има още нещо

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Моята майка имаше такава операция,
преживя девет години след нея без проблеми.
Пожелавам късмет на майчето и на теб.  Peace Peace
Но си правеше редовно цитонамазки.

# 9
  • Мнения: 70
на майка ми и откриха тумор на яйчника голям около 10см.днес беше операцията.отстраниха и яйчниците и матката.казаха ,че ще се продължи с химиотерапия.казаха,че трябва да изчакаме резултатите от хистологията.ако знаете нещо повече за такъв проблем,моля ви дайте ми съвет!много съм притеснена.искам да и помогна с всичко,с което бих могла.благодаря ви предварително! Cry

Бъдете силни! Нищо друго няма да ви помогне...

# 10
Здравейте,

аз съм момче на 18 години, преди около 2 месеца оперираха майка ми(40г) от...рак на яйчника/яйчниците...До колкото съм запознат са й извадили всички органи от половата ситема и са изрязали част от дебелото черво...Не съм я разпитвал по-подробно защото не искам да я натоварвам с допълнителни въпроси....тя дори не ми каза първоначално от какво точно са я оперирали,дори и като започна химиотерапията го прикриваше,но аз си имах съмнения и накрая просто я попитах директно тъй като бях сигурен че ме лъже...Въпросът ми е (ако може да се прецени) до колко напреднала фаза е бил този тумор и как точно стои въпроса с химиотерапията.До колкото знам няма разсейки по другите органи....Тя ми казва че според докторите имало много голям шанс 80-90 % да не се налага втора серия от половингодинова химиотерапия....(правят и горе-долу по 1 вливане на месец - едно по малко и на следващия ден към 8 часа).Ще съм ви благодарен за всякаква предоставена информация. Мерси предварително!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Дано всичко бъде наред.Не съм запозната и дано не ми се наложи,но стискам палци за вас и се моля Praynig

# 12
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Христо, моля се за благоприятен изход при твоята майчица и съм сигурна, че всичко ще е наред. Hug Peace Heart Eyes

# 13
Здравейте и от мен. Преди 12 години почина майка ми от сив карцином, който за първи път се поряви със симптом - подуване и теч от гърдата, тогава бях едва на 22 години. Направихме всичко възможно, за да е спасим, но уви не всичко се получава така, както ни се иска. Заболяването беше в доста напреднал стадий и трябваше чудо да стане, за да се оправи. На осмата година след нейната смърт, баща ми е със същата диагноза, но този път на ларингса. Направиха му операция и вече пета година си е жив и здрав, без никакви оплаквания. Накратко описах ситуациите, които сме преживели цялото семейство. Извода от този мой житейски опит по отношение на това коварно заболяване е следният: човек не бива никога да пада духом; винаги трябва да се предържаме към съветите на лекуващите доктори и никакви билки - с тях най-много да си навредите, веднъж открит рака той не се лекува с билки; насърчавайте болните да се борят, точно това помогна на баща ми,  докато мама се предаде тотално; поддържайте имунната система на болния, тя не бива да пада под позволения минимум (незнам дали това помогна на татко, но той и до ден днешен консумира чист мед- по два, три буркана месечно); болните трябва да се срещат с приятелите си, да общуват, да направят така, че да не се чувстват изолирани. Борете се, не плачете пред тях, напротив ... Знам, че е трудно, но само така ще можете да помогнете на болните си близки, а другото оставете на специалистите по медицина - повярвайте ми доволна съм от всички професори и доктори, с които се сблъскахме през всичките тези години. Пожелавам на всички да се радват на още дълги години живот, за да се порадват и на малкото, което този живот ни предоставя   bouquet

# 14
Благодаря ти Златна есен... И все пак ако някой може да ми хвърли малко светлина,ще съм изключително благодарен...  Confused  
 

Общи условия

Активация на акаунт