Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 76 отговора

София

Здравейте!хайде да пообменим мако пит за приготвянето на бебешки манджички и десерти!аз знам само 3-4,така че ще ми бъде приятно да споделите какво готвите на малчоганите си Mr. Green

ако има пусната такава тема,моля не ме бийте много Mr. Green newsm43Чакам ви да  eat
« Последна редакция: ср, 14 май 2008, 21:22 от Vivi »
Цитирай

sofiа

ОООООО здравей!Хубава тема!

Аз също готвя на малката---
Купувам 2 тиквички ,2 моркова-3/4 -чушки 2 картофа  + лук магданоз или копър!

Слагам  да се свари и после  добавям малко леща/от оранжевата/!Става много вкусна гозбичка !Не слагам сол  и прибавям малко зехтинче!
Другата гозба дето приготвям е като купувам от магазина микс с зеленчуци и го варя и слагам зехтин!
Отделно правя спанак и лапад!Варя и агнешко и пилешко месо!

За десерчета и правя:
Пасирам пресни плодове/1-банан---1/2-круша и 1/2 -ябълка/ после прибавам малко бисквитка и го давам на малката!
Грис с варени плодове и овесени ядки!
Цитирай

София

Моля те, оправи си заглавието  Wink

Бебешките манджи обикновено правех като обера зеленчуците из хладилника, варя, добавям масло и пасирам.
Телешко с картоф и домат е много вкусно.
Цитирай

София

нещо не те разбрах newsm78какво ми е на заглавието? Embarassedи даи инфо за телешкото Peace
Цитирай

Ми ето някои от моите:
1. Коприва. 120 гр коприва - варя около 20 минути. Вадя от бульона, пасирам. Накисвам с бульона две филийки сухар и една бисквита плазмон, прибавям към пасираната коприва. Бучка колкото грахово зърно краве масло, кисело мляко около 30-40 грама, цял жълтък.

2. Броколи. 120 гр на Бондюел. Варят се заедно с една супена лъжица праз или пресен лук, после слагам две супени лъжици фиде на Плазмон, ври и то, оставям да изври водата или изсипвам от нея, слагам една супена лъжица грис и бъркам интензивно. Вадя цялата история, вадя и намачквам хубаво с вилица за да стане на малки късчета. Докато е горещо добавям масло ако пюрето ще е безместно, а ако слагам месо /имам замразено и приготвено за добавяне/ две-три капки зехтин.
Рецептата може да се направи със зелен фасул /слагам копър/ и грах /слагам магданоз/.

Цитирай

Targovishte

нещо не те разбрах newsm78какво ми е на заглавието? Embarassedи даи инфо за телешкото Peace

Идеи с И, а не Й  Wink

А иначе, хубава темичка. Аз със зеленчуковите манджи нямам проблем, но с месните не знам как ще се оправя, така че чакам отговори и аз.  Hug
Цитирай

София

мерси много за разяснението! Peaceи аз съм така!Нямам идея месните как се приготвят newsm78
Цитирай

Идеи с И, а не Й  Wink

А иначе, хубава темичка. Аз със зеленчуковите манджи нямам проблем, но с месните не знам как ще се оправя, така че чакам отговори и аз.  Hug

Кво толкова сложно има? Варите първо месото, вадите - мачката или пасирате, изсипвате зеленчуците в същия бульон, ако е много, отсипвате от него. Когато и зеленчуците са приготвени, добавяте намачканото месо.
Понеже купувам месото прясно и охладено - примерно едно телешко или пуешко бонфиле , готвя за от пет до десет "порциона" и замразявам  от по 30 грама от месото с 15 грама от бульона в контейнери, което добавям впоследствие към приготвеното зеленчуково пюре.

Като сте отворили тема за мръвките - какъв вид риба използвате?
До сега пробвах прясно охладена пастърва - много е хубава, обаче една сварена риба я щавя около два часа от костите. Сега сме на охладено филе от акула и филе от шаран /охладени, неосолени/.
Цитирай

София

Ето малко идеи наготово: Гозбите на мама  Very Happy
Цитирай

София

Предварително сварено телешко задушавам с малко лук, морков, чушка. Слагам нарязани на кубчета картофи, след като почти се сварят слагам половин домат нарязан на кубчета. Ври още 10 минути. Слагам малко чубрица и магданоз. Пасираш и готово:)
Цитирай

Варна

Няма лошо да има такава тема.Аз лични имам нужда да почерпя разнообразие при приготвянето на детската храна.Ще следя с интерес темичката.
Цитирай

София

Докато готвех на дъщеря си като по-малка се подсигурявах с месо така:Сварявах 1 пиле или 1 заек или пуешки бутчета.Когато се свари много добре,още топло накъсвам на малки късчета и обезкостявам.Пасирам заедно с булъон от месото,така че да стане на каша.Месото неможе да се пасира без булъон,слагам толкова,че като се пасира да стане средно гъста каша.След това тази каша я насипвам във формички за лед,замразявам,вадя ги от формите и след това прибирам в надписани пликчета с вида на месото и датата във фризера.Едно кубче е точно необходимата доза месо за 1 ядене.Вадя едно замразено кубче от предната вечер да стои в хладилника,за да се размрази.Сутринта си варя зеленчуците,пасирам,когато пюрето е насипано в купичката прибавям и кубчето месо,разбърквам,става абсолютно хомогенно и готово.Така ми е по-лесно,отколкото да купувам всеки път малко количество месо и да го готвя за бебето.Така замразени месни кубчета могат да се съхраняват по 2-3 мес. във фризера.А за толкова време със сигурност се изяждат.
Цитирай

София

storm76, когато готвя на сина ми риба, купувам филе сьомга. Няма почти никакви костици, много лесно е за обработване.
Цитирай

BG

от всичко казано до тук направо ми потекоха лигите..
Цитирай

София

Аз леща готвих на малия човек днес!само че в Кауфланд ми казах че нямало оранжева леща,червена леща......всичките били еднакви!и аз взех една,сложих лук,сварих и пасирах!резултата беше на лице!мръщене,крещене....ужас!И аз се отказах и дадох зененчуково пюре!ама все на пюрета не може караме и се чудя какво да му сготвя newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 76 отговора