Деца с двойно гражданство

  • 7 746
  • 19
  •   1
Отговори
Интересуваме се, ако децата имат двойно гражданство, примерно българско и някакво друго, те могат ли да влизат с другия паспорт (не с българския) в България или винаги трябва да влизат с българския паспорт в България щом са български граждани? А ако е изтекъл българския паспорт? И ако могат да влизат с другия паспорт, тогава като какви граждани се смятат за престоя им в България?
Благодарим Ви.   Shocked

# 1
  • Мнения: 4 629
Могат да влязат с чужд паспорт и  тогава трябва да се регистрират в полицията като чужди граждани

# 2
  • Мнения: 1 366
Могат да влязат с чужд паспорт и  тогава трябва да се регистрират в полицията като чужди граждани

Аз това за регистрацията лично не зная, но не еднократно сме влизали със сина ми (и двамата И БГ-граждани) и всеки пьт САМО с чуждия паспорт и не сме имали никакви проблеми.

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
И аз това се чудих оня ден. Добре де детето е влязло с чуждия паспорт, ама си е и българче. Само че например няма БГ паспорт. Защо да се регистрира в полицията и да вади виза за престой в БГ  newsm78
Май трябва пак да поровиме законите и да се консултираме с вещо лице. Направо съм се замислила за какво да вадя Бг паспорт. Ами тя си е българче! Само ЕГНто бих ходила да оправя.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Ами щом двамата родители са българи детето е българче Wink това че документално не е оправено не означава, че не е Wink След като се приберем в Бгто ще му оправя ЕГНто но защо трябва паспорт да вадя. Колко малки деца в БГ имат паспорт?! Но това не ги прави по малко български грагдани  newsm78

Последна редакция: ср, 01 юни 2005, 15:26 от м_е_р_и

# 5
  • Мнения: 253
Deteto moje da putuva do BG ili kato chujdenets ili kato bulgarche. Ako putuva s chujd pasport mu tribva pasavan,s koito da vleze v BG, koito se isdava og BG posolstvoto v suotventate strana. Kato si otidete v BG triabva da mu napravite EGN i togava passport. Ako puk li ne deteto shte triabva da si putuva s chujd passport samo i da se registrira v BG.

# 6
  • Мнения: 1 502
Малкият ми син ще влезе с исландския паспорт поради липса на български, няма да има никакви проблеми. Ако страната на която е гражданин, не е в Шенген, ще му трябва виза, ако ли не повече от 3 месеца няма право на престой в БГ, ще му трябва виза. Това много сме го разисквали тук. Съжелявам, че не може да се отвори сайта на външно министерство, там е написано много точно.

# 7
  • Мнения: 4 244
нямах представа, че и двамата сте българи....

Доколкото си спомням Мери е женена за руснак с българско поданство newsm78

# 8
  • Мнения: 4 244
кога смени ника бе девойко Simple Smile
Прясно от днес Laughing

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
нямах представа, че и двамата сте българи....

Доколкото си спомням Мери е женена за руснак с българско поданство newsm78
Добра памет имаш  Laughing
Аз от мъж ми изхождам колко години беше само с руски паспорт. Даже когато въведоха визите за руснаците, пак си влизаше и излизаше с него и не се регистрираше в полицията. Обаче имаше печат в паспорта си, че е постоянно пребиваващ.
Иска ми се да спестя въртела по ваденето на паспорт за малката май  Joy

# 10
  • Мнения: 4 458
Не е проблем детето да влезе в България с чужд паспорт.
Ако детето е Български гражданин не е нужно да се регистрира в полицията.

За въпроса който по логика следва детето да е Български гражданин..... Ами не, не следва. Ако не си го регистрирала в Българските регистри и ако няма ЕГН не е гражданин! Може да извадиш ЕГН и да регистрираш детето, но не  е задължително да му вадиш паспорт ако ще ползвате чуждия. Стана ли ясно?  Rolling Eyes

# 11
Samo da vi kaza preziviavaneto si na letishte sofia. I izviniavaite no niamam kirilica.
Znachi redovno si vlizah s amerikanskia pasport za da ne me pritesniavat. Nikakvi problemi.
Do posledniat put. BEshe edin novak i neshto mu izglezdashe amerikansia pasport falshif.
Reshih da go ulesnia i da mu progovoria na bulgarski ... i goliama greshka. Ottam kato se pochna ...
vikna shefkata si. Triabvalo da si pokazvam i bulgarskia pasport shtom sam imal dva pasporta.
Vikam niamam bulgarski (a imah estestveno). Viknaha me v edna staichka. Sheli da mi suzdadat
problemi. Vikam suzdaite mi. Iavno ne biaha mn sigurni zashtoto ne mi sazdadoha no pochnaha
da mi obiasniavat kak takav bil zakona i t.n. i t.n.
Poeze si otivah  za tochno 6 dena reshih da ne se razpraviam i si dadoh i bulgarskia i izleznah
ot letishteto.
Uzasno mnogo mi se iskashe da si otivam za poveche vreme , za da vidia kakvo shteshe da stane.
Ta taka - iavno si imat niakavi zakoni. Moze bi az ne biah  prav no nali sam si darvena kratuna.

# 12
  • Мнения: 2 952
Deteto ima  pravo na BG pasport i dvoino grajdanstvo ako edinia roditel e  bulgarin.Moje da vleze deteto v BG s 4ujdia pasport bez  da se registrira v Policiata  kato 4ujd grajdanin  , no posle pri povtorno vlizane se pla6ta tam niakakva globa o6te na granicata .Pone taka  stana s nas  (Israel).No imaite predvid , sladurki , 4e sas vsiaka darjava  BG ima razli4ni sporazumenia  i ne sa sa6tite uslovia.Niakoi darjavi izob6to ne iziskvat viza  za BG , no pak iskat registrirane  v policiata do 48 4asa .Ние се регистрираме  до 48 4аса от wlizanetoна БГ териториа и триабwa да излезем до 1 месец.Nelepi pravila .Po-dobre  podnoviavaite pasportite na beb4etata da ne se uslojniavat ne6tata i da vi boli glava.

# 13
  • Мнения: 1 116
Малката ми дъщеря е с американски паспорт и с него влезе в България без виза. Доколкото си спомням от това което четох в сайта на външно  министерство, за американски граждани е позволен престой до 1 месец без виза. Нямах никакъв проблем на летищете, още като му подадох паспортите на митничара , попита на кого е синия и му казах на бебето. Вече трети месец сме в БГ и след 3 дни летим обратно. Тук и изкарах български акт за раждане и паспорт, така че вече си е и българче по документи. Сега на излизане ще трябва да покажа и българския паспорт, за да оправдаем стоенето без виза повече от 1 месец тук.

# 14
  • Мнения: 208
Momi4eta ima i o6te edno mnogo vajno ne6to,koeto slujitelite v mvr propuskat da ni uvedomqt,sporen e vaprosa dali umi6lenno.6TOM  KATO GRAJDANINA E NEPALNOLETEN ,IMA DVOINO GRAJDANSTVO- MOJE DA VLIZA I IZLIZA O BG. S 4UJDIQ SI PASPORT.Az nau4ih tova savsem skoro,predi mesec,kato si bqh v bg. i se zanimavah s vadeneto na proslovutoto EGN.Problemat be6e,4e na vsqka cena iskaha da me nakarat da napravq pasport na Imanuela,no az se zainatih ,porazpitah tuk-tam i se opraviha ne6tata.a i kakav paradoks samo,na izlizane ot BG.rodnite slujiteli izvednaj vidqha,4e v darkona/pasporta/ na deteto mi nqma pe4at,4e e vlqzla v BG. predi mesec,a to be6e prikazki za globi,za problemi,4e ne sam q registrirala v MVR .I kakvo,spored men varnaha datite na pe4ata s 1 mesec,popraviha si gr6kata,a posle i slojiha pe4at,4e ve4e napuska stranata,no defakto tq be6e cql mesec v BG nelegalno Rolling Eyes Hug newsm78 baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт