епизиотомия

  • 14 286
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте!Четох тука из форумчето за тази епизиотомия и ми се струва много гадно нещо. Предстой ми раждане към средата на юни и бях решила да раждам естествено, ама ми се иска да не ме клъцнат отдолу, та въпроса ми е има ли мами тука, които да са се разминали с това и възможно ли е въобще да не се стига до тази касапница? Предварително се извинявам, ако въпроса ми ви се струва тъп, ама много се наплаших, а и не ми се иска после да боли при секс - четох и за това Embarassed

# 1
  • Мнения: 999
Не при всички се прилага. Мисля че преценяват в процеса на раждане. И двата пъти раждах нормално със епизиотомия. Предпочитам така вместо да се разкъсам на повече места. По време на секс не се усеща нищо и не боли, не знам къде си го чела. Разбира се трябва да се изчака известно време.

# 2
  • Мнения: 518
тука във форума го четох. Преди малко даже и някак не ми хареса - някой жени споделят, че ги е боляло цяла година #Crazy #Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Другия вариант е касапницата да е на корема  и матката ти . Така че - имаш избор Mr. Green
Не, сериозно по въпроса ти. Преди да родя се страхувах най - много от епизиотомията и от катетър, за съжаление и двете неща ми се наложи да ми ги направят, но не е чак толкова страшно, колкото си го представяш. Шевовете болят после наисина - все пак е рана, но пък и със секцио да си пак имаш шевове, които болят и то доста (това го знам от мои познати родили секцио). Така че, недей да си мислиш за това как ще те "цепнат". Мисли си за времето, в което с бебето ще сте заедно. Пък ако се наложи да го направят, в момента на раждането няма да ти е до това да го мислиш колко е гадно и колко не е.
По време на секса след зарастване на раната не боли. Ако не изчакаш достатъчно -естествено, че ще боли.

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 314
Не се притеснявай. Няма по-хубаво от естественото раждане и не при всички се налага епизиотомия. Налага се ако бебето е прекалено голямо, както беше при мен. Боли известно време, но минава. Не съм чакал определено цяла година.


Горе главата!

# 5
  • Мнения: 391
Аз раждах нормално без епизио. Ако се наложи ти правят, но се съмнявам че усещаш нещо а и както казва zorimimi по-добре така отколкото да се разкъсаш на повече места. В повечето случаи зараства бързо ако има добра хигиена-това е лигавица и там зараства по-бързо от другаде. Разбира се има и изключения когато нещата се точат малко по-дълго и се усложнявят. Но не бива да се плашиш, зависи от толкова мн фактори, а и от бебебто също. Препоръчвам ти да родиш нормално и да не сменяш решението си. Леко раждане от мен!

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
тука във форума го четох. Преди малко даже и някак не ми хареса - някой жени споделят, че ги е боляло цяла година #Crazy #Crazy
Това са инцидентни случай  Wink Епизотомията е нещо нормално ако се "пропусне" има голяма опастност от разкъсвания  Sunglasses

Не се шашкай и впечатлявай от понякога доста крайните мнения/постове по някои теми  Peace



Леко раждане ти желая   bouquet

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първото ми раждане беше нормално и сепизиотомия,защото бебето беше по-голямо.Сестра ми ражда два пъти нормално-без нито един шев и без епизиотомия .Това е много индивидуално  Peace

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 314
А, и забравих да кажа - ако се наложи да ти правят епизиотомия, докато раждаш, всичко толкова ти е претръпнало, изтръпнало и т.н., че нищо не се усеща.

# 9
Всъщност много раждали твърдят, че ако се разкъсаш и те зашият боли далеч по-малко от епизоио-то, защото при този начин се разриязват много дълбоки мускули.  Чувала съм, че лекарите често я правят без да те питат. Аз не бих се дала толкова лесно!

# 10
  • Мнения: 750
Аз нямам никакви разкъсвания..и при двете си раждания, нито се е налагало да ме режат! Зависи от много фактори. Това, че други са ги рязали, в никакъв случай не означава, че и при теб така ще стане  Hug Не се шашкай, наслаждавай се на тези мигове.

# 11
  • Мнения: 752
Както и да ти прозвучи, при самото раждане епизиотомията (при мен първия път беше разкъсване, втория на време направена епизиотомия) като усещане ми беше направо приятно. Чувствах облекчение, защото ми беше малко тесен таза и като ме резнаха просто бебето излезе по-лесно. Никаква болка не усетих, а само че ме режат, но не е болка, а просто обекчение. След това дърпа и боли известно време, но нищо страшно не е.

# 12
  • Мнения: 1 671
Не се шашкай, а се радвай на растящото в тебе човече!
Епизиотомия се прави при нужда  Peace. При първото ми раждане се наложи, не усетих нито как акушерката ме сряза, нито после как ме зашиха, раната не ме е боляла, конците не са ме дърпали. Много бързо заздравя, дори сега почти не си личи къде е била. Сексът стана още по-хубав след раждането, пробвахме на 30 ден и не ме е боляло.
Епизиотомията е щадяща процедура. Е, най-добре да се мине без нея, но понякога се налага бебето да се извади по-бързо (в моя случай) или въобще е по-добре да се направи ако акушерката прецени, че е нужна. Може да ти спести разкъсвания (все пак като се реже много по-лесно след това те възстановяват).
Само да ти кажа, че при второто раждане нямаше възможност да ми направят и се разкъсах сама. Имах един външен шев и всеки път щом ставах от леглото - зверски ме болеше. При секс също ме понаболяваше 1-2 пъти.
Като си нагушкаш бебето всичко ще забравиш!
Две деца съм родила нормално и се надявам, че след няколко години и трето дете ще успея да родя нормално. Раждането е лесната част, ела да видиш после като почнете да се гледате и да го мислиш яло ли е, спало ли е, болно ли е....

# 13
  • Мнения: 2 131
Убедена съм, че шевовете от секциото болят много повече от шевовете на епизиотомията. Макар да съм раждала нормално. Имах 10 шева.
Преди раждането ме беше страх и мен най-много от рязане и шиене. Е, оказа се, че не е чак толкова страшно рязането, въобще не усетих. Вярно, че после ме шиха с пълна упойка, но мисля, че и да не е така, не е страшно.
Със сигурност епизиотомията е по-добрият вариант, отколкото сама да се разкъсаш, защото процесът е в някаква степен контролиран.
Пък и наистина няма гаранция, че ще има епизиотомия при теб.
Леко раждане!

# 14
  • Мнения: 518
Поуспокоихте ме малко! Сега ми остава само да се моля и надявам, че ще имам късмет да не ме накълцат Praynig Laughing

Общи условия

Активация на акаунт