8,5 г без опит за забременяване

  • 3 060
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте.
Със съпруга ми сме заедно от 8,5 г. От първата си жена има 2 деца (т.е няма здравословни проблеми). Откакто сме заедно до момента не сме правили опити за забременяване и до сега нямам такова. Обещава ми, че ще имаме, но моментът непрекъснато се отлага?! Понякога се чудя дали го иска и кога ще му дойде времето?
Аз не ползвам предпазни средства, а той спира еякулацията си.
От друга страна като се замисля   newsm78 , колко нежелани бремености настъпват дори при предпазване (от страна на мъжа) и то за кратко време и се чудя толкова ли е перфектен или е възможна и някаква причина да има у мен?
Освен, че вече съм на 34 г. съм и пушачка, може би и това до голяма степен оказва влияние?

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 13:02 от eva2

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Ева,
Първо това ,че има 2 деца от предишния си брак изобщо не означава ,че няма проблем (дано да няма)
Второ вие сте семейство и трябва двамата да решите искате ли или не искате деца!
Ако не иска  е твое решението дали искаш или не искаш да продължиш да живееш с него и си готова да се лишиш от възможността да имаш деца заради него..
Ние не можем да те посъветваме нищо.В този форум всички се борим да имаме деца и за нас това е най-важното нещо в живота ни.
Като се пазите няма как да разберете имате ли проблем или нямате със зачеването.Това ,че понякога (много рядко) се получава бременност при пазене не означава ,че трябва да се надяваш на това ,едва ли не видиш ли дано се изтърве и стане бебе).
Пожелавам ти успех и дано си имате детенце! Hug

# 2
  • Мнения: 1 062
Зъбче го е казала, ама и аз да повторя.
Това, че има две деца нищо не значи.
С времето нещата могат да се променят
по една или друга причина.
Както се казва - проверката е висша форма
на доверие.
И второ не ми харесва това с пазенето.
Не ми изглежда като знак, че иска дете...не знам.

# 3
  • Мнения: 763
Здравейте.
 От първата си жена има 2 деца (т.е няма здравословни проблеми). Аз не ползвам предпазни средства, а той спира евакуацията си чрез притискане на 1 точка ......

С подчертаното в черно, и аз не мога да се съглася, а за думата в червено, не можах да се стърпя  Joy Joy Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 639
Подкрепям думите на Зъбече и искам да добавя, че ние с мъжа ми сме заедно от 5 години, и от толкова не използваме никакви предпазни мерки, от 1 година и малко правим опити за бебе, но когато отидох при д-р Владимиров, той ни записа като двойка с 5 годишен стерилитет. Обяснението му беше точно това, че щом от 5 години не се пазим независимо по какъв начин все веднъж щеше да има "грешка".
Затова, поговорете и ако наистина бебето е желано от двамата, потърсете евентуална причина за не ставането му.
Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 3 675
Ние не са пазим пък от две години.Наистина рядко правим секс-2-3 пъти в месеца, но си мисля, че досега няма как да не се е получило.В този случай може ли да се говори за стерилитет?Каква честота на актовете трябва да има една двойка и бебе да не става, сори че е офтопик.

# 6
  • Мнения: 1 062
Ами ако тези 2-3 пъти не са в момент, когато си в овулация, и повече време да опитвате няма как да стане  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 294
gitadam във вашия случай е много трудно да се каже дали има причина за незабременяване или не . Трябва поне от 3 до 6 месеца да опитвате активно и тогава ако не се получи може да се говори евентуално за някаква причина .
На Ева нямам какво друго да кажа момичетата преди мен са казали достатъчно  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз пак да се обърна към Гита-и в другата тема ти казхме,че вече е време да се заемето по-сериозно с незабременяването.Изследвания,спермограми и т.н.

# 9
благодаря на всички за мненията и пожеланията  Laughing
просто се питах Е ЛИ Е ВЪЗМОЖНО толкова дълго време да не стане "случайно"? а доста често правим секс.. newsm78
а думата в червено беше правилно написана от моя страна но при проверка за правопис ми даде грешка  и в бързината я копирах  Laughing сега ще я коригирам

# 10
  • Мнения: 1 062
A защо се осланяте на случайността, и се надяваш да стане, а всъщност се пазите?  newsm78 newsm78 newsm78
Не е моя работа де, просто питам  Thinking

# 11
  • Мнения: 3 675
Ние ги правим уж по време на ову.Цеци, душко, права си.  bouquetно първо пращам мъжа ми....

# 12
Ами той ме пази,защото има още бизнес-дела и организационни въпроси преди моето излизане в майчинство ,
а пък аз се надявам на случайността, защото вече повече ме интересува личния ми живот, отколкото бизнеса

# 13
  • Мнения: 1 062
Разбирам  Blush Кофти разминаване на приоритетите - дано се срещнете по скоро по пътя и има единомислие относно близкото бъдеще   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 675
Той и моят само работата му е в главата и за бебеправене няма време, все му се спи, изморен дрън-дрън.сега ще видим кога ще благоволи да се дотътри до лекаря, май ще е през отпуската.ако до дотогава сме успяли с бебето, ще е чудо.

Общи условия

Активация на акаунт