Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детски ясли и градини
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 133 отговора

Направо съм бясна и потресена от празника ,който подготвяха три месеца в градината,по случай годишнината от създаването и.Накратко,това тържество се подготвя повече от три месеца даже.Децата репетираха танците с които ще се представя всяка група до припадък  ,по цял ден ,многократно.На празника се очакваха много гости и медии.Всички ние родители и деца чакахме с нетърпение да видим що за" грандиозно"шоу са спретнали.Специално се шиха тоалети за всяка група поотделно от стилисти.А бе голямо суетене беше с една дума.И така празника наближаваше,аз и всички родители ,разпитвах ме за повече подробности около тържеството,но учителките отговаряха ,че било изненада.Е ми о,к ,щом е изненада.Е то се оказа наистина изненада ,ама каква  Mr. Green Mr. Green.........
И така, дойде дългоочакваният ден.Празника трябваше да се проведе на огромен стадион /най-големият в страната/Нефтохимик.
Началото беше обявено за 17ч.Госпожите щяха да заведат там децата в 16ч.,а ние да сме само гости.Отивам на въпросният празник с настроение ,камера и фотоапарат,всички родители сме горди и се стичаме към вратите на стадиона.Влизам вътре и в далечината по средата на тревната площ съзирам да се мятат около 20 балона.Става ми ясно че това ще е сцената.Скромно викам си ,а ма карай,децата да са доволни.Приближавам към децата,които са настанени на седалките по костюми и с якенца отгори.Костюмите на нашата група са лилави роклички тип балеринка ,без ръкави с къдрички от тюл,тънък чорапогащник лилав и цвички.Децата са абсолютно голички под тези роклички само по гащички и чорапогащници. #Crazy #CrazyКогато пристигнах,козирката под която бяха седалките хвърляше огромна сянка,духаше студен вятър,а дечицата се бяха свили на седалките и зъзнеха.Веднага грабнах Естел и я гушнах в мен,беше премръзнала.Кой знае от кога седеше с тази рокля,бяха ги облекли още в градината и така ги бяха докарали на стадиона.Първото нещо което ме възмути че децата бяха хвърлени по тези седалки а учителките се щураха насам ,натам като мухи без глави и изобщо,ама изобщо си нямаха на идея какво става с децата. Mr. Green Mr. Green
Поогледах се,едно дете плачеше от глад защото разбирам нямало време за следобедна закуска и са ги довели гладни и жадни на стадиона,за тоалетна въобще да не говорим.................Майката се вайкаше че не носи нищо за ядене,бъркам в чантата и вадя една меденка която подавам на момиченцето./по принцип не купувам такива неща,но сега по пътя за да разваля пари купих меденка и едни солети/.Естел която е злояда по принцип също ме моли за храна,вадя и солетите и раздавам на децата,до където стигна..... EmbarassedВсички деца казват че им била обещана почерпка с торти за сметка на закуската след тържеството. Mr. Green
Тържеството започва,нищо не успявам да видя от него,защото през цялото време топла,разтривам Естел,децата хленчат уморени около мен,не им е интересно,всичко им е до болка познато и им е адски студено,гладни са и искат да си ходят  #Crazy #Crazy #CrazyУчителките се щурат,мотат,и гледат да не си объркат реда на групата.А бе хаос голям.
Най-накрая идва и реда на нашата група.Събличам якето на Еси,строяват ги ииииииииииииииии направо онемявам,виждам едно момченце плаче,безкрайно е тъжно и си стиска якето,не иска да го сваля,е ми то било облечено в рокля,същата като на дъщеря ми. #Crazy #CrazyДетето е повече от разстроено,разбирам аз ,че били ушили по погрешка повече роклички,вместо още един костюм за момченце.Съблякоха якето на детето и го подредиха в редичката на момичетата  #Crazy #CrazyА то плаче и вие от срам и унижение.Потрес от всякъде.Добре че накрая майка му излезе и си го прибра преди да се появят на сцената.Това преди сцената трая около 20мин.Децата голи,на вятъра и строени.По едно време виждам Еси клекнала,така преценила че няма да я духа вятъра,обаче една кикимора я смушка да става.Точно в този момент дойде и техният ред,часа е 18ч.Излизат децата танцуват,свършват танца,обаче не ги пускат,а остават на сцената.На някой му дошла гениалната идея ,че след всичко това трябва да следват безкрайни и безмислени речи,хвалебствени слова и куп бля,бля..............През това време когато започват вече речите ,гледам половината деца плачат от студ,Естел е синьо лилава от главата до петите от студ ,не издържам на мъчителната гледка,пресичам направо през тревата ,през сцената,през микрофоните,през директорката и тем подобните му гости и отивам при детето си,което проплаква мамо много ми е студено и искам в къщи.Обличам и якето ,грабвам я и двете пресичаме отново важните гости и сцената и си я прибирам.Тя цялата се е превърнала на кубче лед,не може да си каже и малкото име от студ.Е казвам ви точно в този момент ако имах пистолет бих  #2gunfire #2gunfire #2gunfire директорката и госпожите.Не можах да стопля детето цяла вечер.Просто беше истински кошмар,а трябваше да е весел ден за всички деца.Цяла нощ дъщеря ми сънува кошмари,а днес е болна. Rolling Eyes Rolling EyesНаправо съм повече от потресена от всичко това! Mr. GreenСпоред мен от всички тези градински празници и тържества трябва да са най-вече доволни и щастливи децата,а то какво стана.Сега не знам как да постъпя.Не ми се иска всичко това да остане ненаказано ,мразя безотговорни постъпки спрямо децата .Кажете какво е вашето мнение и имали ли сте подобни случки?
Цитирай

Sf

Ужасно е просто! Горките дечица.  Sad
Тези социалистически помпи няма ли да свършат вече? Какво е това празнуване на годишнина. Банкет с алкохоли и всички випуски 50 години назад да бяха направили.  Sick
Цитирай

Gabrowo->Sofia

Дожаля ми за дечицата докато четях. Не някакво абсурдно тържество, ами чисто мъчение ми се стори. Вероято сега има доста болни деца...
Цитирай

На твое място нямаше да имам толкова голямо търпение (ами другите родители?) и бих си взела много по-рано децата, бих направила гранде скандале и бих подала жалба в общината.
Това наистина звучи като едновремешните соц. масовки и горе-долу става за август месец, ама в студа, пък и историята с рокличката на момченцето...
Защо не говориш и с другите родители? Сигурно има и други, които биха подкрепили една жалба и нека тези с гениалната идея за подобни изпълнения да си понесат последствията.
Цитирай

София

Много търпеливо си подходила.
Със сигурност бих вдигнала един хуууубав скандал и бих си прибрала детето.
Цитирай

Варна

Абсолютна лудост  #Crazy И аз щях да се развикам. Какво е това чудо?  ooooh!
Цитирай

ВАРНА

Shocked E,ами защо само ти,бе жена!Трябваше всички майки да се впуснете заедно и да си облечете децата,а който желае ,и да си тръгне още преди представлението.Трябваше да се обедините и да саботирате цялата тая лудост и недомислица!!!
  Като са видели,че е студено,трябваше да променят мястото,да имат резервен вариант-някоя голяма зала и на закрито да са и деца ,и гости.
  Предполагам,че почти всички дечица са не само с простуда,ами и са МНОГО разочаровани от педагозите си и най -вече от директорката си.Нали тя има последната дума и одобрява решенията в крайна сметка,а често и тя е самият главен организатор на подобни мероприятия.
  Нищо,ама нищо не оправдава недомислицата и излагацията им.Безотговорност е мека дума в случая! Sick
Цитирай

Ако моят син беше облечен с рокля там, мисля че скандала щеше да е грандиозен и тържество нямаше да има #Cussing out
Мисля че наистна е било провал
Съжалявам много за проваления празник
Цитирай

Безобразие!!!  Twisted Evil Горките дечица!!!  ooooh!
Цитирай

Ужас... Постъпила си добре като си си взела детето, дори прекалено търпеливо. Много мразя подобни изпълнения, където празника е за показ и изтъкване на госпожи и директорки. Ако не решиш да подадеш жалба, поне на следващата родителска среща повдигни въпроса.
Цитирай

А само ти ли бясна и потресена? Другите родители не реагират ли?
Не съм имала подобни случки. А мнението ми е, че сама нищо няма да направиш. Организирайте се всички родители и обсъдете ситуацията.
Цитирай

София

А само ти ли бясна и потресена? Другите родители не реагират ли?
Не съм имала подобни случки. А мнението ми е, че сама нищо няма да направиш. Организирайте се всички родители и обсъдете ситуацията.
Пълно безумие,най ми бе болно за момченцето с рокличка и за останалите майки -овчици кротки. Браво на теб ,ама защо по рано не си прибра детето ....?
Цитирай
Нямам думи.........
Не оставяйте това безумие да се повтори пак.Аз бих пуснала жалба до общината.И не само.
Поредното безумие на директори и учители........
И толкова деца да студуват,да гладуват,да им се ходи до тоалетна, и родителите да стоят безучастно встрани Shocked.
Горките дечица  Sad.

Цитирай

Честно да ви кажа най-вече за това ме е яд,че не си прибрах по-рано детето.Но викам айде ще мине по-бързо ,нали я топлих преди танца уж/и аз патка с патка съм/,но след това като започнаха речите ми дойде отгоре направо.А ми те всички родители бяха възмутени около мене уж ,но си трайкаха,само след мене веднага и една друга майка си прибра детето,че плачеше и се превиваше от болки в коремчето от студ,пък някаква си госпожа и вика моля ти се, а бе госпожо,не може така да постъпвате........................ #Crazy А ,бе ужас пълен ви казвам.Пък онова момченце, като го видях с роклята и аз ревнах с него,наистина картината беше жалка направо.Не знам,как ще постъпя,сега съм супер разстроена все още ,за да разсъждавам трезво и мъжа ми гледа до мен да няма хладни и други оръжия ,че току виж  #2gunfire #2gunfire някой /това е шега де/.Надявам се и някой други мами ако са присъствали на този празник да си изкажат мнението ,пуснах темата и по градове,за Бургас.
Цитирай

София

Ох, хем се смях, хем ми беше жал за дечицата. Честно казано, аз не бих издържала до поклона. Много преди това щях да си взема детето и се прибера у дома.
Вашата директорка е направо ку-ку!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 133 отговора