zapeka pri karma4etata

  • 918
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Zdraveite mami, sinat mi e na 4o dni nqmam dostata4no karma i ponqkoga mu davam adaptirano mlqko,no zapo4na da se zapi4a i da ne se izhojda po edin ili dva dni. Molq vi za savet kakvo davate na va6ite bebeta i dokoga 6te prodaljava tozi zapek. Blagodarq vi predvaritelno

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Зависи дали говориш за запек или за нередовен стомах-акитата твърди ли са?Мъчи ли  се когата ака?

# 2
  • Мнения: 9 481
Хапвай разхлабващи неща и ще има ефект при бебо Wink
Сок/плод круша /при нас на каппи вършеше чудесна работа Peace/, сини сливи, овесени ядки /с тях по-внимателно-демек по малко, заради глутена/.

# 3
  • Мнения: 2 837
Зависи дали говориш за запек или за нередовен стомах-акитата твърди ли са?Мъчи ли  се когата ака?

Peace
Абсолютно съгласна съм с pamsi. Акането на един-два дни може да не е проблем, ако те са в характерния за бебе вид и изхождането не е свързано с напрежение от страна на мъничето. Възможно е промяната на акитата да е свързан и с добавката от АМ. Защо не пробваш да даваш на бебето да цока по-често? Така ще се произвежда повече кърма и няма да се чудиш от какво е проблема.

# 4
  • Мнения: 1 428
Има страшно много теми по въпроса.

# 5
  • Мнения: 19
Zdraveite, v4era vi pisah 4e bebeto mi ne e akalo ot tri dni,opitahme s termometar v dupeto ,no ni6to.Doktorkata iska da ni prati na snimka v Pirogov neznam kakvo da pravq. Mnogo sam pritesnena. Ne mi davat to4na diagnoza.Molq vi za savet slu4valo li vi se e takova ne6to

# 6
  • Мнения: 2 837
Zdraveite, v4era vi pisah 4e bebeto mi ne e akalo ot tri dni,opitahme s termometar v dupeto ,no ni6to.Doktorkata iska da ni prati na snimka v Pirogov neznam kakvo da pravq. Mnogo sam pritesnena. Ne mi davat to4na diagnoza.Molq vi za savet slu4valo li vi se e takova ne6to
stori, вече ти написахме, че на много от нашите бебета се е случвало да акат още по-рядко - Румен е стигал до 7 дни. Защо мъчите детенце с клизми? Преди това какви бяха изпражнениета - по-твърди или нормалните бебешки?

# 7
  • Мнения: 3 929
И моят син не акаше по няколко дни, мъчех го с клизми - никакъв резултат. Педиатърката тогава ни каза, че детето просто си усвоява всичката кърма и няма остатъчен продукт за изхвърляне. Както по-нагоре те беше посъветвала една мама - давай му по-често кърма, хем да стимулира кърмата, хем да не се налага да го дохранваш с АМ. На 4 дни да захранваш...Пиши все пак, как сте, какво е станало?

# 8
  • Мнения: 19
Пиите Боза.

От Бозата се получава дори разстроиство.

Например циганките масово пият Боза и си мислят че ще увеличат кърмата, а всъщност бебетата направо се подрискват.

# 9
  • Мнения: 236
И аз бих те посъветвала същото като Зуки, кърми на поискване, не се шашкай излишно. Бебчето ти е много малко още за клизми и т.н. А и ти не отговори - твърдо ли е акото, или просто не се е изакало бебето?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 244
Моята щерка е на 36 дни, кърмена на поискване, и от известно време почна да ака през няколко дни. Няма запек обаче, защото не се мъчи и изпражненията й са нормални - жълти и кашави, обаче какво количество  Shocked

Не се шашкам, защото и синът ми беше така, отмина този период и след това отново взе да пълни памперса по няколко пъти на ден.

А пък чак и рентгенова снимка на такова малко бебе? Не се ли пресилват нещата?

# 11
  • Мнения: 19
Zdraveite otnovo,pri moeto beb4e ve4e vsi4ko e nared aka normalno,ne pozvolih da mu pravqt nito klizma, nito snimka. Prosto lekarite presiliha ne6tata. Strahotni ste blagodarq vi mnogo Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 11
Zdraveite az sa6to imam problem s moqta da6terq koqto e na 22dni. Aka po vednaj na den , akoto ne e tvardo no tq dosta se napava i pla4e . Opitax da qm kru6i, slivi ,boza no ne pomaga. pri parvoto mi dete ne sam imala takiva problemi. Ako nqkoi se se6ta za ne6to molq pi6ete Ponqkoga i davam AM no ne mislq 4e problema e v nego.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
Пишете на кирилица бе хора, с тази идиотийца на идиоти ни обърнахте. Има си правила за писане във форума - прочетете ги!
Рози, дъщеря ти има колики, затова се напъва и плаче. Не страда от запек  Peace Кърмене, гушкане, масажи на коремчето помагат при колики.

# 14
  • Мнения: 2 122
Когато дъщеря ми беше на тази възраст направи пауза 8 дена /най-дългата/ и като цяло се изхождаше много на рядко, та по въпроса- тогава ми казаха, че за кърменото бебе е нормално да се изхожда както 10 пъти на ден, така и веднъж на 10 дни. От тогава спрях да мисля за клизми и темподобни- явно детето си усвоява пълноценно храната, която предлагаш.

Общи условия

Активация на акаунт