Секциото означава ли, че няма да имам кърма?

  • 3 504
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не,не означава.

# 61
  • Мнения: 1 103
Не, не означава. Има някаква вероятност кърмата да слезе по-късно (защото и бебето ти го дават по-късно и то по-късно засуква), но с желание и често кърмене, а и с цедене в началото, ако се налага, нещата задължително ще си дойдат по местата.
Естественно  Peace. Успех и леко раждане  Hug

# 62
  • Мнения: 674
Родих секцио,започнах да си кърмя бебето още на втория ден и до момента още продължавам.
Успех!

# 63
  • Мнения: 683
Здравейте на всички мами!!! Може ли някоя от вас да ми каже, ако може от личен опит, дали ако родя секцио задължително означава, че няма да имам кърма? На мен ми предстои секцио, а така не ми се иска да лишавам бебето си от така полезната кърма.   Sad  А има ли начин да си помогнеш в този случай, за да стимулираш идването на кърма? Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят.


Нищо подобно. Само кърмата може да дойде малко по-късно - до 3-4 дни след секциото, аз дори имах хиперлактация.

# 64
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз родих секцио и имах кърма 3 седмици , но това беше , защото много се ядосвах

# 65
  • Мнения: 2 197
Естествено, че не. Аз имах кърма.Единствената разлика за трите майки в стаята ни беше, че  не почна веднага , а на следващия ден. За другите нямам представа как е било.

# 66
  • Мнения: 1 447
Не, не означава. Има някаква вероятност кърмата да слезе по-късно (защото и бебето ти го дават по-късно и то по-късно засуква), но с желание и често кърмене, а и с цедене в началото, ако се налага, нещата задължително ще си дойдат по местата.
Естественно  Peace. Успех и леко раждане  Hug
И аз съм на същото мнение леко раждане и от мен.Успех

# 67
  • Мнения: 1 371
Родих секцио по спешност, имах изключително много кърма. Кърмих го една година, отбих го и .... все още имам кърма.  Crazy

# 68
  • Мнения: 1 477
И нормално да родиш нищо не ти дава гаранция ,че ще имаш кърма.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 802
И нормално да родиш нищо не ти дава гаранция ,че ще имаш кърма.
Разбира се, че е така  Peace Всичко е строго индивидуално! Аз родих секцио, кърма имам много и сега все още предимно се кърмим. Но в стаята имаше друго майче, което роди нормално и не можа да кърми. Не се настройвай психически така, защото може само да ти навреди!
Успешно раждане и дълго безпроблемно кърмене  Hug

# 70
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
В никакъв случай не означава,че няма да имаш кърма.Кърменето е винаги успешно,когато имаш желание за това. Аз родих секцио,но ми донесоха бебето за кърмене почти веднага след операцията и не се опитаха дори да му дадат шише. Кърмата ми слезна още на следващия ден и досега все още го кърмя(почти 5 месеца). Само да добавя,че бях с пълна упойка и също ми вливаха антибиотици венозно. Имам 2 познати,които също родиха секцио и кърмиха дълго и успешно и други 2,родили нормално,но с извинението,че вече са се доказали като майки с нормално раждане, и няма защо да кърмят...

# 71
  • София
  • Мнения: 5 079
Кърменето е въпрос на желание и самовнушение. Peace Всичко останало са оправдания. Wink

# 72
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разбира се, че не означава!  Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
 И двете ми деца са секцио, второто вече 2 год и 3 мес. го кърмя ....

# 74
  • Мнения: 199
кърменето се предизвиква пак от  хормони доколкото знам, а когато вече няма бебе в корема и плацента, която произвежда  подържащи бременността хормони...  следва да се задействат другия хормон -  за кърмата. вероятно при естествено раждане тоя хормон е почнал вече да се произвежда, а при секцио може да му трябва време да загрее   Thinking затова и недоносени бебета да могат да бъдат кърмени, или ?  Thinking 

Общи условия

Активация на акаунт