бебето не иска да спи в креватчето си

  • 10 290
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 160
Дъщеря ни е на два месеца и доскоро си заспиваше в кошарата нормално но от известно време когато я приспивам я слагам унесена но след минути вече е ококорена и надава вой и не се успокоява докато не я преместим. Сменихме леглото с по-хубаво и матрака с ортопедичен но разлика няма.

Заспива в количката (но само ако е навън у дома съм опитвала да я слага много рядко успявам) а най-лесно се унася в шезлонга за хранене. Притеснявам се да я оставя да спи там дълго все пак сигурно не е удобно за гръбчето обаче само там заспива.


Не е от коликите защото вече месец и половина ги караме а едва  от една седмица  е този проблем.

Дайте съвет, че сме гроги вече от недоспиване  Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние до 4 ия месец си спяхме в кревачтчето и после какво му стана не знам Rolling Eyes
Опитвах 2 седмици да седя и да не спя дори с мисълта да заспи и да не реве ноооо....... там така и не пожела да седи и само плачеше! Сега спи при нас и се чудя кога и кай ще се отучваме Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 514
Ние до около 5-я месец спяхме само в количката не можеше да си понася леглото!
Разбирам те какво е да не спиш но после се хванах и при всяко заспиване местех в легото и тя се събуждаше и пак така докато не се отучи и сега само се приспиваме в количката и после я слагам в леглото й!
Сега няколко поредни нощи се буди и пак се клатиме и слагам в леглото!
Пожелавам ти успех и често казано мисля че това е период през който по-вечето бебета преминават --можеби леглата им се струват голями и се страхуват /поне аз така си го обяснявам/

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Мисля, че е някакъв период и ще отмине. И моята по едно време й беше харесало да я дундуркам в количката и само така заспиваше. Знам, че е трудно, но се се предавай. Аз съм пробвала ( и минаваше) да я слягам настрани в нейното легло и легло да я люшкам с едната ръка и така заспиваше.

Опитвала ли си да я оставяш за по-дълго да мрънка, по някое време ще се унесе.

# 4
  • Мнения: 742
Само период е-ще отмине, въпросът е да не свикне да спи при вас, че мои приятелки имат подобни проблеми с вече големите си деца -3, 4 годишни и все още спят при мама и тате...Криската също имаше такъв период, но в последствие се оказа че се страхува от тъмното-започнахме да спим на вкл. нощна лампа...Преди две вечери, незнайно защо отново каза че не иска да спи в кушетката (а тя е вече голяма и говори), та я приспивахме в количката посред нощите...само докато усети че е в кушетката и се започва една драма и сълзи...тази нощ я залъгах като й сложих чаршафи с принцесите..гушна ги и заспа...
Така, че успех-вярвам че ще намерите начин да излезете от тази ситуация Hug

Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 367
Добре дошла в клуба! Laughing Пробвали сме какви ли не варианти откак се е родил-в количката по цяла нощ,в количката само докато заспи,носене на ръце,люлеене на коленете на мама...каквото се сетиш.Но първо бяха коликите,после зъбките,все нещо го мъчеше и се въртеше по цели нощи в креватчето.Накрая си реших проблема.Никак не е възпитателно,но и за тримата така е най-удобно-тати в другата стая,момчето с мен на леглото.И всички са щастливи  Laughing

# 6
  • Мнения: 7 605
Нормално е, бебето е оЩе малко и иска да се гуШка. Вzеми го при вас в леглото и така Ще спите вси4ки. Не се притеснявай, дъЩеря ми прекара една година в леглото ни и се оту4и беz проблем. Важното е ти да си спиШ, все пак трябва да се грижеШ zа малкия 4овек  Wink

# 7
  • Мнения: 1 367
Нормално е, бебето е оЩе малко и иска да се гуШка. Вzеми го при вас в леглото и така Ще спите вси4ки. Не се притеснявай, дъЩеря ми прекара една година в леглото ни и се оту4и беz проблем. Важното е ти да си спиШ, все пак трябва да се грижеШ zа малкия 4овек  Wink
Именно.Детето ми се чувства на сигурно място до мама,на мен пък не ми се налага да ставам по сто пъти,а тати най-после може да спи необезпокояван по цяла нощ и да се събужда свеж за работа.

# 8
  • Мнения: 160
Благодаря Ви за бързите отговори!   bouquet

Наистина ако я вземем да спи при нас ще се успокои но ми попаднаха статии според които е опасно малко бебе да спи при родителите си защото неволно могат да го притиснат с телата си или с възглавница, имало смъртни случай в САЩ където е правено изследването  Sad затова не искам да рискувам.

Иначе заради нея спим на нощна  лампа да не би да се страхува от тъмното но проблема със спането в кошарата си стои  Thinking

# 9
  • Мнения: 959
Напълно съм съгласна със  Tatjana.

Моята дъщеря до 8 месец си спеше в креватчето и въобще не знаех, че имам дете. След това се започна със буденето и плаченето. Всичко пробвах. Накрая установих, че щом я сложа до мен веднага се успокоява и заспива, без въобще повече да се пробуди. И така...

Сега и ние сме като steli76.  Grinning Таткото в другата стая с баткото, а ние - буболечката в креватчето залепено за спалнята. Така тя, си е в кревата, и знае, че аз съм до нея, и мога по всяко време да я гушна, а в същото време и на мен не ми се налага да ставам и така... Peace

# 10
  • Мнения: 6 438
Алекс също имаше един такъв период-буди се към полунощ и освен при мен,на др място не заспива  Naughty
Сега вече сам си заспива в леглото  Peace
Не се тревожи,че ще се разглезите така-детенцето иска да бъде гушкано и да усеща мама.
А за задушаването-усещала съм как насън стоя по един и същи начин,за да не го затисна,явно си е майчински инстинкт.
Помня в един филм майката затисна детето си,докато го кърми,но тя пиеше и използваше упойващи вещества....

# 11
  • Мнения: 1 428
Това е период.Ще отмине  Peace

# 12
  • Мнения: 4 753
Предполагам, че е период и ще отмине... Ние нямаме такива проблеми (за сега)... когато му се спи, където го сложа там си заспива...  Peace

# 13
  • Мнения: 160

Опитвала ли си да я оставяш за по-дълго да мрънка, по някое време ще се унесе.

Опитвах обаче то не е мрънкане ами си направо ужасяващ рев  smile3511 и не смея да я оставям да се дере така.

Явно всички бебета преминават такъв период дано да е за кратко при нас.

# 14
  • Мнения: 78
И моето бебе до петия месец си спеше в леглото, а после... Sad дали заради зъбки, дали заради нещо друго, се буди през час-два, плаче и съм принудена да го взимам при нас... вече е на година, как ще се отучим не знам.

# 15
  • Мнения: 487
После ще искате да спят при вас  ама няма, гушкайте ги докато са мънинки, че станат ли големи категорично няма да спят във вашите легла. Grinning Grinning Grinning

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
После ще искате да спят при вас  ама няма, гушкайте ги докато са мънинки, че станат ли големи категорично няма да спят във вашите легла. Grinning Grinning Grinning
съгласна съм  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
До четвъртия месец си спинкаше при нас, после просто я слагах в нейното креватче, в началото мрънкаше по малко, но на втория ден вече си заспиваше. Даже и се подобри сънът, започна да не се буди по цяла нощ. Вие сте малки - гушкай и не се притеснявай, че няма да можеш да го преместиш после в собственното легло. И според мен е период.

# 18
  • Мнения: 7 605
Не се притеснявай да спите в едно легло. И аz инстинктивно не съм се движела много. Не 4е беШе хипер удобно, но поне спах  Wink Ако спите в едно легло, не трябва да консумирате алкохол и наркотици, а другото важно е да не го zавивате с ваШите си юргани, zаЩото може да се претопли. Моята си спеШе с 4увала, а ние се zавихме  Peace 
Мъжът ми оЩе каzва понякога, 4е му липсва в леглото  Wink

Ако ви е страх, опитайте първо да zалепиШ креват4ето до ваШето легло.

В никакъв слу4ай не бих оставила такова малко бебе да реве докато zаспива (аz и сега не го правя, де). Бебета имат фиz. нужда от блиzост и никога не пла4ат беz при4ина (най малко пък искат да манипулират родителите си  ooooh! ). Ако  пла4ат и родителите не се отzоват, това може да ги травмира, това йм покаzва, 4е не могат да раz4итат на родителите си, когато имат нужда от тях.

# 19
  • Мнения: 1 447
Това е временен период който ще отмине.При нас беше така два месеца дано при вас мине много по бързо.Успех

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз бих го взела да си го гушкам. Отучването не е чак такава трудност, айде сега...Никола спа до мене до 3 г. и половина, първо защото се кърмехме, после защото стаята му не беше обзаведена... Мислех си, че ще са планини от сълзи, като го преместим. Обаче една седмица беше големия зор и после - край. Сега се случва да се буди и да ме вика през нещта изключително рядко.

# 21
  • Мнения: 1 103
Още е малка но я гушкай защото бързо ще порасне .....

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние се кърмехме денонощно до 8 - 9 месец, така че по взаимно съгласие си спеше при мен, нищо, че си имаше и люлка, и легло, и кошара.  Crazy
Въобще не съм се притеснявала и не съм страдала от угризения, че не спи сам, напротив - супер мило и лесно ми беше.
На почти 9 м се отби сам и оттогава сме в другата крайност - спи си САМ, САМО сам, по цяла нощ, дори да се опитвам да го приспивам, гушкам и взимам при мен настъпва обратния ефект - разсънване и игра.  Shocked
Затова мога да те посъветвам да се поуспокоиш и да се ръководиш по бебчето. Сега ви е времето да се гушкате, после ще ти се иска, ама няма. Sad

# 23
  • Мнения: 3 929
Аз ще ти кажа, как беше при нас. Къармех го на поискване, поради което се налагаше да ставам няколко пъти посред нощ да го кърмя и то, защото да свикнел да си спи в креватчето, че иначе...Ама не издържах с тези среднощни ставания и го взех да спи при нас. По-късно се сетихме да свържем креватчето му с нашето легло и той започна сам да се "обслужва" - цоква си и се връща обратно в креватчето си.
Напълно нормално според мен. В началото и тони предпочиташе шезлонга и количката пред креватчето. Всяко нещо с времето си. друг е въпросът, ако искаш още от сега да го "дресираш". Моето мнение е, че ние, родителите, трябва да се водим от бебетата си, а не те - от наложения от нас режим.

# 24
  • Мнения: 160
Не се притеснявай да спите в едно легло. И аz инстинктивно не съм се движела много. Не 4е беШе хипер удобно, но поне спах  Wink Ако спите в едно легло, не трябва да консумирате алкохол и наркотици, а другото важно е да не го zавивате с ваШите си юргани, zаЩото може да се претопли. Моята си спеШе с 4увала, а ние се zавихме  Peace 
Мъжът ми оЩе каzва понякога, 4е му липсва в леглото  Wink

Ако ви е страх, опитайте първо да zалепиШ креват4ето до ваШето легло.

В никакъв слу4ай не бих оставила такова малко бебе да реве докато zаспива (аz и сега не го правя, де). Бебета имат фиz. нужда от блиzост и никога не пла4ат беz при4ина (най малко пък искат да манипулират родителите си  ooooh! ). Ако  пла4ат и родителите не се отzоват, това може да ги травмира, това йм покаzва, 4е не могат да раz4итат на родителите си, когато имат нужда от тях.

Точно затова, че не искам да я оставям да плаче я слагам да спи в шезлонга а него го слагам до мен на леглото поне така знам че няма как да я нараня по някакъв начин обаче шезлонга е направен за хранене не да спи на него постоянно и се притеснявам доколко е удобен за гърба й. Ще се опитам да видя това с долепянето на кошарата до нашето легло дали ще помогне.

# 25
  • Мнения: 8 208
Аз пък съм се опитвала да го взема при нас понякога. Това в случаите, когато е бил болен или са го мъчели зъби и е плачел в креватчето - вземах го белким поспим всички. Само че, той при нас не заспива. Изобщо не понася да бъде гушкан (и това от съвсем малък - винаги се е дърпал). И се започва едно тъпкане, ритане, скокове по нас и пълно щуреене. Така че се отказахме от такива опити за успокояване. Дори и да плаче за нещо, накрая пак си заспива сам в неговата стая и в неговото легло.

# 26
  • Мнения: 3 010
При нас беше още по голям ужас - не само в неговото легло, ами където и да го сложех, след като заспи на гърдата ми и се будеше и рев. Нощем спи при мен и ми е много хубаво да го гушкам.
От скоро се научи поне като го преместя от ръцете си на нашето легло да продължава да спи, но неговото още не го иска.

Общи условия

Активация на акаунт