напъпващи гърди?

  • 9 944
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми е на девет години и половина. От известно време е напипала на едното си зърно съвсем миниатюрно топченце. На другото няма. Предполагаме, че става въпрос за начало на растеж на гърдите /и другите и съученички имали - коя на едното, коя на двете цицки/. Понеже съм забравила вече за моето начало, някой ако знае нещо по въпроса нека да пише.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Какво по-точно те интересува?

# 2
  • Мнения: 9 776
Интересува ме по-точно дали с топченце започва растежа или появата му е причина за нещо друго. Самата аз съм страдала от фиброаденом и кисти и в първия момент, когато тя ми сподели, аз си помислих това. Разбира се при мен проблемите бяха във вече зряла възраст. После като се замислихме с нея тя реши, че просто и растат цицките и явно наистина е това.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Според мен е от растежа, поне при мен точно така започна преди мнооооого години. Но винаги можеш да я заведеш при педиатър, ако нещо те безпокои.

# 4
  • Мнения: 165
Извинявам се ,че ще използвам темата да задам един въпрос. Дано не ви се стори тъп ама...като незнам  Laughing Дъщеря ми също е на 9 и някъде в края на миналото лято започнаха да и растат цицките. През блузка въобще не се виждат, обаче вчера стана на въпрос и каза, че нейните били по големи от на приятелките и/ усещам я, че се притеснява да слага полепнали блузки/И, че на едното момиченце са му купили сутиен 0 номер. В първия момент ми стана смешно, щото те са току що напъпили, аз си мисля, че трябва малко да пораснат за сутиен. Обаче тя ми обеснява, че бил от детски магазин. Та се питам днес цял ден, колко големи трябва да станат циците за да се купи на детето сутиен  newsm78 . Да не би да има някакви  детски, нещо от типа на онези ластичните бюстиета, и въобще кое е по- добре по- отрано ли да се започне да се носи сутиен  за да ги държи или като си пораснат достатъчно. Аз знам, че има №0, ама нейните са съвсем мънички. Въобще моля мамите, които са минали през това да ме просветлят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
Според мен, зависи от размера. Не е вярно, че активно спортуващите момичета имат нужда от сутиен, за да не им увиснат гърдите (или поне често не е вярно, обаче това зависи от общата структура). От 5 годишна спортувам, сутиен или стягащ потник никога не съм използвала, сега на 34 все още нямам нужда от сутиен, даже когато тренирам.

Даже напротив, останала съм с впечатление, че колкото по-рано едно момиче започне да носи сутиен, толкова по-бързо й увисват гърдите в по-голяма възраст, и тогава и да искаш, се налага да носиш сутиен.

# 6
  • Мнения: 7 263
Според мен, зависи от размера. Не е вярно, че активно спортуващите момичета имат нужда от сутиен, за да не им увиснат гърдите (или поне често не е вярно, обаче това зависи от общата структура). От 5 годишна спортувам, сутиен или стягащ потник никога не съм използвала, сега на 34 все още нямам нужда от сутиен, даже когато тренирам.

Даже напротив, останала съм с впечатление, че колкото по-рано едно момиче започне да носи сутиен, толкова по-бързо й увисват гърдите в по-голяма възраст, и тогава и да искаш, се налага да носиш сутиен.

Права си, че зависи от структурата и размера на гърдите на девойката. Ако бюста е малък и стегнат - тогава наистина няма нужда от сутиен. Но преминете ли чашка А - задължително е да се тренира със сутиен - особено за волейбол и баскетбол, тенис, бойни изкуства....
Съединителната тъкан, която заедно с мастната изграждат структурата на гърдите е много финна и нежна, така че трябва да се пази от тръскания и преразтягания, тъй като трудно се възстановява.
От около 12 годишна тренирам освен със сутиен \ от момента в който ги има съм със специални спортни модели\ и със ластично бюстие отгоре - но гръдната ми обиколка е 102, така че нямам особен избор Simple Smile

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
polin_a,
Не знам какво визираш под "топченце". Но да - така е и при дъщеря ми. Едната се поду повече от другата и съответно й е по-болезнена. Другата все още "дреме".
Не мисля, че имаш място за притеснение. Ако все пак имаш терзания, консултирай се с д-р, но не педиатър. А специализиран. Има детски АГ консултанти.

Rakovina,
рано й е за сутиен на твоята. Ако все пак наистина бюста й порасне много, й купи от тези, които са като бюстие. Изглеждат сладко, не знам доколко са удобни.

# 8
И аз бях на 9 години, когато си напипах едно такова топченце. Отидохме на лекар да разберем какво е (бях толкова "добре" с анатомията, че се притесних да не е сърцето  Laughing ), и лекарят каза, че е начало на растежа на гърдите.

# 9
  • Мнения: 165
Шани, и аз така мисля. То реално погледнато цицка още няма  Laughing просто ореола се е уголемил и подул. Само ми беше чудно да няма някоя нова мода,  щом на приятелката и на която са още по малки  Joy  са и купили. Ама то може да е било нещо като бюстие знам ли. Пък може майката да го е купила, за не за да го носи постоянно, а например за някоя по тънка блузка за да не прозират.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Rakovina, може да му е мерак на детето да има Wink Ти обясни, че още няма нужда от сутиени, но ако толкова й се носи, вземи един, два  Peace

# 11
  • Мнения: 165
Ами, тя не пожела да сложи една полепнала блузка да не и се виждали, че те сега момчетата само това чакат и започват да им се подиграват, а пък какво остава да забележат, че  носят сутиен. Лапешка работа си е още тяхното, но най добрата и приятелка и показала, че са и купили та ме осведоми. И аз викам  да питам ,може вече да има някои новости дето да не знам.   Laughing Ама така като гледам май няма.


# 12
  • Мнения: 4 665
 И моето момиченце върви по-едро и сътветно по-развито. По настоящем не желае блузки с по-изрязани деколтета. Аз не виждам да има гърди, но тя явно си ги вижда.
 Иначе за малките сутиени не съм много " за ". Цял живот ще носят и ще им стискат. По-добре им взимайте корсажчета, има от доста еластични материи които прилепват по тялото и притискат удобно.

# 13
  • Мнения: 1 517
И на мен някъде около 9-тата годишнина започнаха да ми излизат топченца. Колкото до сутиена - не помня колко голяма бях, 11-12 годишна, когато майка ми ми донесе сутиен 0 номер. Реакцията ми беше : "Ти луда ли си, туй чудо няма да го сложа, ще ми се мсеят ддецата"  Naughty Обаче съвсем скоро започнаха да ми се смеят, но за обратното (гаден спомен от 6 клас) - че ми се мандахерцат свободно. Даже баба ми, строга моралистка веднъж ме насмете не ме ли  е срам да ходя така пред дядо. И аз казах НЕ  Mr. Green
Винаги съм имала увиснал бюст. Явно соя мий такъв. Не, че са като простряни шаршафи, просто не е стегнат, особено след 2 раждания...Това си зависи от гена, а не кога слагаш сутиен. Според мен де.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 826
Купила съм бюстиенца, еластични, цветни, с презрамки, без презрамки, много красиви.
В момента свикваме с тях, че стягат, топло й било ...  ooooh!
Сутиен - по натам.

А за топченцата - спокойно, и при моята щерка беше така   Peace

Общи условия

Активация на акаунт