До колко е важен приема на риба при бебчетата

  • 2 101
  • 15
  •   1
Отговори
Бебчо е на 9 месеца и категорично отказва рибни пюрета .След като първият път когато и дадох получи 4 дневно разтроиство. Нашият педиатър посъветва да се откажем изобщо от риба.Хайде ако ниакои е бил в такава ситуация да пише  baby_neutral

# 1
  • Мнения: 585
Най - новите тенденции са риба след годинка , че и по-късно счита се за алерген, а вие явно имате проблем с ния щом сте получили разстройство , така че до годинка не му давай , след това може да опиташ и ако пак има проблем отложи за доста по-нататък има време да яде риба като стане голям

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изчакай с рибата щом има проблем от нея.След годинката опитай пак  Peace

# 3
  • Мнения: 350
Аз все още не съм дала риба и мисля тези дни да го направя, но се чудя дали пюретата на Семпер или да взема прясно филенце и да замразя newsm78

# 4
  • Мнения: 222
Здравей!

Моята педиатърка също ми каза да давам риба на детето си, но аз категорично не съм съгласна. Първо рибата е алерген, второ бебето е почти 80% на кърма, което означава че може да направи такава реакция, че да се чудя какво да правя. Риба ще дам чак след 2години.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 664
Ако при теб е имало проблем, изчакай, но 2 години ми се виждат прекалено, ако детето няма реакция. Аз опитах с рибни пюрета /на Семпер/ на 1 г., но не ги хареса /те и на мен не ми харесаха, отвратителен вкус имат/, и след това й давах няколко пъти микродози от риба, която аз съм сготвила /прясна - сьомга, лаврак, пъстърва/, много й хареса. Сега давам, много обича, но аз самата нямам навик да готвя риба и сравнително рядко ядем.

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
Най - новите тенденции са риба след годинка...

Не са баш такива тенденциите. Просто има различни схеми за захранване, а американската по отношение на рибата е може би най-предпазливата - след 1 годинка.  В доста европейски страни рибата се въвежда преди годинката.

# 7
  • Мнения: 43
Аз също много искам да давам риба,защото знам,че е много полезна. За първи път му дадох на 11м и половина пюре на Хип от риба треска за 10м-на Гого нищо му нямаше.
Но преди 2седмици ядохме риба със сос от кухнята и на другият ден беше с разстройство(ние сме на кърма и незнам дали това има значение newsm78)Е,докторката ми каза да не му давам скоро,явно не му понася и да изчакам.

# 8
  • Мнения: 1 691
Аз дадох риба на около годинка, но тъй като не не му хареса особено, а и вкъщи готвим не повече от 1-2 пъти месечно, досега я е изял общо 100 гр риба през живота си, я не. Щом е жив и здрав досега, явно не е чак толкова незаменима. Да, полезна е, но и без нея може да се живее.

# 9
  • Мнения: 502
  Знам,че морските риби са много полезни.Ами речните-шаран,пъстърва,те същите ценни качества ли имат?Защото ако е така,речните риби не са алергени и могат да се дават след шестия-осмия месец? newsm78

# 10
  • Мнения: 2 837
Нямам представа за ценните качества - чии са повече - на речната или на морската, но речната риба има предимсвото, че не е транспортирана от далеч и е прясна. Моята педиатърка ме посъветва да почна именно с прясна пъстърва например, но в Благоевград е трудно да се намери всякаква незамразена риба. Моят син харесва рибата, предложих му я на 10м., защото и аз много  обичам, най-напред на пюре, после от кухнята, а сега и от нас, защото аз често готвя хек и скумрия. Наскоро дядо му беше взел пресен шаран и също му дадох малко.

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
  Знам,че морските риби са много полезни.Ами речните-шаран,пъстърва,те същите ценни качества ли имат?Защото ако е така,речните риби не са алергени и могат да се дават след шестия-осмия месец? newsm78
Макар че са полезни, сладководните риби съвсем не натрупват такова съдържание на омега 3 мастни киселини, както е при студеноводните морски мазни риби (под мазни се има предвид именно наличието на омега 3, а не че са тлъсти Laughing). В добавка се гледат в малки водни басейни, често разположени насред или в близост до обработваеми площи и аз лично се чудя какво е съдържанието на пестициди и т.н. в тях, предвид че всичкото това от почвите отива във водите...

# 12
  • Мнения: 5 940
Рибата като цяло не е алерген, алергия най-често се проявява към конкретен вид риба. Отлагането след годинка според мен въобще не е задължително.
Хубаво е да се яде риба. Не знам какви пюрета е хапвало детето, дали сте пробвали с различни марки, видове, но отказването въобще от риба не е най-доброто, което може да се направи за здравословното хранене. Отлагане може да има само за определен период.
Една от най-полезните риби, колкото и да е неочаквано предвид масовостта й в българските рибни магазини и ниската цена, е скумрията. . Тя обаче не е особено подходяща за бебета. Давам на сина ми хек и сьомга.

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 21:22 от valerie

# 13
  • Мнения: 1 449
Най - новите тенденции са риба след годинка

Напротив, точно обратното.

# 14
  • Мнения: 6 441
Аз все още не съм дала риба и мисля тези дни да го направя, но се чудя дали пюретата на Семпер или да взема прясно филенце и да замразя newsm78
Аз вземам направо филе(но замразено),а ти си имаш прясно  Grinning Предпочитам аз да му го сготвя  Peace Каквото остане го готвя за нас и др път пак замразена(прясна) и така  Peace
Въведох на 9 месеца  Peace

Общи условия

Активация на акаунт