Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Много съм объркана,защото съм слабо запозната с темата бременност.Преди две седмици пробвахме с моя съпруг да си направим беб4е,след което бях поне 99%  сигурна 4е съм бременна от странностите,които настъпиха в организма ми....Закъсня ми дори с три дена,което е нетипи4но за мен(винаги съм то4на +-1 ден),....но в4ера прокървях.Възможно е просто да не съм забременяла,но не е един дори нормален цикъл(слаб и с прекъсване).малко ме е страх.Гърдите ми са все още напрегнати и болезнени при допир,както преди цикъл.Не съм правила тестове за бременност.Кога е вероятно да се от4ете евентуално,ако съществува със тях?Как да из4исля кога настъпва овулацията ми?и има ли някакви други методи за по-голяма сигурност за за4еване?В слу4и на спонтанен аборт(да се надявам,4е не е това)има ли нужда организма от  възстановителен процес?П.С.Извиняваите,ако ви затрупах с глупави въпроси,но ви моля за съвет Smile....предварително БЛАГОДАРЯ...  bouquet
Цитирай

Варна

Здравей мила! Личи си, че си объркана и не си запозната с много неща. Спокойно, всички сме били там и от там идваме. Това, което обаче е най-доре да направиш е прочетеш в закованата тема - Библиотека относно повечето от въпросите си, особено що се отнася до овулацията и засичането и. То това си е цяла наука... Ще трябва много дълго да се пише ако всичко трябва да се обяснява наново. А там има почти всичко обяснено.
Това, което ти се е случило този цикъл може да се дължи на много неща. Най-добре е да идеш на гинеколог и той да те прегледа, за да ти даде точно мнение. Тест за бременност се прави поне след 2-3 дни закъснение от датата на очакваната меструация. Какво значи, че цикълът ти е - слаб и с прекъсване? Щом е минала датата на менструацията и имаш причини да мислиш, че има вероятност да си бременна макар, че има кървене то можеш спокойно да си направиш тест. Сега в кой ден на цикъл си? Съвсем вероятно е ако сте улучили овулацията да е станало оплождане, но да не е успяла да се имплантира яйцеклетката и от там да идват аномалиите в цикъла. Но в този случай не се говори за аборт, тъй като дефакто не си забременяла.
Цитирай

Пловдив

Моят цикъл е 25-26 дни, някой път и 23-24, т.е. движи се в този порядък.На мен ми е закъснявало с 2-3 дни и въпреки това тестовете са ми били - и ми идвал цикъл.Един път цикълът ми беше по-кратък и правих тест, който пак беше -.Чувала съм, че по-дългият цикъл се дължи на късна овулация или на безовулационен цикъл.За бременост може да се говори поне 7 дни след зачеването /ако е имало такова и оплодената яйцеклетка се е имплантирала в матката/.Ако овуто е около 14 ден при един 28 дневен цикъл, това означава, че 24-25 ден на цикъл вече може да се знае дали жената е бременна, но закъснение е най-ясния признак за това.Ако овуто е късно, може ЛФ да е кратка и това да пречи на имплантирането на яйцеклетката /т.е.тя няма възможност да се закрепи поради нисък прогестерон отделян от жълтото тяло.Дано да не съм написала някоя глупост, защото това го четох някъде. newsm78
Цитирай

на най-обичания мъж в сърцето . . .

labulgara - отговорите на всичките ти въпроси можеш да намериш в БИБЛИОТЕКАТА и ВАЖНО! ПРОЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПОПИТАШ! - закованите теми в горната част на подфорума!
Успех Peace
Цитирай

Бургас

labulgara - отговорите на всичките ти въпроси можеш да намериш в БИБЛИОТЕКАТА и ВАЖНО! ПРОЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПОПИТАШ! - закованите теми в горната част на подфорума!
Успех Peace

успех и от мене
Цитирай

Здравейте!Благодаря ви за отзивите.За да не мъ4а пове4е невежеството си,...реших и днес си направих тест....оказа се отрицателен. Sad...Ами нищо,да се надявам ,4е следващия път ще имаме пове4е късмет,за което веднага ще ви уведомя....а сега просто ще се заредя с търпение да отмине този период на досаден цикъл(поглеждайки към пакета със превръзки,все си викам,дано не ми се наложи да ви ползвам в близките 9 месеца Praynig).Желая ви на вси4ки приятен ден .... Smile...П.С.И въпреки вси4ко,ако искате да ме светнете по някои въпроси,които ги няма  описани...съм на разположение  да нау4а пове4е. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.