Какво харесвам в ЧАСТНОТО ОБРАЗОВАНИЕ, но НЕ го избрах?

  • 4 300
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 877
Май, благодаря! И двете звучат интересно и най-вероятно ще бъдат посетени. И без това се чудех какво да организирам за утре вечер, пък това е идейно, а и времето е подходящо.
И само да поитам, че ми стана смешно...защо говориш в трето лице за себе сиJoy
 Joy Joy

А, не,  в първо лице е, но мн.ч.!  Joy Joy Joy

аз съм гпворител на Клуба и затова  Grinning Grinning Grinning

# 16
  • Мнения: 1 210
 smile3538 Разбира се, че е първо лице  hahaha Явно много ми се спи вече и пиша инерционно. Важното е, че си обясних смехорийката  Laughing А държиш ли и ние да се обръщаме към теб в множествено число? Ще бъде използване на учтивата форма, което си е задължително за говорител, мисля  Mr. Green Хайде, гонете ме, че много смях и   spam2
Успех Вам  Hug

# 17
  • Мнения: 4 877
smile3538 Разбира се, че е първо лице  hahaha Явно много ми се спи вече и пиша инерционно. Важното е, че си обясних смехорийката  Laughing А държиш ли и ние да се обръщаме към теб в множествено число? Ще бъде използване на учтивата форма, което си е задължително за говорител, мисля  Mr. Green Хайде, гонете ме, че много смях и   spam2
Успех Вам  Hug

Жестока си!  Joy Joy Joy

Да не стане после като с Мария Антоанета, уж Ваше Величество, уж Вие, уж пасти и накрая какво? - гилотина.

 Joy Joy Joy
Така че давай в ед.ч.   Wink
Да скъсим дистанцията! Hug

# 18
  • Мнения: 656
Нещо не ми се вързва - какво харесвам, ама няма да го избера.
Ако не го избирам, значи има нещо, което не харесвам.
За да спестя място, ще напиша, че харесвам само организираният транспорт.

Пообиколих няколко по време на стачката, като цяло наблягаха на "собственото приготвяне на храната"и "страничните занимания", а като стана въпрос за подготовката дали децата са конкурентноспособни на изпит за гимназия, ми беше отговорено че без частни уроци това било невъзможно. Не съм ходила в школата на Иванови де.

В крайна сметка за мен училището не е място, където детето ми трябва да бъде главно нахранено и занимавано с достатъчно добри извънкласни дейности, търсех място, където детето ще научи необходимото без да се налага да ходи при частни учители.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 412
Според мен така ще се направи по-ясна картина. Ето, ако повечето отговори са, че имат доверие в храненето в ЧУ, за майка с дете с алергия това може да е доста насочващо.

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Аз съвсем точно отговарям на критериите за анкетата  Sunglasses
Ама много отговори, бе.... как да избера, като ме мързи да ги прочета.
Та, ще отговоря, но с едно уточнение, от ЧУ до ЧУ има огромна разлика и ми е трудно на обобщавам по принцип.

Но накратко.

3 неща, които харесвам в ЧУ повече от ДУ:
- учителите вземат по-добри заплати и се подбират;
- средата от 'себеподобни' ученици със 'себеподобни' родители, със сходни цели и интереси (вкл. и изграждане на добри контакти);
- редуват занятията: учене-спорт-изкуство;

3 неща, които са много удобни и се надявам скоро да ги има и в ДУ:
- транспорт;
- качествена храна;
- сериозно изучаване на чужд език;

3 неща, които ако ги видя в ЧУ, веднага ще си запиша детето там:
- силно мотивирани и силно позитивни учители, работещи с възрожденски плам;
- индивидуален подход и съобразяване с интересите на всяко дете;
- да учат децата да наблюдават и мислят, а не да им наливат знания 'с фуния';

3 неща, които ме дразнят в ЧУ:
- претенции за 'елитност';
- помещават се (повечето) в малки сгради, непригодени за училища;
- (претенции за) казармена дисциплина;

1 нещо, което ми противоречи на смисъла да запишеш детето си в ЧУ:
- масовата необходимост от допълнителни частни уроци преди кандидатстване за следваща степен на обучение;

# 21
  • Мнения: 4 877
Тинкърбел, много благдаря/благодарим  Wink.   bouquet

Страхотно включване!  Simple Smile Hug

Ето още инфо за инициативата "НОЩ НА МУЗЕИТЕ" днес:

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2975&sectio … =2&id=0000501

"В София без билет ще могат да се разгледат специално подготвените експозиции в Археологическия музей, Градската и Националната художествена галерия, галерията за чуждестранно изкуство, Парка със скулптурите в МВнР, галерията към Художествената академия, музея на армията, Националния център за музика "Борис Христов" и др. За желаещите ще има 2 автобуса, които ще ги развеждат из културните институции."

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 12:27 от май :)

# 22
  • Мнения: 25 599
А откъм география  Simple Smile къде е този град - ако искаш не го споменавай, само чисто с географски понятия.  Hug

Стара Загора  Laughing

# 23
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Ta, вие къде ще сте в нощта на музеите.
На моето дете май ще му харесат две неща:
- Политехническият с астрономическите наблюдения;
- Концертът в Археологическия;

# 24
  • Мнения: 4 877
Ta, вие къде ще сте в нощта на музеите.
На моето дете май ще му харесат две неща:
- Политехническият с астрономическите наблюдения;
- Концертът в Археологическия;


аз още не съм решила дали да ходим - по-точно, не знам дали ще смогнем да отидем.  Embarassed

Как' Сийка,   bouquet

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 14:47 от май :)

# 25
  • Мнения: 4 877
Смятате ли, че подписването на договор между родителите и ЧУ/ЧДГ, който се спазва, помага в общуването (родители-учители, учители-деца, родители-деца/ученици, родители-директор), образованието и възпитанието на децата?

Например, записано е, че
- за агресивно поведение детето се изключва;
- не се носят GSM;
- има ясни правила в общуването;
- има ясни задължения на родители, деца, учители, директор... -"ние ви осигуряваме това-това и това", "вие пък трябва да ...";
- има ясни права на родители, деца, учители, директор...



# 26
То ясни правила има и сега в държавните училища. Въпросът е къде какво се спазва.

Частно училище ли ще отваряш, та така подробно се интересуваш?
Мога да ти кажа колко се спазват в държавните училища, но за частно - темата е "но не го избрах" - нямам идея.
Ако пък темата е агитационна - доверявам се изключително много на моята лична преценка. Най-малкото защото всеки човек мери с негов си аршин. Моят е "знанието", на това държа най-много. От посетените от мен училища по този критерий частните училища изостават спрямо държавните. То директорите си го казаха, въпросът е да знаеш какво да питаш.

# 27
  • Мнения: 4 877
на Кронки - жена му, благодаря за свежарската насока с второто изречение! Не, директор на общ. у-ще ще ставам.  Wink
В първия пост съм обяснила.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 412
За Нощта на музеите, бях в Националната художествена галерия, после за кратко в Археологическият музей. Много съм доволна, имаше много хора, определено когато е в друго време могат да се усетят повече нещата. Но беше много приятно след работа да минеш от там. Една картина на Константин Величков "Флорентинецът" ми направи голямо впечатление. Не че нямаше и други по-известни творци, но това платно не го бях виждала. Много хубава инициатива, благодаря на 2 мами, че ми обърнаха внимание за тази възможност.

Тинкърбел, много благодаря за постта, така ги очаквах нещата от темата, майките с по-големи деца, които вече са обмисляли избора да кажат  bouquet

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От 120 избрах само тези. Останалите или ги има и в държавните, или не е вярно за частните. Наблюденията са ми от ученици, които са идвали от частно училище при мен в държавен техникум(сега професионална гимназия).
добра храна     
транспорт
допълнителни занимания    
много спорт    
привличат добри учители    
по-добро заплащане на учителите    
добро отношение към родителите
директорът е мениджър
имат спортни отбори
имат много добра охрана

Общи условия

Активация на акаунт