Великобритания - тема 16-та, сладка и лятна

  • 21 268
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 884
Който ходи следобед в Старбъкс  виси из форумите след полунощ...или запис! 
По темата за алармите: и тук току писне на някой  комшия след полунощ.Не виждам какъв е смисълът от тях ,освен ако не е свързана директно с  полицията(не че ще има полза).Както каза Алиса,няма да ходя да се сборя с крадецът ,я!  Ние имаме застраховка някаква.

Мадона я гледах преди година или две на предното турне.Много добро шоу.Псува публиката като долен каруцар.Нямам желание да я гледам отново идните 10-20 години. Вземайте ветрила/вентилаторчета ,че климатици не пускат заради гласът и,не се диша!
Аз тръгнах на фитнес за мързеливци. Mr. Green Стоиш в  различни пози и машината работи върху мускулите вместо теб. Изглежда много по-лесно отстрани , за мое съжаление. Поне трньорът е симпатичен  , русокос младеж ! Само съм в чуденка преди или след тренировка да ям  тирамису от италианското дели next door ?! Алиса да каже ,ако знае!  Laughing

# 46
  • Мнения: 1 959
Кой ще гледа Евровизията тази вечер

# 47
  • Мнения: 108
здравейте момичета Simple Smile
извинявам се, че и аз нахлувам в темата ви, но така или иначе бях решила и аз да питам за училището в UK и тъй като гледам, че вече се е подхванал този въпрос, ще питам и аз Rolling Eyes
ние все още нямаме нищо сигурно, но ако всичко е наред до 2-3 месеца ще сме в Англия и нещото, за което най-много се притеснявам е адаптирането на детето. та в тази връзка искам да ви питам:
1. на тази възраст (4 и половина г.) на училище ли тръгват децата или подготвителна група за училище?
2. ако е подготвителна, задължителна ли е, по колко време на ден? в смисъл може ли за няколко часа или е като нашите детски градини?
3. кога започва учебната година? септември ли? дали трябва доста време предварително да бъде записано детето, т.е. проблеми с местата има ли?
сигурно имам още 101 въпроса и много се извинявам ако се повтарям с някой друг, но сърцето ми се е свило и напоследък мисля само за това какъв шок от промяната ще изживее детето и ми се иска да има време за адаптиране вкъщи, т.е. преди да я пусна на училище. а е хубаво да не изостава, т.е. да тръгне заедно с децата на нейната възраст.
запазвам си правото да ви питам и още неща като се сетя и благодаря за вниманието  bouquet

# 48
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
1. на тази възраст (4 и половина г.) на училище ли тръгват децата или подготвителна група за училище?
2. ако е подготвителна, задължителна ли е, по колко време на ден? в смисъл може ли за няколко часа или е като нашите детски градини?
3. кога започва учебната година? септември ли? дали трябва доста време предварително да бъде записано детето, т.е. проблеми с местата има ли?
Здравей, BellaStella welcome
1. Да, на тази възраст започват reception class в училището.
2. Подготвителен клас не е задължителен. Училището е задължително от навършени 5 години, тоест първи клас. Ако не говори английски, според мен, това е най-подходящият момент да го научи  Peace
Учебният ден започва обикновено малко преди 9 сутринта и свършва към 3:30 следобед. Първите седмици, докато детето се адаптира, може да ходи само сутрин и да си го взимаш за обяд. Поне ние така направихме и преди да е изтекла седмицата, синът сам пожела да остава и следобед  Grinning
3. Първия ден на септември, но понякога подготвителен клас започват седмица две по-късно. За това трябва да се пита конкретното училище или общината, в която ще сте.
Подаването на документите за записване беше края на миналата година, така че сега където са останали места, там ще бъдете. Много зависи от района, в който живеете и колко е натоварен. При нас където и да подадеш документи, все ще те приемат, децата са по-малко от предлаганите места. Е, с изключение на най-хубавите училища, където напливът е голям  Crazy

aniji, какви са впечатленията от Евровизията, финалът ли е това или само подбор за финала? Ние не я гледахме и на сина не казах, че върви, защото щеше да включи на нея   Embarassed Той си пада по такива конкурси  Laughing

# 49
  • Мнения: 884
Предлагам мишолина да сложи на първа линк към профила на Мери , за всички въпроси свързани с обрзователната система тук!  Laughing
Как не ти писна всяка седмица да обесняваш едно и също на хора ,които не си правят труда даже да отворят 1-2 стари теми и линки преди да питат!  Hug

# 50
  • Мнения: 1 959
 м_е_р_и  гледах малко,но не останах очарована те повече от половината пяха на английски.Руската песен дето спечели се пулехме с една позната/англичанка при това/ да разберем на какъв език пее певеца абе голям смях.Едно не разбрах само ние що не бяхме на финала?

# 51
м_е_р_и  гледах малко,но не останах очарована те повече от половината пяха на английски.Руската песен дето спечели се пулехме с една позната/англичанка при това/ да разберем на какъв език пее певеца абе голям смях.Едно не разбрах само ние що не бяхме на финала?
Защото отпаднахме на полуфинала Simple Smile
Наистина английския на Дима Билан е под всякаква критика

# 52
  • Мнения: 948
В интерес на истината, много трудно е станало да се намират стари теми, архива понякога не работи; линките на първа страница не работеха, и сега не мога да ги променя вече (само първите 24 часа след пускане на темата може). По-лесно намирам неща из форума с гугъл, отколкото с местната търсачка.

Ще гледам да събера някоя и друга линка за образованието тук (от темата дето сега върви).

Лека ви ваканционна седмица  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 198
Matzo ball нещо си сменила ника  Thinking Тирамисуто задължително преди тренировка, никога след.


# 54
  • София
  • Мнения: 198
Feyy поздравления за лентичките Simple Smile

# 55
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравейте на всички, извинявам се за нахлуването, но реших, че мога да поискам съвет от вас в периода на голямото чудене и колебание, в който се намирам.
С две думи - живяхме 4 години в Лондон, до края на януари тази година, тогава се прибрах, за да родя в БГ, на 4.03 се роди дъщеря ни Аннабел, аз съм по майчинство на английски трудов договор. Стоейки вече 4 месеца в БГ осъзнах отново, че това не е моето място, съответно - не е и мястото за дъщеря ми. Таткото го е страх да взима решение по този въпрос, т.е. отговорността  е моя.
Въпросът ми е как се справяте с деца в UK по отношение на медицинското обслужване? По-специално в Лондон? Ние въобще не ходехме там на лекар докато не забременях, въпреки, че моята фирма ми плаща и за BUPA. По време на бременността ми имах много забележки, затова се и прибрах да родя тук, но не мога да си представя как би било с 3 месечно бебе? Не мога да си представя как обикалям с него и се чудя какво да правя. Мисля почти денонощно по проблема мога ли да поема отговорността да върна семейството си в Англия?
Моля да ми кажете вие какво правите с децата си за регулярното и ако се наложи - спешно медицинско обслужване. Също ще съм благодарна за всякакви коментари за това как се чувствате с деца там и какви проблеми срещате?
Благодаря предварително
  

# 56
  • Мнения: 108
м_е_р_и много благодаря за отговора  bouquet доста ме успокои.
2. Подготвителен клас не е задължителен. Училището е задължително от навършени 5 години, тоест първи клас. Ако не говори английски, според мен, това е най-подходящият момент да го научи  Peace
напълно съм съгласна с теб. идеята е, че докато дойде време за първи клас тя вече ще е понавлязла в системата и ще е наваксала с английския
Как не ти писна всяка седмица да обесняваш едно и също на хора ,които не си правят труда даже да отворят 1-2 стари теми и линки преди да питат!  Hug

знаех, че темата е обсъждана и преди, но тъй като след като си "направих труда" и не успях да намеря отговор на въпросите си, реших да попитам тук Peace

# 57
  • Мнения: 276
Въпросът ми е как се справяте с деца в UK по отношение на медицинското обслужване?

Моля да ми кажете вие какво правите с децата си за регулярното и ако се наложи - спешно медицинско обслужване. Също ще съм благодарна за всякакви коментари за това как се чувствате с деца там и какви проблеми срещате?

  Не знам какво е мнението на другите, но аз лично си мисля, че до-болничната помощ тук е на доста ниско ниво, но за сметка на това специалистите в профилираните болници са наистина много добри. За две и половина години (на колкото е синът ми) съм била с него веднъж в болница в Англия и два пъти в България. Място за сравнение няма, поне според мен. За бърза помощ не коментирам, защото тук има ER отделение за деца, поне аз не съм чувала за такова в България. Мен лично вече повечето от персонала там ме познават, за последната година сме ходили по спешност 20-тина пъти.  Praynig дано  не ни се налага повече. Отношението и вниманието,което получавам тук не съм го срещнала в България. Аз самата работя от 6-тия месец на детето и нямам кой да ми помага за нищо, но при желание нещата се случват както ни се иска.
... тук не се плаща за нищо за децата, както за медицински грижи, престой в болница, така и за всички лекарства, което не е малко. GP е длъжно да ти даде направление за какъвто специалист пожелаеш, както и можеш да си избереш сам болницата, в която да отидеш и клиничните пътеки не свършват на 10-то число на месеца.
   От друга страна имам усещането, че доста от нещата се преекспонират от лекарите, както и , че има лекари, които едва говорят английски и доста се съмнявам,че са лекари въобще.
  Когато нямаме никакви проблеми го водя веднъж на 2-3 месеца на консултация или ги карам да дойдат в къщи да го притеглят и премерят . 

Знам, че е важно, но не си мисля, че това трябва да ти е водещ мотив при вземането на решение. Не се притеснявай за качеството на здравното обслужване Peace

# 58
  • Мнения: 948
Също не намирам медицинската помощ за "проблем;" да, за сополи не дават антибиотик, и не намират нормално протичаща бременност за болест. Предполагам липсата на чести прегледи през бременността те е накарала да раждаш в БГ.

GP-то приема същия ден, ако има проблем; като са затворени ме пращат в Спешно само за деца (където чакането беше 10 минути последния път). Особено пък, ако имаш и частна застраховка, не знам от какво се притесняваш. Последно имах направление за дерматолог, в рамките на два дни видяхме специалист.

Тук по-скоро високите данъци ме притесняват  Mr. Green, и многото пиене на нацията (да не генерализирам, някои млади хора в Лондон  Crazy). Но определено деца се гледат по-лесно, от хубавите паркове и градинки, до най-елементарната липса на коли по тротоарите, пък хич не ме подхващай за бясното шофиране в БГ и чалга-културата.

===========
Ей, не е истина какъв дъжд се изваля пак. Поля ми растенията, ама чак страшно беше. Нашата спалня е на най-горния етаж, имах чувството, че ще ми отнесе покрива  ooooh!

# 59
  • Мнения: 56
 Здравейте,мами!
На 22.05 в 21.10h се роди моята красива бебка Натали.Тежи 3.280кг и е висока 54см!Маминото слънчице се роди за 1h и 40min, скорострелно с два напъна.Не пожелаха да ми сложат никаква упойка(за което вече се радвам).Започва да идва млякото, да си хапва и да се опознаваме.Щастлива съм, безкрайно много съм щастлива, та чак си поплаквам( депресия ще да е ...липсва ми когато, не е в мен .... Crazy )
Ето ви малко снимчици и това е засега от нас!

Общи условия

Активация на акаунт