СОТ и домашни любимци

  • 6 499
  • 18
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Може да питам нещо тъпо, но все пак...  Wink Има ли проблем със СОТ-а, ако в дома има домашен любимец? В смисъл - нали е топло тяло, има и обем, може и да мести предмети, да бутне това-онова... Ще се включва ли напразно алармата от един голям тлъст котарак например? Mr. Green

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
може да има проблем, да.
Нали е жива твар и се движи... непременно ще задейства някой обемен датчик. Но има вариант да се раздели на зони охраняемата площ и там да не се допуска котака.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
може да има проблем, да.
Нали е жива твар и се движи... непременно ще задейства някой обемен датчик. Но има вариант да се раздели на зони охраняемата площ и там да не се допуска котака.

Хич не ми се ще да го ограничавам...  Sad Той и без това много страда, когато е самичък, ако го и заключваме само в една стая, ще откачи...
В момента живеем в жилище с портиер и е долу-горе сигурно, затова нямаме СОТ, но след няколко дни се местим и там е почти задължително да се вземат някакви по-сериозни охранителни мерки.
Еййй, много тъпо сега...  Sad

# 3
  • Мнения: 970
Задеиства се СОТ-а поне при нас е така.Ако има движение  animal037 го улавя с датчици....Ако имаш котак си помисли дали да слагаш СОТ или да обезопасиш част от жилището си-това е варианта.

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аха, бях забравила да затворя кучето в стаята , където няма сензор ииии познайте колко пъти са идвали до нас. Пищяло, та пищяло. Нищо не казаха обаче хората, бяха любезни. Laughing

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аха, бях забравила да затворя кучето в стаята , където няма сензор ииии познайте колко пъти са идвали до нас. Пищяло, та пищяло. Нищо не казаха обаче хората, бяха любезни. Laughing

Гадост!  Sad Проблемът при котките е, че тоалетната им обикновено е някъде в банята и трябва да имат достъп до там. А не можеш да заключиш едно животно за 10 часа в една стая, да не говорим да го затвориш в банята!  Shocked 

# 6
  • Мнения: 2 529
Има си котешки и кучешки датчици - по килограми е разпределението разбира се. Ние сме с куче коли и на места датчици до 40 кг., но не във всички помещения

# 7
  • Мнения: 3 770
В къщи от 7 години съм със СОТ , от 2 с коте.Когато не сме в къщи не го пускам из цялата къща , а само в две от помещенията+ коридора ,който е свързан с банята , съответно с неговата тоалетна.Когато се обадих ,че ще имам домашен любимец , дойдоха и смениха датчиците  , с такива , които засичат на 1,50 от пода.Досега не съм имала проблем и нито един път не са идвали в къщи , заради включена аларма от котката.  Peace

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Е, обнадеждихте ме малко... Явно е въпрос и на настройки на датчиците, ще трябва да се обсъдят нещата със съответната фирма. Мерси! Както винаги - полезни!  Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 770
Мисля ,че няма да имаш абсолютно никакъв проблем и успешно ще съчетаеш котака със СОТ-а!  Peace  Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 1 890
Не съм чувала за такива датчици, но по принцип СОТа се задейства дори и от хлебарки, така че...  Tired

# 11
  • Мнения: 3 770
Mirena80 , ела в нашата тема и ще ти кажа кога се задейства от хлебарки!  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 890
Там съм !  Wink

# 13
  • Мнения: 1 218
Ааа тука сте били значи  Thinking
Да видите сега къФ съм хакер и как ви открих (за Миренчето и Диди става въпрос )

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Както е казала kiki29 има  датчици за животни.Последно бяха с около 5 долара по-скъпи.Сега не незнам каква им е цената.Попитай фирмата,която ще ти монтира СОТ-а.
Не е до настройка на датчиците,самите датчици са различни

Общи условия

Активация на акаунт