Курсове за професионални гримьори?

  • 4 486
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 587
Здравейте!
Знаете ли къде се провеждат курсове за професионални гримьори?
Ще Ви бъда благодарна ,ако ми дадете малко инфо:)

# 1
  • Мнения: 288
Ще следя! И аз се интересувам.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 085
Виж при батко google  Peace

# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 765
 Позволявам си да дам съвет, като човек, който се е занимавал с това- дипломата за изкаран курс по грим не служи за нищо. Работата с грим е по - специфична от тази на фризьора, където такава диплома е задължителна. За един гримьор най - важна е практиката - фото сесии за списания, снимки, каталози и т.н. Затова най - добрият вариант е да се насочиш към известен гримьор, който освен цветознание, история на грима, форматиране, грим за екран и т.н., които се учат за няколко часа ще ти осигури практика. Добрите гримьори не са толкова много - те са няколко в София и се въртят по всички списания, фото сесии , предавания, конкурси, ревюта. Когато аз карах такъв курс на втората седмица бях вече на снимкии това се дължи на учителката ми, която ни водеше навсякъде, а не седяхме постоянно в един кабинет да си говорим за цветове.
Моят съвет е следният - купи си няколко списания, разгледай сесиите и избери името на гримьора, чиито грим ти е допаднал най-много, свържи се с него и попитай дали прави курсове по грим. Някои правят , други не, но със сигурност ще те насочат към подходящите хора -  това е най-добрият вариант да научиш нещо повече от това да гримираш булки и абитуриентки или себе си. А дори целта ти да се изчерпва с това, пак е по-добре да се учиш от утвърдено име. Успех!

# 6
  • Мнения: 2 374
А ти къде си карала такъв курс,сега практикуваш ли?

# 7
  • Мнения: 3 314
Ще следя! И аз се интересувам.  Peace
    Peace   

Общи условия

Активация на акаунт