Как да премахна нощното хранене?

  • 1 621
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
 newsm78Как да премахна нощното хранене?Моя бебо е на 4 мес и 13 дни и през ноща се храним 2 пъти.Последното му хранене е към 19.30 ч. Заспива в 20.00 и в 2.00 и 5.00ч. си търси млякото, не заспива докато не си получи дозичката.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 17:44 от Vivi

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Според мен още малко да порасне и сам ще се откаже,стига ти да издържаш на темпото.Предлагането на вода или друго вместо мляко ми се струва крайна мярка.

# 2
  • Мнения: 554
Детенцето само ще си реши кога да се откаже, докато се буди значи е гладно, а ти трябва да го обслужиш, а и наистина е още мъничко Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 716
Ние сами отказахме нощното още от първия месец!
Давай му докато иска Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Бебето само ще се откаже от нощното хранене, когато му дойде времето.
Аз бях от щастливките, чиито бебета се отказват още на месец и половина. На 4-5 месеца твоето явно още има нужда от нощното си мляко.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако държиш на 100% да откажеш бебчо от нощното хранене и не си опитала разредено АМ, опитай така. При мен проработи и за 3 дни я отказах. Същото количество вода, но само 1 или 2 м.л. АМ  Peace .

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бебето само ще се откаже от нощното хранене, когато му дойде времето.
точно така  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян яде през нощта до 9-ия си месец. Не виждам защо трябва да го отказваш. Щом се буди, значи е гладно.

# 8
  • Мнения: 569
 Ами, просто не го прави още- трудно е за теб , но това е нуждата на детето в момента и по- добро отказване , от това само да се откаже , когато му дойде времето , няма(според мен). Hug

# 9
  • Мнения: 90
Щом не може да заспи без млякото, значи е гладно. По-добре изчакай детето  само да се откаже.

Ако държиш на 100% да откажеш бебчо от нощното хранене и не си опитала разредено АМ, опитай така. При мен проработи и за 3 дни я отказах. Същото количество вода, но само 1 или 2 м.л. АМ  Peace .
При мен не проработи - само започна да се буди през 1 час, вместо през 3-4ч.

# 10
  • Мнения: 164
Детенцето само ще си реши кога да се откаже, докато се буди значи е гладно, а ти трябва да го обслужиш, а и наистина е още мъничко Simple Smile

Кристиян се отказа сам на 8 месеца. Така че му давай на детето и то ще си реши кога да се откаже. Успех

# 11
  • Мнения: 1 367
Защо бързаш?Остави детето самичко да се откаже.Ако пък много настояваш,има още един начин,който при мен проработи.Значи второто нощно хранене синът ми го спря сам.Но за първото му помогнах,като постепенно намлявах количеството-с по 10 мл на нощ.Стигнахме до 100 мл,изкара така няколко нощи /бях решила,че няма да издържа почти 12 часа без да яде и щях да оставя нещата така/ и една нощ просто не се събуди да яде.Примърда,дадох водичка няколко глътки и заспа.Беше почти на година и два месеца.Така че няма от какво да се притесняваш,давай на детето да яде.

# 12
  • Мнения: 2 334
Остави бебето само ще си покаже когато е готово няма смисъл да пробваш каквото и да е така ще се мъчи и дразни само.Въпрос на време е  Peace

# 13
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ако държиш на 100% да откажеш бебчо от нощното хранене и не си опитала разредено АМ, опитай така. При мен проработи и за 3 дни я отказах. Същото количество вода, но само 1 или 2 м.л. АМ  Peace .
няма ли да получи разстройство?
аз също съм на мнение, че детето ще реши само кога да спре.
Моят син беше спрял за о/о 1 седмица нощното хранене, но отново започна да се буди по 2 пъти. Явно си има нужди.

# 14
  • Мнения: 1 477
Не съм го премахвала.Сам спря да се буди.

Общи условия

Активация на акаунт