Мнения за 125 СОУ "Боян Пенев", Младост 1

  • 119 845
  • 1 037
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 4 040
   Извинявам се, но явно "четене с разбиране" ми  е проблем. Какво се случва до момента?
1. Училището не разполага с емблемата си? Чия е в крайна сметка тази емблема? На някаква шивашка фирма ( или по-скоро Фирма) или на общинското училище?
2. Училището не разполага със спецификации за цвета на униформените цветове. А кой ги определя? След като ПС не знае какви са точно цветовете на униформата, как се определя кой е с униформа и кой без?
3. Кантовете на яката и ръкавите от кого са въведени? Не фигурират в решението на ПС, но после развалят естетическата концепция. Чия? Явно не е на ръководството на училището, щом то не я е поискало. Кой тогава налага промени, които се превръщат в императив?
4. Същото е с подплатата на суитчера. Кой си е позволил да промени наложените от ПС изисквания, променил е цветовете, а не е понесъл никакви санкции?

Изобщо кой води парада в случая? И какво следва по-нататък?

# 541
  • Мнения: 1 225
shrekie, Мислите ли че е редно да публикувате имената на всички настоятели, без тяхното съгласие?

# 542
  • Мнения: 390
УН е публикувало на страницата си съобщението, както и са го изпратили до представителите по класове. Остава те да го препратят към родителите.   Peace


From: УН ХЕРМЕС [mailto:unhermes@abv.bg]
Sent: Saturday, April 12, 2014 12:00 PM
To: 10А .....
Subject: Промени във връзка с училищните униформи


Уважаеми родители,
приложено Ви изпращаме внесеното на 31.03.2014г. от УН писмо до Директора на 125 СОУ с 
.....

www.sou125.com


Това е точно копие на мейла, разпратен до всички РЕГСАСТРИРАНИ настоятели. Не е редно да публикувате имената на всички без съгласието им, още повече че някои от тези настоятели са проформа, само за контакт и смятат, че нямат нищо общо с това, което става.

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 17:48 от trapa

# 543
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Това с имената на настоятелите е така  Peace Вероятно е пропуск да се изтрият. Но...това ли е най-сериозният проблем, който стои пред УН към момента? Каква е позицията на УН за дадените отговори от училищното ръководство на поставените от тях въпроси? Несъответствията на отговорите с решението на ПС са ОЧЕИЗВАДНИ!
Освен това, съгласно уговореното на заседанието на 09.04.14 г., още в петък изпратих жалбата по мейл и на УН. Очаквам обратна връзка, съответно позиция.

# 544
  • Мнения: 2 298
Да пропуснала съм, но и не виждам голям проблем с имената. Не са телефони, не са имейли, а имена, които биха могли да дадат допълнителна насока на някой чрез кой не получава информация и да си я потърси. За спокойствието на всички, ги махнах!

---
....още повече че някои от тези настоятели са проформа, само за контакт и смятат, че нямат нищо общо с това, което става.

Това е много интересно! Как може да си проформа настоятел? Или си или не си! Може да не си съгласен с дадено решение, но това не те прави по-малко настоятел!

Същинските проблеми убягват на аудиторията.  Confused

# 545
  • Мнения: 390
Ами спомнете си как са избрани настоятелите на първите родителски слещи. Класният обикновено казва нещо от рода "трабва да си изберете представител за УН", питат какво е и какви задължения има, обяснява му се с две-три думи като неще не съвсем сериозно, някой вдига ръка, записват го и ДОТУК. Имайки предвид колко хора, и то все едни и същи, ходят по срещите на УН... ЗА ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ.
Сметката е 7 випуска по мин. 6 класа - 42 души само до 7ми клас. После още 5 випуска от 8-12 клас по да кажем 2 класа - това са 10 души. Общо 50-55 души. Има само 10-15 души, които отделят време и нерегия за това УН
И каквото и да стане, отнасят негативите

# 546
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Ами спомнете си как са избрани настоятелите на първите родителски слещи. Класният обикновено казва нещо от рода "трабва да си изберете представител за УН", питат какво е и какви задължения има, обяснява му се с две-три думи като неще не съвсем сериозно, някой вдига ръка, записват го и ДОТУК. Имайки предвид колко хора, и то все едни и същи, ходят по срещите на УН... ЗА ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ.
Сметката е 7 випуска по мин. 6 класа - 42 души само до 7ми клас. После още 5 випуска от 8-12 клас по да кажем 2 класа - това са 10 души. Общо 50-55 души. Има само 10-15 души, които отделят време и нерегия за това УН
И каквото и да стане, отнасят негативите
Това означава, че не се спазва ЗЮЛНЦ. Вероятно имате и устав. Не ми се иска обаче да изместваме темата. Ще си повторя въпросите
Това с имената на настоятелите е така  Peace Вероятно е пропуск да се изтрият. Но...това ли е най-сериозният проблем, който стои пред УН към момента? Каква е позицията на УН за дадените отговори от училищното ръководство на поставените от тях въпроси? Несъответствията на отговорите с решението на ПС са ОЧЕИЗВАДНИ!
Освен това, съгласно уговореното на заседанието на 09.04.14 г., още в петък изпратих жалбата по мейл и на УН. Очаквам обратна връзка, съответно позиция.

?????

# 547
  • София
  • Мнения: 449
Мама Саня, а и другите момичета свършили сте страхотна работа.

Какъв е срокът за отговор на жалбата ти Мама Саня?

Мислите ли, че трябва да информираме медиите. За да задействат процеса, за по-бързо разрешаване. Защото на мен ми се струва, че на там отиват работите.

# 548
  • Мнения: 2 298
Защо не? Особено ако имаш контакти Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 75
Вчера получих отговор на втората ми жалба до РИО. За съжаление в момента не е в мен, но утре ще го сканирам и мога да го пратя на ЛС на всеки, който изяви желание.
Ужасно съм ядосана от отговора на РИО. Дълго и пространно ми обясняват, че ученикът е длъжен да носи униформа и че ако не го прави, директорът може да му наложи различни наказания, включително и отстраняване от училище докато се въведе в искания вид. Цитират ми безброй членове от ППЗНП и правилника на 125 СОУ. Накрая цитират Конституцията, според която всеки бг гражданин е длъжен да спазва Конституцията и законите на държавата.
Като заключение ме призовават да помисля добре дали дрехите, които така или иначе купувам на детето си, не са също толкова скъпи, да съм се опитала да видя доброто, не само лошото в ситуацията и че със съвместните усилия на учители и родители всичко трябвало да се подреди.
Още не мога да си събера мислите, за да реша какво да предприема оттук нататък. Ако някой има някакви идеи, моля да сподели.

# 550
  • София
  • Мнения: 449
Вчера получих отговор на втората ми жалба до РИО. За съжаление в момента не е в мен, но утре ще го сканирам и мога да го пратя на ЛС на всеки, който изяви желание.
Ужасно съм ядосана от отговора на РИО. Дълго и пространно ми обясняват, че ученикът е длъжен да носи униформа и че ако не го прави, директорът може да му наложи различни наказания, включително и отстраняване от училище докато се въведе в искания вид. Цитират ми безброй членове от ППЗНП и правилника на 125 СОУ. Накрая цитират Конституцията, според която всеки бг гражданин е длъжен да спазва Конституцията и законите на държавата.
Като заключение ме призовават да помисля добре дали дрехите, които така или иначе купувам на детето си, не са също толкова скъпи, да съм се опитала да видя доброто, не само лошото в ситуацията и че със съвместните усилия на учители и родители всичко трябвало да се подреди.
Още не мога да си събера мислите, за да реша какво да предприема оттук нататък. Ако някой има някакви идеи, моля да сподели.

Ами направи както мама Саня - атакувай самата процедура, по която е избрана фирма Бонита, защото явно там е корупционната схема и гащите са им нацапани.
Доколкото разбрах от поста ти - ти си атакувала въвеждането на униформите като цяло, затова и са ти отговорили "принципно", а не както Саня процедурата по избор на фирма с най-високите цени и т.н.
Чудя се на тези от 125-то училище, които участват в схемата - стрували си, според тях, да си взимат такъв грях на душата, да крадеш от родители на деца, които си призван да учиш. Не знам как да го нарека това. Познавам много родители на деца от 125-то, някои от тях наистина едва вързват двата края...и ти да измислиш схема да крадеш от тях, като използваш децата им.

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 16:10 от Ясен Нешов

# 551
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Ясен Нешов то хубаво даваш акъл и морализираш, но ако си реалист, вземи свърши нещо по темата. Иначе звучиш като...УН и родителите, които се страхуват по разнообразни причини.

Имам контакти с различни медии, но към момента се въздържам.

# 552
  • София
  • Мнения: 449
Ясен Нешов то хубаво даваш акъл и морализираш, но ако си реалист вземи свърши нещо по темата. Иначе звучиш като...УН и родителите, които се страхуват по разнообразни причини.

Имам контакти с различни медии, но към момента се въздържам.

Мама Саня, върша каквото мога по темата.

# 553
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Ясен Нешов то хубаво даваш акъл и морализираш, но ако си реалист вземи свърши нещо по темата. Иначе звучиш като...УН и родителите, които се страхуват по разнообразни причини.

Имам контакти с различни медии, но към момента се въздържам.

Мама Саня, върша каквото мога по темата.
Какво по-точно? В предходните ти постове пишеш за сезиране на икономическа полиция. Ако се стигне до там, считам че тр да е прокуратурата. По-добре е в досъдебното производство, те си знаят къде да разпределят. Не е необходимо да се уточнява текст от НК и съставомерно деяние.

# 554
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Вчера получих отговор на втората ми жалба до РИО. За съжаление в момента не е в мен, но утре ще го сканирам и мога да го пратя на ЛС на всеки, който изяви желание.
Ужасно съм ядосана от отговора на РИО. Дълго и пространно ми обясняват, че ученикът е длъжен да носи униформа и че ако не го прави, директорът може да му наложи различни наказания, включително и отстраняване от училище докато се въведе в искания вид. Цитират ми безброй членове от ППЗНП и правилника на 125 СОУ. Накрая цитират Конституцията, според която всеки бг гражданин е длъжен да спазва Конституцията и законите на държавата.
Като заключение ме призовават да помисля добре дали дрехите, които така или иначе купувам на детето си, не са също толкова скъпи, да съм се опитала да видя доброто, не само лошото в ситуацията и че със съвместните усилия на учители и родители всичко трябвало да се подреди.
Още не мога да си събера мислите, за да реша какво да предприема оттук нататък. Ако някой има някакви идеи, моля да сподели.
Изпрати ми го моля и ще споделя  Wink Интересно ми е с какъв акт (като форма) се произнася РИО. Щото от вчера насам издълбах доста. Какъвто и да е, има съдебна практика и подлежи на обжалване.

Къде сте УН? shrekie, давай имената, може пЪк някой да се възмути и да се възвърне към темата за униформите hahaha
На срещата, 09.04.14 г., майката юрист, която е член на УН, каза че е съгласна с моите и на мъжа ми твърдения. Питаше как смятаме, че тр да се осъществи съгласуването.

Общи условия

Активация на акаунт