Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 май 2008, 09:12 ч.

Книга за детско хранене

• 1 593
  • 7
  •   1
Отговори
Някой може ли да ми препоръча книога с рецепти за деца?
Вече направо се изчерпах ...
 Hug

# 1
  • UK/София

От тази съм много доволна:

Детето ти е доста голямо вече.Спокойно можеш да минеш без такава книга.Готви му всякакви манджи, без запръжка и пикантни подправки.

# 2
  • под тепетата
Ако имаш познат в ДГ, си вземи и преснимай рецептурника - ще ти свърши идеална работа. Не само като рецепти, а и има изготвени менюта.
 Иначе подкрепям адашката - и двете ми деца са израснали с рецепти по тази книга и авторка ( но старото и издание).

# 3
А има ли рецепти в тази книга?
На мен проблемът ми е, че не готвя много често за нас и общо взето почти само за него се готви  Confused и си мисля, че такава книга ще ми е доста от полза. Той иска да яде само супи (намачквам ги и с малко хляб), от време на време риба на пара, и пиле киснато в мляко на тиган. но искам вече да яде по-манджести храни,а тук вече нямам кой знае колко въображение...

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 11:31 от Maris

# 4
Аз имам две книги - "Хранене на детето от 1 до 3 години" /отгоре пише Бон апети, май е тяхна, не знам. На корицата има едно момиченце със зелена блузка/ и "В помощ на младите майки - Детска кухня - Хранене на кърмачето и малкото дете" /жълта корица с две дечица/.
Съжалявам, че няма как да ти сканирам кориците  Wink.

# 5
За мен, най-хубавите книги за детско хранене са написани от д-р Мариана Маринова. Лично съм ходила и на преглед при нея, защото ние имахме млечна алергия и не можехме да ядем нищо от крава.
Важното е, че рецептите й са разделени на принципа  - подходящи за съответната възраст и освен това, аз готвейки по нейните рецепти готвех за всички и така не ми се налагаше да правя различни ястия. В смисъл не са блудкави, а са си чудесни. Дори и идеи за бърканици за закуски и други манджиджи, за които аз нямаше да се сетя има.
И най-важното за мен - съобразена е с традициите на българската кухня, с навиците на българите, погледнати през погледа на здравословния начин на хранене. Защото съм си купувала и др книжки, които някак все едно са написани за хора от др планета. Имаше и един др автор - мисля др. Гатев се казваше, неговите предложения не ми харесват, както и на чуждоземните автори с предложения за хранене (не слагам Спок тук, но и той не ни дава готварски предложения Laughing)
Така че, ако ти попадне на Мариана Маринова - хвърли поглед на съдържанието и си прецени. Мойто книжка е много старо издание, затова и да ти сканирам корицата, няма да ти върши работа защото е купувана преди 14 г, но мисля че съм я виждала в ново издание.

# 6
Krische мерси за мнението ти
Сега видях, че тя е автор на книжката от Бон Апети за деца от 1 до 3 години. Ще видя дали няма да намеря и тази, за която ти говориш Simple Smile

# 7
Ами тя може и да е същата, само дето беше добавено в по-новото издание и раздел за деца с такива проблеми като нашите, с млечна алергия или с глутенова.
За успокоение на майките с подобни проблеми - израства се този проблем, само дето докато го има е голяма мъка. Сега вече всичко си ядем, но няма друг лек освен правилния хранителен режим. И най вече си записвайте всеки ден какво сте давали, за да може да сте сигурни от коя храна реагира  Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт