След епилация-гадни точки

  • 23 584
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 323
е, кажете има ли начин да се премахват тия гадни точици след епилация на краката.....пфууууу

# 1
Уфф тия точки и на мен са ми проблем, ужасни са. Малко ми помага олиото на Бюбхен или като си измия краката с хума. Най-хубаво е като хвана тен, тогава не се виждат Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 9 399
Това с точките си е явно генетично заложено.  smile3518
Аз позлвам епилатор много от отдавна. Все на точки са ми краката.
Пробвах и с бръснене. Пак си ги има.
Подобно е положението и с колата. Макар, че тя пък е добре за кожата.
Но и при майка ми и при сестра ми е така. Tired

# 3
  • Варна
  • Мнения: 366
При мен е същото положение,чак не мога да си облека къса пола.Сега опитвам ексфолиация на краката с морска сол и бадемово масло.Има лек ефект,но не нацяло.Но ще продължавам да се търкам

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз имам такива точки по краката. Все едно част от корена на косъма остава вътре в пората.  #Cussing out
Единствено през лятото, като хвана тен, се заличават! Много са ми неприятни - ако някой даде идея как могат да се махнат, ще съм му много благодарна!

# 5
  • Мнения: 3 611
Много са кофти тея точки   #Cussing out
И аz ги имам след кола маска или бръснене на краката. Интересното е, че след няколко часа (явно когато кожата ми се успокои) иzчеzват, някак иzбеляват (иначе са червени  Confused)

# 6
  • Мнения: 1 032
Уф, досаден и грозен проблем! #Cussing out
До сега, като че ли на другия ден след епилацията вече ги нямаше, но при последните две скубания изобщо не изчезнаха.
Сега ходя на солариум и се надявам така да си реша проблема. Praynig

# 7
  • Мнения: 2 596
При мен изчезват след 2 часа. Обливам краката със студена вода и мажа с лосион.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз чакам съвет за това. Нищо не помага.  Аз съм с бяла и тънка кожа и май няма оправия.  Cry

# 9
  • Мнения: 2 672
при мен стават когато се бръсна и ми е много жега или ножчето е ново Sad ама отдавна не ги е имало newsm78 Grinning

# 10
  • Мнения: 781
Много са гадни и аз не мога да се отърва от тях,даже днеска една приятелка ми каза,че преди къпане там където има се търкат с хлебна сода,която е разтворена с малко вода,но аз лично не съм го пробвала newsm78

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Много са кофти тея точки   #Cussing out
И аz ги имам след кола маска или бръснене на краката. Интересното е, че след няколко часа (явно когато кожата ми се успокои) иzчеzват, някак иzбеляват (иначе са червени  Confused)
И аз съм така - след епилация кожата  се зачервява за известно време, после минава.
Но ми се струва, че някои момичета пишат за друго - "Все едно част от корена на косъма остава вътре в пората.  Единствено през лятото, като хвана тен, се заличават!"

# 12
  • Мнения: 2 047
да, май наистина не стана ясно за кои точки се питаше - червените след епилация минават след няколко часа, а черните с косъмче вътре, понякога просто ги изтисквам за да излезе косъмчето  и са дотам.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тия, червените, дето минават след няколко часа, едва ли са проблем за някого - просто подбираш момента, в който да се епилираш, да не е непосредствено преди излизане. Или пък обуваш панталон...
Другите, от които и аз се оплаквам, са си кошмарни!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 544
Само тен му е майката. Или автобронзант. С друго не става. И мене ме мъчат от скоро, преди изчезваха ама сега...тц. И това ако е от ЕГНто ще се гръмна. #2gunfire

# 15
  • Мнения: X
И аз имам  newsm61 все едно съм си бръснала краката, на всичкото отгоре ми растат космите под кожата, та хептен става тройна работа - хем се епилирам, хем вадя с пинсета тези дето са под кожата, хем бръсна някои дето не растат заедно с другите, ами когато си искат.

# 16
  • Мнения: 2 323
Само тен му е майката. Или автобронзант. С друго не става.
С автобронзанта не потъмняват ли и те и да се подчертават още повече... newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 1 544
С автобронзанта не потъмняват ли и те и да се подчертават още повече... newsm78
Утре ще ти кажа със сигурност newsm10 newsm10

# 18
И аз имах такъв проблем като pandora - след епилиране космите ми растяха под кожата. Затова спрях тази процедура - беше мъчителна за мене. Защо се получава и вие как се справяте с това?

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз имах такъв проблем като pandora - след епилиране космите ми растяха под кожата. Затова спрях тази процедура - беше мъчителна за мене. Защо се получава и вие как се справяте с това?
Ако ексфолиираш редовно кожата, вероятно много от подкожните косми ще изчезнат много бързо.

# 20
  • Мнения: 472
И аз имам този проблем , и още не съм му намерила решението !
Верно е обаче, че след епилатора повече се виждат а след кола маска не  Twisted Evil Twisted Evil  smile3514
 Явно искат да инвестираме парички в тях ! Twisted Evil smile3511 smile3514

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Верно е обаче, че след епилатора повече се виждат а след кола маска не
След колата са по-малко, понеже тя отстранява и връхния слой кожа с мъртви клетки и помага на подкожните косми да излезнат. Същият ефект, че и по-добър, се постига с редовно ексфолииране, което премахва мъртвите клетки и прави кожата гладка.

# 22
  • Мнения: 1 014
Абсолютно си права Бу! Когато си ексфолиираш кожата на краката, не растат подкожни косъмчета. Аз го правя всеки ден под душа и се сбогувах с този проблем.

# 23
  • Мнения: 539
Това за ексфолирането - ясно. На мен ми е много тънка и бяла кожата и след точките ми са червени - като след епилиране и не се махат с времето - все си седят с каквото и да ги мажа. Млко като хвана тен не се забелязват толкова

# 24
  • Мнения: 14
Здравейте,
 да се намеся в една уж "женска" тема.
Първо ще отговоря на директното питане.
Червените точки след епилиране или кола маска  или какъвто и да е друг способ за премахване на космите чрез механично изскубване се дължат на  малък кръвоизлив в кожата.
Този кръвоизлив е резултат от изскубването на косъма чиято луковица е добре кръвоснабдена.
Както много правилно сте ги описали те са червени на цвят /защото са кръв/ веднага след изскубването цвета е по-ярък, а малко по-късно става тъмен или черен/кръвта се съсирва и променя цвета си/.
 За колко време организма ви ще се справи с разнасянето на стотиците малки кръвоизливчета е изключително индивидуално.
  Зависи от състоянието на кръвоносната ви система в съответния участък който е бил епилиран /оскубан/, колко силен е бил кръвоизлива, за колко време ви се съсирва кръвта,  до къде е успяла да проникне.
 При някои както и вие сте описали и забелязали минава за няколко час при други няколко дена а при някои за съжаление може да остане с години дори и само след едно единствено изскубване.
 Какво помага: качествено охлаждане веднага след изскубването без значение с какво, студени компреси, бучки лед, масаж с ментово или друго охлаждащо масло което ви понася или предпочитате.
   Това трябва задължително да се прави във всеки козметичен салон предлагащ механична епилация за съжаление като слушам познати и гледам какво се пише по форумите по този въпрос май на много места в България си го спестяват.
   Затова е време да ги поставите на мястото им изисквайте го от тях. Не е само въпроса да ви вземат парите и да ви ускубят/в буквалния смисъл/ а да се чувствате по-добре и по-красиви след това  нали заради това сте отишли при тях. Ако ще се криете с дни след кола маска по добре да си я спестите така и болка ще си спестите.
 Ако искате да постигнете още по-добър ефект е добре да се охлажда до обезболяване преди самото скубане зоната която ще се третира а след това нова порция лед или друго. Но това прави много дълга процедурата та затова и си я  спестяват по салоните.
 Ако имате въпросните "точки" и ако сте сигурни че това не са скъсани до повърхноста косъмчета или такива които растат навътре значи имате описаните по-горе микрокръвоизливчета. За да се справите с тях може да използвате всякакви комбинации от етерични масла които подобряват кръвообращението спомагат за лимфоотока но не загряват!!!! Както и кремове имащи благоприятно влияние при отекли крака/защото те подобряват разнасянето на кръвта/ може да се използват и 1.настъргани сурови картофи
2.каша от хума
3.накълцан стар лук , наложени директно върху зоната но не по-рано от 6 часа след епилацията.

  Растящите навътре косми са съвсем друг проблем.
При отскубването на косъма от неговата луковица, на косъма се налага за да израстне отново да си проправи път и да излезе навън. За съжаление не при всички хора и не всички косми са достатъчно твърди и остри за да се справят с тази задача и по логиката за най-малкото съпротивление те тръгват натам накъдето е по-лесно да си проправят път. Затова за да им помогнем са съвсем правилни съветите които сте споделили: редовно ексфолиране, масаж с масла, кремчета или млека които подържат външния слой на кожата мек и еластичен. И това трябва да става непрекъснато защото различните косми растът различно бързо и им се налага да си прокарват път по различно време. /ексфолияцията не по-често от 3 пъти седмично и не при суха и чувствителна кожа!!!/
 Има и хора  при които космите по тялото са с характерна структора /подобно на косата на негрите/ при които е възможно при отскубване на косъма той трудно да си намира път към повърхноста /защото не е прав/ и повечето косми да започнат да растат и да се навиват под повърхноста на кожата или което още по-неприятно да растат навътре което поняго е съпроводено с възпаление и гнойна секреция. В такъв случай е по добре да не се използва скубането като метод за спавяне с космите.

Как тена се справя с  този проблем? Обикновенно не се справя а го прикрива:)Simple Smile

 Точки пъпки и възпаления след бръснене нямат нищо общо с повдигнатата тук тема и имат друг произход и лечение.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 292
Не мога да повярвам как един мъж се включи и просто разби с отговора си женското присъствие  Mr. Green
Мноооого благодаря! Това с леда не го знаех!
Момичета а с какво си ексфолирате краците  newsm78

# 26
  • Мнения: 7 186
Аз ползвам ексфолиант за цялото тяло-в момента имам едни кайсиеви ексфолиращи трици,които си купих от аптеката,на на мен не ми стоят на черни точки краката.След епилация ми остават малко червени точки,които изчезват до няколко часа и след това ми стоят гладки краката.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Димитре, ти просто ме разби ShockedЛекар ли си, козметик или просто си скубеш краката hahaha
Благодарим за ценното инфо  bouquet
За ексфолианта - аз ползвам два пъти седмично утайка от кафе.

# 28
  • Мнения: 40
при мен след бръсненето няма проблем, но и аз се бръсна рядко. появявят се след епилация, но аз му хванах цаката-веднага след епилацията дезинфекцирам със спирт или афтършейв и след него нанасям лосион за тяло. така че при мен този проблем вече липсва дано помогне и на вас.smile3521

# 29
  • Мнения: 472
Митенце ,

евала брато , ми ти сложи в малкото си джобче всички мацки тука !

аз имам от подкожните гадини които трудно намират пътя на вън  и са ужасни ! Twisted Evil Уж ексфолирам ама ефекта не е кои знае какъв !

# 30
  • Мнения: 2 282
да се намеся в една уж "женска" тема.
...............................
smile3501  202uu newsm18

Общи условия

Активация на акаунт