С дете на море

  • 4 640
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте майчета,
вече сме на 1г. и живот и здраве това лято ще заведем малкото сладурче на море.Обаче си нямам и на идея как и какво ще яде там! newsm78Тук през седмисата сме на ДК,през почивните дни и готвя аз .Сутрин сме на попара ,някоя друга солетка за чесане на венците,и кърма по всяко време!Не ми се ще да се помъкна с все кухня...,но ако се налага!
Моля ви споделете опит,дайте идеи какво да направя.Не може само готови пюрета.Вие как сте се справили с този проблем?
Очаквам с нетърпение вашите отговори.Предварително ви благодаря  bouquet.

# 1
  • Мнения: 9 467
Нашият беше на 6 мес-първо море за 10 дни /тогава беше само на кърма/, второто море му беше на 8мес, пак за 10 дни...слабо захранен-бях се подковала с пщрета от тук, защото имай предвид по малките морски градчета избора на такива е силно ограничен!
След това на година и 6мес пак за 10 дни, но тогава дорекно му поръчвах супички по заведенията в които се хранихме.
Зависи какво вече хапва-можеш да му поръчваш, или да вземеш готови пюрета. Едва ли в някое по-малко ресторантче ще ти откажат да приготвят нещо което изключва някой продукт, който не яде детенце Peace

# 2
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Да и аз от известно време съм се замислила по тази тема "С дете на море" Thinking.
За храната поне аз съм си решила,че ще си мъкна бурканите Laughing,защото хем яде от нашата храна,хем не съвсем,по-скоро да опита,но не и да се наяде.
А мен друг въпрос ми се върти в главата,ако авторката позволи да питам в нейната тема Heart Eyes?!
Та въпросът ми е: как стоят едногодишните ви хлапета на плажа,които още са с памперси?По памперс,с панталонки отгоре или ...,върти ми се в главата,че някога някъде бях виждала май специални бански ли,гащички ли не помня точно,но хем памперс,хем бански, или се лъжа?Моля ви,споделете!  bouquet

# 3
  • Мнения: 9 467
За какво му е на детенце бански?
Нашият син го пусках по голо дупе, омазан порядъчно /още от хотела-не на плажа, че не стоят мирни и става Crazy/ с Виши 50-и фактор Mr. Green
Да не забравите шапки-има едни с цяла козирка по обиколката-те пазят и вратлето и раменцата Wink
В общи линии в тази възраст повече спеше и ядеше /на морето де/, та си бяхме на плажа с количката.
В тази връзка, за не ви казат по бебета, мухи и най-вече онези дребни хапещи мухички-оборудвайте се с мрежа против комари за количките-а и за вечерта вършат прекрасна работа за комарите Peace /бебе спи, а мама и тати са на заведение Mr. Green/

# 4
  • Мнения: 9 467
Още нещо се сетих...дано авторката няма против съветите ми, които в случая не са само за храненето... Hug
Та вземете си Фенистил гел-това е против ухапвания от всякакви животинки-мн е полезно да го имаш на момента-нашият бе ужилен от пчела..а тази год. добре че ми беше в чантата когато реши да бере коприва Crazy
Също е мн добър при ухапване от комари..а по-добре да намажете ухапаното местенце, вместо да мажете бебето с химия-репелент п/в комари Peace

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми то зависи и какво яде, но има заведения в които се предлага и храна за малки деца.
Къде ще ходите, може и детска кухня да има.
Иначе пюрета има в по-големите магазини или в аптеките.
Приятна почивка.

# 6
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Да,ясно че на бебче не му трябва бански,но по памперс ли ще стои на плажа,все пак е на година и  2 месеца и си играе,тича вече човечето,не стои в количката?
ViFresh,е-хеее,ама ти си си на морето,блазе ти. Heart Eyes
Иначе и ние за към вас/Сл.бряг/ се стягаме,ама да видим дали ще ни излезнат сметките/все още без кръчмар/. Laughing

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За храната аз лично бих взел авсичко на пюрета за след 1 година. Така ще направим и ние. а за памперси- ще купувам от тези, които са за вода като бански. Но може би и гол ще тича.

# 8
  • Мнения: 2 231
И ние ще ходим на море с малката. Първият път от 05.06 - 10.06(мъжо е командировка на Константин и Елена Laughing), та тук получих ценни съвети. И аз ще си мъкна бурканчета. А относно банският, аз лично съм й купила на Ема 2 бр. Не защото е необходим, а щото е супер сладурка по бански (разбира се над памперс). А за следващото истинско море (юли, август) после ще му мисля. Така да се каже, сега ще натрупам опит. Blush Само за слънцезащитния крем се колебая кой фактор 30 или 50 newsm78, иначе съм се спряла на Себа Мед.

# 9
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
А,deni_k,благодаря ти,аз точно затова питах-памперс за вода като бански,явно това съм виждала едно време.Те откъде се купуват?В смисъл като памперсите  в опаковки ли или....?

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ViFresh,е-хеее,ама ти си си на морето,блазе ти. Heart Eyes
Иначе и ние за към вас/Сл.бряг/ се стягаме,ама да видим дали ще ни излезнат сметките/все още без кръчмар/. Laughing
виждала към заведения на които на рекламата отпред пише "Детско меню" и изброяват.
Пък и в Несебър има детска кухня.
Предполагам, че няма да имате проблем.
Миналата година етървата си даваше на племенницата супа от ресторанта (ама тя беше на 2г Thinking)

# 11
Благодаря на всички ви  bouquet,Нямам нищо против да питате всичко свързано с темата,напротив и за мен ще е полезно да науча повече.Пък и уж все питам ,питам и накрая изникват още  и още забравени въпросчета Laughing
Незнам защо,но съм с леко недоверие към ресторантите относно ДК.А под бурканчета какво имате в предвид-пюрета ли?Защото скоро дочух две майки да си говорят,че ще си консервират  храни за морето newsm78,но малката много плачеше и нямаше как да ги попитам.Възможно ли е да сготвиш някоя манджичка и да я консервираш????Във всеки случай тази седмица ще се надявам да ги видя и да ги попитам!Ако има някоя хитринка ще я споделя с вас,обещавам!

# 12
  • Мнения: 6 438
Може и да сготвиш и да консервираш или да вземеш готови пюренца за над 1 годинка.  Peace Според мен вторият вариант е по-добрият  Peace

# 13
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Аз имах предвид готови пюренца. Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Миналата година когато ходихме на мора малката беше на 5 месеца-носих всичко необходимо Peace

Общи условия

Активация на акаунт