Рецепта за гофрети

  • 52 907
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 005
Днес в предаването "Бон апети" показаха много интересна рецепта за гофрети Peace . Само, че не си я записах, за да ви я дам. Съжалявам за което, ако има начин и някой знае може да я качи в темата. Мисля, че е много полезна. Харесаха ми на външен вид гофретите на Иван Звездев.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 162
ето я рецептата от Бон апети, но без картинките  Simple Smile

Какаови гофрети с черешов сок

10/6/2008


Списък на необходимите продукти:

за гофретите:
2 яйца
1 ч. ч. брашно
1 ч. ч. прясно мляко
1/4 ч. ч. захар
3 с. л. краве масло
3 с. л. какао
2 ч. л. бакпулвер
1 щипка сол

за соса:
500 г череши
1/2 ч. ч. захар
сок от 1/2 портокал
сок от 1/2 лимон

за крема:
200-250 мл цедено кисело мляко
100 мл сметана
2-3 с. л. захар
1 капсула ванилoва есенция
1/2 капсула лимонова есенция


Начин на приготвяне:
1. Черешите се загряват в касерола със захарта.
2. Лимоновият сок и портокаловият сок се добавят, когато черешите започнат да пускат своя. Оставят се да къкрят на тих огън.
3. Белтъците се отделят от жълтъците и се разбиват на сняг, след което се смесват с жълтъците.
4. Брашното, какаото, солта и бакпулверът се пресяват и се смесват с млякото, разтопеното масло и захарта.
5. Разбъркват се с яйчения крем и от сместа се изпичат гофрети.
6. Сметаната се разбива на сняг.
7. Сипват се цеденото кисело мляко, захарта и есенциите и се разбива бавно, за да не се пресече сметаната.
8. Готовите гофрети се гарнират с топка крем и се поливат с черешов сок.

# 32
  • Мнения: 172
А някой знае ли рецепта за солена гофрета? Например с шунка и кашкавал, или нещо подобно. Скоро ще ми идват гости и те предпочитат солено. А съм обещала солени гофрети. Моля за помощ.  Praynig

# 33
  • Мнения: 224
Понеже видях , че търсите рецепта за хрупкави гофрети, ето ви и рецептата, от моя гофретник:

1 1/2 чаша брашно
1/2 чаша царевично нишесте
2 с.л. царевично брашно (по желание)
1 с.л. бакпулвер
3/4 ч.л. сол
3 големи яйца
2 с.л.захар
1 3/4 пр.мляко
1/2 ч.л. ванилия
1/2 ч. разтопено масло

брашното, царевичното нишисте и брашно, бакпулвера и солта се смесват..отделно се разбиват белтъците, прибавя се захарта и се бият докато станат твърди..отделно се разбиват жълтъците , млякото и ванилията и се прибавят кам брашняната смес..разбъркват се колкото да се смесят двете маси..прибавя се маслото към тази смес и се разбърква.Внимателно се прибавя и белтъчената смес..Сместа се изсипва върху нагрят и омаслен гофретник..

  царевичното нишесте придава хрупливост на гофретите..ако не искате да са хрупкави заменете го с брашно..

надявам се да ви харесат..добър апетит!


# 34
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз пък ползвам рецептата за марудници, а разликата е, че се ползва кисело мляко със сода вместо прясно. Ето ги:
http://i111.photobucket.com/albums/n141/shenevski/cooking/Picture011.jpg

# 35
  • Мнения: 5 001
А някой знае ли рецепта за солена гофрета? Например с шунка и кашкавал, или нещо подобно. Скоро ще ми идват гости и те предпочитат солено. А съм обещала солени гофрети. Моля за помощ.  Praynig
Правиш си гофретите и просто ги гарнираш със солени неща.....Крема сирене,кашкавал,шунка...каквото ти роди фантазията...

# 36
  • Мнения: 172
TheNMaster, благодаря за препоръката.
Мислех си, обаче за вариант, в който се слагат нещата в тестото и така да се пече. Аз имам една рецепта за гофрети с шунка, но ми изглежда доста постна.  Embarassed

# 37
  • Мнения: 795
Май е крайно време да си купя гофретник  Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 1 946
Днес правих гофрети по рецептата на Tandoori. Всички толкова много я хвалите тази рецепта и явно, че е доста успешна.
Само че моите гофрети се получиха никак не хрупкави Rolling Eyes, не се надуха добре и станаха тиклави... #Cussing out Много съм разочарована, а имах големи надежди. Вероятно грешката ми е, че самоинициативно замених водата със същото количество прясно мляко...  newsm78 Дали то е причината или просто някъде другаде реша???
Помогнете! Искам хрупкави гофретки като тези, които продават навън.  Blush

# 39
  • Мнения: 1 440
Доколкото се сещам самата Тандури беше писала, че с мляко не са така хрупкави както ако са с вода Peace

# 40
  • Мнения: 3 312
Фифундрела би ли дала рецептата за тези марудници  Hug 

# 41
  • в баира
  • Мнения: 861
stanislav4eto : Заповядай!

# 42
  • Мнения: 172
Гофретите, които правих по рецептата, която имаше приложена към гофретника ми станаха хрупкави и с мляко. Само се оставят малко повече време и повече потъмняват (заради млякото).

# 43
  • София
  • Мнения: 1 946
Гофретите, които правих по рецептата, която имаше приложена към гофретника ми станаха хрупкави и с мляко. Само се оставят малко повече време и повече потъмняват (заради млякото).
Моля те, кажи тази рецепта. Още не съм намерила подходящата за нашия гофретник...

Между другото да питам, понеже е с няколко степени гофретника, аз пека на най-силната винаги. Така ли трябва?

# 44
  • Мнения: 172
Гофретите, които правих по рецептата, която имаше приложена към гофретника ми станаха хрупкави и с мляко. Само се оставят малко повече време и повече потъмняват (заради млякото).
Моля те, кажи тази рецепта. Още не съм намерила подходящата за нашия гофретник...

Между другото да питам, понеже е с няколко степени гофретника, аз пека на най-силната винаги. Така ли трябва?


Преди два дни ми подариха гофретник и днес направих първият си опит.

Използвах следната рецепта:

Стандартно тесто за сладки гофрети

Продукти:
250 гр. масло
200 гр. захар
2 пакетчета ванилия
6 яйца
500 гр. брашно
2 чаени лъжички бакпулвер
половин литър мляко

Приготвяне:
1. Разтопете маслото на котлон и го добавете в голяма купа.
2. Прибавете захарта, ванилията, яйцата и разбийте.
3. Прибавете и разбърквайте брашното и бакпулвера.
4. Постепенно прибавете млякото като разбърквате.
5. Разбийте за около 2-3 минути сместа с най-високата степен на миксера.

Когато тестото се прави с мляко гофретите стават по-тъмни и по-меки. Ако искате да са по-хрупкави и по-светли се използва вода.

Аз лично направих сместа на половина, защото ми се стори голямо количеството. Станаха 10 гофрети.
Гарнирах ги с течен кафяв шоколад Финети и течна сметана.



Аз започнах и да си добавям канела, когато слагам ванилията. Придава се много хубав аромат. Може и вместо ванилия да се използва ванилена захар.
Аз също пека на най-силната степен.

Общи условия

Активация на акаунт