Рецепта за гофрети

  • 52 882
  • 51
  •   1
Отговори
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте дами,
моля споделете рецепта за сместа за гофрети  Praynig рових се из нета, но нещо не постигнах кулинарни успехи  Blush а така ми се похапват Embarassed

# 1
  • Мнения: X
Преписвам ти рецептата от моята книжка на гофретника :
500 гр. брашно
3 щипки сол
6 яйца
150 грама масло
750 мл. мляко
50 грама захар.

Яйцата се разделят, белтъците се бъркат със солта на сняг, а всички останали продукти се бъркат отделно. После двете смеси се объркват заедно внимателно до хомогенна смес.

Аз добавям и 1 ванилия, и правя половин доза, защото стават страшно много гофрети.

# 2
  • Мнения: 5 026
Аз пусках тема преди около половин година и пробвах почти всички рецепти - все не стават хрупкави, а едни глетиви и меки  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: X
Аз пусках тема преди около половин година и пробвах почти всички рецепти - все не стават хрупкави, а едни глетиви и меки  Rolling Eyes

Моите си стават перфектни - хрупкави и добре изпечени.
Да не би проблема да е в гофретника ти?

# 4
  • Мнения: 1 248
Аз пусках тема преди около половин година и пробвах почти всички рецепти - все не стават хрупкави, а едни глетиви и меки  Rolling Eyes

Моите си стават перфектни - хрупкави и добре изпечени.
Да не би проблема да е в гофретника ти?
И аз това се чудя за моя newsm78...на максимум ли се печат?На максимум изгарят...ма минимум изсъхват. ooooh!
Няма оправия. Tired

# 5
  • Мнения: X
Само една степен ми е гофретника. От най-простите. Включвам, чакам да загрее и сипвам сместа. И после преяждаме Simple Smile

# 6
  • космополитно
  • Мнения: 941
Преписвам ти рецептата от моята книжка на гофретника :
500 гр. брашно
3 щипки сол
6 яйца
150 грама масло
750 мл. мляко
50 грама захар.

Яйцата се разделят, белтъците се бъркат със солта на сняг, а всички останали продукти се бъркат отделно. После двете смеси се объркват заедно внимателно до хомогенна смес.

Аз добавям и 1 ванилия, и правя половин доза, защото стават страшно много гофрети.



Аз да попитам като лаик НЕпритежаващ гофретник, но харесващ гофретите:
Гореописаната смес ИЛИ ДРУГА може ли да доведе до някакъв гофретоподобен вариант БЕЗ ГОФРЕТНИК напр. при печене и/или пържене в нещо? newsm78

# 7
  • Мнения: 1 248
Само една степен ми е гофретника. От най-простите. Включвам, чакам да загрее и сипвам сместа. И после преяждаме Simple Smile
Колко W е твоя?   bouquet

# 8
  • Мнения: X
Само една степен ми е гофретника. От най-простите. Включвам, чакам да загрее и сипвам сместа. И после преяждаме Simple Smile
Колко W е твоя?   bouquet


http://www.amazon.fr/Moulinex-Amd2-41-Gauffrier-Monsieur-Appareil/dp/B000TGIK1G

Ето го - стар модел. Едвам го намерих. 650 W според описанието.

# 9
  • Мнения: X
Преписвам ти рецептата от моята книжка на гофретника :
500 гр. брашно
3 щипки сол
6 яйца
150 грама масло
750 мл. мляко
50 грама захар.

Яйцата се разделят, белтъците се бъркат със солта на сняг, а всички останали продукти се бъркат отделно. После двете смеси се объркват заедно внимателно до хомогенна смес.

Аз добавям и 1 ванилия, и правя половин доза, защото стават страшно много гофрети.



Аз да попитам като лаик НЕпритежаващ гофретник, но харесващ гофретите:
Гореописаната смес ИЛИ ДРУГА може ли да доведе до някакъв гофретоподобен вариант БЕЗ ГОФРЕТНИК напр. при печене и/или пържене в нещо? newsm78

Нямам абсолютно никаква идея какво ще се получи ако направиш от сместа нещо подобно на дебели палачинки в тиган. Може би ще стане като американските палачинки - дебели и пухкави. Пробвай, що да не.
По друг начин гофретоподобни без гофретник не мисля че ще станат.

# 10
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ето рецептата, по която аз ги правя. Не излизат много но пък са хубави  Simple Smile

140 г брашно
1 1/2  ч.л. бакпулвер
1/4 ч.л. сол
1 1/2 с.л. захар
1 голямо яйце
240 мл прясно мляко
2 с.л. разстопено  масло
ванилия

Oт тази рецепта могат да се направят и американските палачинки - pancakes

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 19:21 от Еli===

# 11
  • София
  • Мнения: 7 815
И тук да се иззфукам, ме днес изпробвахме нормално кексово тесто във машинка за понички. Тя по същество си е чист гофретник ама с други формички вътре. Така, че пробвайте и този вариант.

# 12
  • Мнения: X
Обожавам понички. Нали става въпрос за онези малките, кръглите, с дупки в средата. Продаваха ги едно време много, забравих как им викаха. Помня че машините бяха едни огромни и самите понички се пържеха в огромно количество олио.

дядо хаджия, дай линк към твоята машинка, мооооля.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 815
Обожавам понички. Нали става въпрос за онези малките, кръглите, с дупки в средата. Продаваха ги едно време много, забравих как им викаха. Помня че машините бяха едни огромни и самите понички се пържеха в огромно количество олио.

дядо хаджия, дай линк към твоята машинка, мооооля.
А нееее. Ония огромни машини за казанлъшките понички, дето един шприц изсипва гефречетата в една огромна вана с вряла мазнина и на другия край вади изпържените понички. Това са с търговски или промишлени машини.

Нашата е друга и е  точно както ви я описах. Типичен гофретник само дето формата вътре му е такава че като сипеш тестото и вадиш геврчета.

# 14
  • Мнения: 1 248
Само една степен ми е гофретника. От най-простите. Включвам, чакам да загрее и сипвам сместа. И после преяждаме Simple Smile
Колко W е твоя?   bouquet


http://www.amazon.fr/Moulinex-Amd2-41-Gauffrier-Monsieur-Appareil/dp/B000TGIK1G

Ето го - стар модел. Едвам го намерих. 650 W според описанието.

Мерси, сбъдваща мечти.Моята е 1200 W, значи ще пробвам следващия път да завъртя термостата към средата, дано се получи.  bouquet
А колко време печеш от всяка страна?  Страшно ли е ако се отвори гофретника преди да е станала гофретата? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт