Учите ли бебетата на....

  • 7 166
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Като ви чета сериозно се притеснявам, на 9 месеца толкова много неща???моят не прави почти нищо според вас трябва ли да се притеснявам?

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Като ви чета сериозно се притеснявам, на 9 месеца толкова много неща???моят не прави почти нищо според вас трябва ли да се притеснявам?
Миличка нямаш място за притеснение  Wink всяко детенце си е индивидуално  Hug

# 17
  • Мнения: 1 485
Като ви чета сериозно се притеснявам, на 9 месеца толкова много неща???моят не прави почти нищо според вас трябва ли да се притеснявам?
Да,да как пък не Naughty
А не се ли замисляш,че всяко дете е индивидуално и кой по- рано,кой по -късно
все се научава да казва и да прави това и онова.

# 18
  • Мнения: 4 784
Като ви чета сериозно се притеснявам, на 9 месеца толкова много неща???моят не прави почти нищо според вас трябва ли да се притеснявам?
Естествено, че НЕ. Имаш бебе, не маймунка.

# 19
  • Мнения: 1 691
Няма място за притеснение - рано или късно всичко научават децата. Моят започна да маха за чао след годинката, показва с пръстче на колко е години, пляска с ръце, отскоро дава боц, "мие" ръчичките и лицето на "Хей ръчички", бръмчи Simple Smile сочи си ушите, носа, пъпчето, ръцете, краката и т.н., духа с уста, когато яденето му е горещо, дава целувка... На практика на всяко едно от нещата, които умее, сме го научили ние възрастните. Без дресировка, естествено, но ако не му покажеш на детето, то откъде да се научи Crazy Така че "самоук" е трудно да се каже за едно бебе.

# 20
  • Мнения: 502
 Но опитай да го научиш нещо,и ще видиш,че е лесно.Бебетата на тази възраст са страшни имитатори!Само след няколко показвания и ще започне да пляска с ръчички например,или ще маха за "чао".Опитай,сигурна съм,че ще се изненадаш приятно! Peace

# 21
  • Мнения: 748
не. ако исках домашен любимец, който да прави номера за забавление щях да си взема куче.

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 823
Баба му го научи да пляска с ръчички на 6 месеца. Срички като "да-да" и "ма-ма" сам си ги каза. Опитвам се да му покажа, как да маха с ръчичката, но нещо засега само ме гледа интересно. Другата седмица обаче ще гостуваме отново на майка ми и предполагам пак ще го научи на някой номер Mr. Green

# 23
  • Мнения: 9 973
и нашия-знае боц,лампата,здрасти

# 24
  • Мнения: 3 306
 Rolling Eyes  от около 9-10 месечна пляска с ръчички и  дава целувка , после се научи да маха за чао и за здравей  Peace като пеем за хей ръчички - мие си  ръчичките и лицето  Crazy  показва колко голяма ще порасне ,  на колко годинки е , как е духнала свещичката на тортата , а от няколко дена се научи като и кажа да ми донесе нещо и тя го носи или пък ако я попитам къде си е изпуснала  бибата например - тя отива и ми показва ...  Hug  

# 25
  • Мнения: 684
не. ако исках домашен любимец, който да прави номера за забавление щях да си взема куче.
Не си съвсем права!  Naughty Тези упражнения са полезни за интелектуалното развитие на детето. Те тренират мозъчните връзки, които се изграждат през първите години. Например - като го питаш "къде са ти ръчичките?" детето първо трябва да разшифрова какво го питаш "Хм... къде са ми... ръчичките? Кое ми бяха ръчичките? Аха - ето тия неща ..." и съотв. мозъкът подава команда на ръчичките да махат.  Laughing Това примерно е на ок. 10 мес.-1 годинка. По-нататък това упражнение трябва да се надгради. Например "Вдигни горе ръчичките!" или "Дай на мама ръчичка" - прави задачата малко по-сложна - осъзнава, че иде реч за ръчичките и после им дава команда - да се вдигнат или да се подадат на мама. Освен това, всяка изпълнена задача предизвиква радост и у мама, и у детето, а по този начин изгражда и самочувствието му. Отделно, че чрез тези задачки се възпитават и някои социални функции. Напр. като го научиш да маха за "чао" - после не бива да го правиш само за показно пред хората, а трябва да се ползва "по предназначение" - в подходящата ситуация, когато се сбогуваш с някого. Така детето разбира, че временно се разделя с човека, на когото казва чао. Или пък, че като срещнеш познат, трябва да го поздравиш със "здрасти".
Така, че в не бива да се омаловажават тези хем игрички, хем полезни. Wink

# 26
  • Мнения: 3 447
Не ми допада тоя вид дресировка. Вероятно е много сладичко и умилително бебе на 6 месеца да маха за "чао", но това не изначава, че разбира какво прави, още по-малко пък - че е добре възпитано  Simple Smile
Песнички, игри с пръстчета, разпознаване на предмети - да.

Отделно, че чрез тези задачки се възпитават и някои социални функции. Напр. като го научиш да маха за "чао" - после не бива да го правиш само за показно пред хората, а трябва да се ползва "по предназначение" - в подходящата ситуация, когато се сбогуваш с някого. Така детето разбира, че временно се разделя с човека, на когото казва чао. Или пък, че като срещнеш познат, трябва да го поздравиш със "здрасти".
[/color]
Да, когато е достатъчно голямо, за да разбере какво точно прави. Тогава не се налага да го "дресираш" и да му създаваш условен рефлекс, просто му обясняваш, че... така и така.
Това е малко като с гърнето - дали ще започнеш на 6 месеца или на 2 години, резултатът е един и същ, детето се научава тогава, когато е достатъчно зряло за това.

# 27
  • Мнения: 748
Например - като го питаш "къде са ти ръчичките?" детето първо трябва да разшифрова какво го питаш "Хм... къде са ми... ръчичките? Кое ми бяха ръчичките? Аха - ето тия неща ..." и съотв. мозъкът подава команда на ръчичките да махат.  Laughing Това примерно е на ок. 10 мес.-1 годинка.
това е твоето предположение за мисленето на детето. аз съм забелязала по-скоро "за какво пък мама ме пита къде са ми ръчичките, след като много добре знае?, не ги ли вижда?"  Laughing
ако не си говориш изобщо с детето ти може и това да е начина да научава разни неща, но обикновено се учат с подражание, а къде са им ръцете разбират между другото.
предпочитам да се съобразя какво е интересно за момента на детето ми, от колкото насила да му насочвам вниманието към безполезни неща.

Отделно, че чрез тези задачки се възпитават и някои социални функции. Напр. като го научиш да маха за "чао" - после не бива да го правиш само за показно пред хората, а трябва да се ползва "по предназначение" - в подходящата ситуация, когато се сбогуваш с някого. Така детето разбира, че временно се разделя с човека, на когото казва чао. Или пък, че като срещнеш познат, трябва да го поздравиш със "здрасти".
всичко това го разбира от опит, а не от изпълняване за задачки, и тогава маха за чао когато иска, а не по задължение. именно така има възможност да мисли и да преценява само.

Мими казва "благодаря", "заповядай", "моля" и т.н. без да съм я учила. видяла го е от мен.
като беше малка й се чудеха защо казва "куче", а не "бау-бау".
сега й се чудят защо като я питат на колко е години, вместо да показва две пръстчета, казва "на две!"
смятам, че много добре се развива и не е изгубила нищо от това, че не съм я карала да прави безсмислени номера.

единственото, на което се бях постарала да я науча беше като малка, като някой тръгнеше да я кара да дава "боц", тя да му натисне носа с пръстче и да казва "би-бип"  Twisted Evil  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 742
Ние  също учехме детето да казва здравей и да маха с ръчичка, да казва чао, как правят животните и т.н - толкова дълго повтаряхме всяко нещо и според нас безрезултатно - докато в един момент тя сама започна да казва и показва нещата без никой да я кара Hug т.е малкото мозъче беше обработило цялата информация и беше преценило че е време да покаже какво може Hug
Трябва да си търпелива и да оставиш детето само да реши кога е готово да покаже знанията и уменията си, а междувременно продължавай да го напътстваш и учиш Hug

за пример-започнах да уча Криската да казва че  е на една годинка - цял месец й повтарях това и й показвах с едно пръсче - а тя ме гледаше весело и си правеше каквото поиска, но не и това да ми отговори ooooh! След рожденният й ден (на една годинка), се събужда една сутрин и аз я питам-ей слънчице, наспинка ли се?колко голяма стана?, а тя ми отговаря-на една! и ми показва едно пръсче Joy
Толкова уверена и доволна, че най сетне ми е отговорила правилно Hug

така, че търпение-изведнъж ще откриеш колко много неща може и знае детенцето ти  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 448

всичко това го разбира от опит, а не от изпълняване за задачки, и тогава маха за чао когато иска, а не по задължение. именно така има възможност да мисли и да преценява само.

Мими казва "благодаря", "заповядай", "моля" и т.н. без да съм я учила. видяла го е от мен.
като беше малка й се чудеха защо казва "куче", а не "бау-бау".
сега й се чудят защо като я питат на колко е години, вместо да показва две пръстчета, казва "на две!"
смятам, че много добре се развива и не е изгубила нищо от това, че не съм я карала да прави безсмислени номера.

E, koe му е безсмисленото детето да казва чао или да посочва къде е лампичката и т.н.
За едно бебе точно това си е нормалния начин да се учи на каквото и да било. За тях това е игра и е много приятно да се комуникира с бебето специално заради него и то да усеща това , а не само самичко да попива гледайки ни. Мисля, че това е приятно и за майката даже. Нито е маймунски нито нищо. Много ясно, че на 8 - 10 месеца няма да казва "благодаря".
И развитието при всяко дете е различно, не може постоянно да се правят състезания между бебетата едва ли не кое на колко месеца какво прави, доста е относително, едно се развива в една област по напред, друго в друга.

Общи условия

Активация на акаунт