Учите ли бебетата на....

  • 7 167
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 518
Дъщеря ми от 7-я месец някъде маха с ръчичка за чао,за ела...и пляска с ръчички като й кажа "бравооо",а за проговарянето нищо сме я учили ( тя си е малка де) но от съвсем скоро казва "мама" Heart Eyes и мнооого рядко "тата",а днес дори каза "баба" ,но по цял ден повтаря по 100 пъти "мама", та "мама" Heart Eyes много съм щастлива Heart Eyes Grinning

# 61
  • Мнения: 5 391
Мне, не уча на такива неща.

# 62
  • Мнения: 391
Аз ги правя по-скоро за забавление-мое и негово. И той се научава; пляскяме на "Хей ръчички", маха за ЧАО и ЗДРАСТИ, познаваме мама, татко и Писан. Като питам Къде е баба и гледа комп„търа, щото баба е в БГ и се появява на екрана само Laughing . И като се изправи в кошарата като го подканя започва да пружинира все едно играе хорце...маи е това, ама не се състезаваме, всичко е за забавление.

# 63
  • Мнения: 1 428
Да синът ми се научи да бръмчи Simple Smile.
На тази възраст бебето все още няма умения да имитира каквото и да е  Wink

# 64
  • Мнения: 336

[/quote]На тази възраст бебето все още няма умения да имитира каквото и да е  Wink
[/quote]
Повярвай ми има умения и то какви. Имам живо доказателство. Дори една съседка се впечатли, че навремето бебетата до 6 месеца не са правели нищо особено.

# 65
  • София
  • Мнения: 604
аз го уча,ама не вдява, а ако е от други хора-тогава запомня.

# 66
  • Мнения: 357
нашият нищо не иска да прави от това, което му показвам, аз му махам за чао от месеци - още ве маха, а си прави неща, които не съм му повтаряла, съвсем различни и аз накрая се отказах - каквото ще това да прави.Ето сега започна да повтаря след мен думички няколко, а аз не съм го карала  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 5 026
Учих го и той почна да "възпроизвежда" когато сам си реши и беше готов  Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 43 903
Не, на такива "номера" тип боц, махане с ръка и незнам какво не го уча...той сам се научи когато сметна, че това умение му е необходимо...другото ми прилича на дресировка...

# 69
  • Мнения: 8 242
Не особено..
Не и като тренировки  Laughing
Даже не помня кога започна да ги прави.. Но определено беше зъзнателно, а не просто подражателно  Peace

# 70
  • Мнения: 256
Ооо учим се на много неща сега се учим да казва на колко годинки е щото скоро ще направим 1 г Grinning
Бих казала че възприема много бързо,за възрастта си знае много неща,може да казва как правя различни животни като крава,овцата,кокошката,котето,кучето дава здрасти маха за чао и други такива неща. Отделно че ни копира нас каквото правим и тя се опитва Grinning

# 71
  • Мнения: 146
за някои неща го учехме ние,а за други тои сам се научи Peace

# 72
  • Мнения: 2 015
Ами на някой неща го уча, но други сам ги чува и възприема.Може би детето трябва да е готово!То само ще ти покаже кога и какво трябва да правиш Peace.Например сега моя може да казва мляко и месо, а аз започвам да му казвам, че писенцето яде мляко, а кучето месо.Преценявам и какво може да възприеме, какво му е интересно Peace.

# 73
  • Мнения: 27 524
Не, никога. Бебето си не уча на нищо. Детето - да  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 275
До година и половина не съм го учила на нищо. Той само е попивал. В един момент започна да проявява осъзнато любопитство за причинноследствените връзки и тогава разбрах, че до мен вече стои осъзнато същество. И на мен не ми харесват дресираните действия и за това съм ги избягвала. Понякога ми е болно как бебетата се превръщат в палячовци за да заслужат усмивките на възрастните без да осъзнават всъщност за какво иде реч.

Общи условия

Активация на акаунт