Лошо - аборт и да ви питам нещо

  • 2 660
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 120
Работата се изясни момичета -- ниските нива на ЧХГ са били предвестник на аборта. Само дето не схващам как така бяха високи и паднаха, каква може да бъде причината.
Въпросът ми е да не е от Утрогестана, като пробвам този месец да го пия ли пак, защото никой не е доказал, че имам дефицит на прогестерон. По скоро според мен правя контракции на матката и тази е причината.
Утре като ми мине кофти настроението ще пусна тема за първите признаци, защото ги описвах стриктно и за БТ, която се оказва невероятно добър индикатор за наличие на бременност.
Моля кажете -- с хапчета или без да го правя този месец?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
....Моля кажете -- с хапчета или без да го правя този месец?
Ааа , Дара , това лекаря да каже !  Naughty

Много съжалявам мила ! Но трябва да си силна , нали знаеш !?

Сега аз доколкото зная Утрогестана , както и Дуфастона са прогестерон и подпомагат бременността , а не обратното . Ако не съм права да ме поправят .
И мисля , че е по добре да изследваш прогестерона преди да ти го назначават . Но този месец не е подходящо да се изследва , заради Утрогестана , който си пила до сега .
Мисля , че трябва да мине една нормална менструация , да се възстанови лигавицата на матката , третирана сега с Утрогестан  Rolling Eyes .

Лекаря не ти ли каза този месец да пропуснете бебеправенето ?! 

А нивата на ЧХГ е нормално да падат , след като е имало да става това .

# 2
  • Мнения: 498
Ужасно съжалявам, не искам да ти давам успокоителни съвети , само ти желая късмет Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 329
Бъди силна и вярвай в доброто!
Когато смятаме че всичко върви лошо, не знаем че хубавото тепърва предстой!  bouquet

# 4
  • Мнения: 294
Ужасно съжалявам за случилото се Дара, знам че няма какво да ти кажа за да те успокоя,но не унивай!
мисли позитивно и гледай напред!!!!!!

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Дара, много съжалявам за това, което преживяваш!
Хората казват че здравтата ябълка не пада от дървото...
Знам, че каквото и да ти кажа е без значение. Желая ти да бъдеш много силна и да гледаш напред.
  bouquet

# 6
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Дара, мила, ние сме сестри по съдба!
Ще се борим докато успеем. Сигурна сам, че Бог е с нас и когато дойде момента ще ни дари с дечица!
  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 068
Дара, много съжалявам за случилото се! Бъди силна и гледай напред!
Старите хора казват "Където е текло пак ще тече". Ще стане пак бебето ще видиш!

Колкото до Утрогестана според мен е изключено да ти предизвиква контракции на матката. А и нивата на ЧХГ не падат заради контракциите. Контракциите започват когато организма започва да изхвърля негодния плод. Та едва ли това е причината. Просто приеми, че така е било по-добре и давай смело напред.

Прегръщам те и искрено ти желая скоро пак да се похвалиш с две чертички!

# 8
  • Мнения: 288
Мила Дара,

вече знаеш че можеш да забременяваш.

Това, което не ни убива ни прави по-силни!

 Heart Eyes

# 9
  • Русе
  • Мнения: 526
   Мила Дара, много съжелявам за теб! Sad
   Аз още съм като шамаросана след загубата, представям си какво ти е на теб, след като току-що си я преживяла.
След като се наревах едно хубаво тези дни, започнах да си повтярам една мисъл, която ме кара да се чувствам по-добре-щом съм забременяла веднъж, значи пак ще стане!!! Явно, че можем да го направим, само трябва да сме по-търпеливи и ще успеем Simple Smile
   Потъгувай си малко сега и ще ти олекне, а после-смело напред!!! Heart Eyes

# 10
Дара, и аз пих 6 месеца Дуфастон, после забременях, но имах проблеми и пих Утрогестан, но-шпа, инжекции папаверин, фолиева киселина.... Но преди 12 дни загубих бебетата в 12 седмица. Знам колко тежко е и ти съчувствам. Лекарят който ме кюртира ми се скара, че съм забременяла докато пия хормони. Знам само че момичетата са прави - хубавият плод не пада - или поне в ранните седмици. Ще има и друг път и този път ще е наред - това трябва да си повтаряме и да вярваме. Късмет следващия път.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
Дара, съжалявам за случилото се. Като една малка утеха искам да ти кажа, че според статистиката над 50% от зачеванията завършват с много ранен аборт. Даже в много от случаите жените не разбират, че са били бременни.
Най-честата причина е хромозомен дефект на ембриона, просто природата коригира грешките си.
Не е виновен Утрогестана - напротив, този препарат се предписва за подпомагане и задържане на бременността (ако ембрионът е здрав, разбира се).
Не те съветвам да пиеш противозачатъчни, карайте на презерватив по-добре 1 месец - хормоните ти сега и без това са поразбъркани, не си блокирай яйчниците.
след което можете да започнете отново, ако всичко с теб е наред.

# 12
  • Мнения: 7 716
Дара, съжалявам.
Плодът по всяка вероятност е бил увреден и това е естественият подбор на природата.
Не търси вина.
Имало е да става.
Вярвай и ще успееш.

# 13
  • Мнения: 1 441
Мила Дара,
страшно ти съчувствам за болката, която е трябвало да преживееш, след толкова чакане и след такава голяма радост. Едва ли има нещо, което може да се каже и да смекчи нещта. Но е хубаво да знаеш, че има мили момичета, познати и непознати, които мислят за теб и те подкрепят в мислите си. hug

Времето лекува казват хората и сигурно има защо....

# 14
  • Мнения: 2 123
Дара....  bouquet  bouquet  bouquet
няма как да изразя съжалението си за случилото се....

По повод дуфастона. Предния път когато бях бременна пиех дуфастон по лекарско предписание като превантивна мярка, а не при доказан прогестеронов недостатък. За първия триместър поемането на прогестерон си е стандарт.
За предварителното пиене на дуфастон /преди забременяването/ до колкото знам се прилага след хормонални изследвания и когато цялостния процес е стимулиран /медикаменти за овулация, медикаменти за разрехавяване лигавицата на матката, медикаменти за задържане и т.н./
С ТЕБ СЪМ. И КАКТО ЛАЛИ КАЗВА ВЯРВАЙ И ЩЕ УСПЕЕШ!

Общи условия

Активация на акаунт