Януари е много далече, но мама знае че чака бебе вече-2 част

  • 16 927
  • 363
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 270
Олееееее Весенце,успокой се пиленце,недей така,не е полезно за бебо,макар,че и аз на твое място сигурно щях да надуя гайдата от нерви,като се познавам каква съм.Важното е бебето да е наред,пък той ако иска да се кара.Успех и дано вече си се поуспокоила и да се върнеш от док с добри новини Hug Praynig

# 31
  • Мнения: 395
vesito82, успокой се мила, не се разстройвай. Не допускай лошите емоции да те връхлитат. Напълно те разбирам, аз също съм много чувствително и лесно мога да бъда разплакана дори от най-малкото нещо. Щом познаваш доктора и си доволна от него, отиди пак на преглед. Той вероятно ще е забравил за случая . (И на него явно не му е бил ден)
Успех  Peace

# 32
  • Мнения: 395
Чувала съм, че е добре да се маже тялото с преварен зехтин, за да не се получават стрии по време на бременността.

# 33
  • Мнения: 6
Момичета, извинете за невежеството ама кой е тоя Дюкан и каква е неговата рецепта за отслабване. Моля някой да я напише... Praynig

# 34
Веси не се ядосвай мила,такива са докторите в БГ и за съжаление няма да се променят никога.Усмихни се,важното е че днес имаш час при него и за твое успокоение ще  отговори на въпросите ти.Според мен не мисля че този доктор е за теб.Защо не се поогледаш за някой друг.Аз на моя док. в София съм му звъняла в 3 през ноща и ме е приемал веднага.Според мен не е важно толкова реномето му в града,колкото човешкото в сърцето му.Успокой се и ще чакаме добри новини от теб. Hug

# 35
  • Мнения: 395
Момичета, извинете за невежеството ама кой е тоя Дюкан и каква е неговата рецепта за отслабване. Моля някой да я напише... Praynig
Това е http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 389
Термина ми е на 22 януари - ако може да ме включите.
Бях питала и в другата теза, ама май изчезна;) Някоя от вас изписаха ли и Утрогестан?

# 37
  • Мнения: 917
Ох и аз отивам да чета за Дюкан, по който явно всички са луднали, не само в тая тема а и в бургаската.
Веси, успокой се мила и пиши как е минал после прегледа. Явно не само аз не съм добре с нервите. Пък в крайна сметка ако не се разбереш с Георгиев света не свършва с него, отиди при друг доктор. Те на добрите доктори това им е недостатъка, че все не можеш се вредиш когато ти трябват.

# 38
  • Мнения: 6
Лелееееееее вижда ми се  много сложна тая диетка newsm78. Само неговитне рецепти ли трябва да приготвяме, когато се храним newsm78 А всъщност кой е този Дюкан - май има мами, които са отслабнали с неговата диета - да споделят трудно ли се спазва

# 39
  • Мнения: 140
Веси, не се притеснявай излишно. Явно не му е бил ден на твоя лекар- може тези инспектори да са го изнервили, макар че не е трябвало да си го изкарва на теб Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 270
Лелееееееее вижда ми се  много сложна тая диетка newsm78. Само неговитне рецепти ли трябва да приготвяме, когато се храним newsm78 А всъщност кой е този Дюкан - май има мами, които са отслабнали с неговата диета - да споделят трудно ли се спазва


Сонче,просто лесно се сваля и се запазват свалените килограми,понеже се храниш само с протеини,а протеина храни мускула и сваляш от мазината и не гладуваш.Дюкан е написал книгата за този тип хранене,мисля че струва около 10 лв,но и в нета има много инфо. Аз го спазвах около 1 месец 5 на 5 дни.5 дни само чист протеин-пилешко месо на скара,мляко,яйца,срене и после 5 дни и зеленчуци и така..прочети и ще видиш,че не е трудно Hug

# 41
  • Мнения: 1 391
ах, миличко Весенце! Хвана ме яд, че така са те разстроили. ама те разбирам - толкова е чувствително сега....
И аз оня ден ревнах пред една колежка.. щото се уплаших от едно изследване и не мога да се сдържа... после ми мина.
За съжаление докторите известните повечето са така.
Аз и досега се лутам от доктор на доктор и не мога да нарека някой моя гинеколог, освен Ковачева, от която наистина съм доволна, но ми е много далече, за да ми следи бременността.
Успокой се, отиди довечера, а иначе защо не потърсиш наистина и друг резервен вариант, а при този да си ходиш отвреме навреме, щом е толкова добър.

аз имах подобно изживяване тук в София с един много известен лекар. Обадих се по тел да запиша час. Но казах, че съм с направление. При което се почна едно мънкане, че те тези с направления, били с дати далече в бъдещето... щото здравната каса ги определяла....... след което , аз казах , че съм за констатиране на бременност и ако искат мога и да си платя първия преглед . и се почна - ама ще платите ли или не... викам им - абе ще ми запишете ли час или не? и те ми дават доктора.... и то йкато почна... 20 мин ми се обяснява по тел. как не им било изгодно да преглеждат бременни, щото касата им плащала САМО 7лв и все едно те спонсорирали сами бременните и бля бля бля. И аз му викам - абе аз нали си плащам осигуровки, мен какво ме интересуват вашите проблеми... и му казах, ако ще ни върви разговора в тая насока, по добре да го прекратим /мерси му и за прегледите, ако ще ходя там, а той да ме гледа като кисела краставица, че не му давам пари..../, направо ми се догади от тоя гнусен разговор. Накрая то йми вика - е то си има подход, ама вие явно нямате.... и аз му викам, ми то има и други лекари - довиждане и така.
няма да им лижа подметките... нямат право да се държат така - надути пуйковци. Искам отношение и внимание. Някои лекари така са се изтарикатили, че са противни! Дори манипулират  - казват, че ти има нещо, а то ти няма....

Така че, ако те притеснява психически въпросния доктор, се замисли сериозно има ли нужда да си хабиш нервите!

Мим , аз пия дуфастон, което е равно на утрогестан по действие и състав. Защо те интересува?

И аз отслабнах от НГ до март 10кг с дюканчо. Много съм доволна. Сега пазя много общо казано неговия режим, но вече ям всичко, заради бебо да е сит и доволен! Но все пак гледам да не ям вредности.
Иначе с килата нямам никакъв проблем - качвам ги безпроблемно  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 236
Здравейте мацки!
Добре дошли на новите коремчета!
За апетита, да, на моменти съм, но и по принцип не ям боклуци, така че не се притеснявам кой знай колко за килцата. Предната бременност бях качила около 17 килца, което си беше много за мене, но после свалих 27 (за близо година де, но това друг въпрос Simple Smile ).
Заради историите които ги разправяте, ме е страх да се прибирам в БГ Sad. Може и да съм се разглезила, ама така го чуствам, и аз бих се разревала някой лелка ако ми се облещи насреща, защото съм си мека Мария и много много немога да се разправям.
А междудругото казахте ли вече на роднините за бебето?
Ние на никой не сме казали още, чакаме свекърва ми да мине интервюто за виза другия вторник, и ако я пуснат, ще й кажем като дойде. Ама на майка ми ми се ще да й кажа малко по-рано, незнам как ще приеме новината, като й казах за първата бременност изобщо не подскачаше от радост, даже се разплака по телефона, вика ми че било още рано за бебе (сега си умира за Антоанета, но това друга работа  Heart Eyes ).
Как мислите да кажете на родата, и как реагираха, ако вече сте казали?

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 18:51 от 4baby

# 43
  • Мнения: 140
 Simple Smile Аз казах само на сестра ми, но съм я предупредила още да не казва на майка ми и баща ми, до като утре не видя че всичко е О.К. Майка ми сигурно ще се зарадва, защото след раждането станах 48 кг. и тя много се притесни и ми вика:" Дано да забременееш, че да надебелееш малко" Mr. Green Сестра ми е в Лондон и там роди двете си деца и наистина там е много по-различно от тук. Като си направи теста отива при лекар- нещо като JP и той й записва час в някоя болница примерно за след 2 месеца Shocked Като отиде няма ехографи и др. екстри- опипват я по корема , мерят и кръвното и т.н. Има право на 2 ехографа- е, може и на частно, ама е голяма цифра. Друг куриоз е, че там не ти казват пола на бебето, поради религиозни причини- нали има различни нации и арабите и др. като разберат, че ще имат момиче и правят аборт Shocked За това ако искаш, отиваш на частно и срещу някаква сума ти казват пола Simple Smile

# 44
Моите родители и сестра ми разбраха още преди самата аз да знам със сигурност Grinning Те също живеят тук(Манчестер) и се виждаме всеки ден.Та както ви бях казала на мен ми се гади от много време и те са ме забелязали но си мълчаха.Те също не останаха кой знае колко въодушевени,но кой ли ги пита.Сега мама идва във вкъщи да ми готви щото аз Sick не мога.
А свекърва ми и свекъра още не знаят,те ще идват през лятото на гости и мислим сами да видят за какво иде реч.Според мен е рано още и няма смисъл да ги притесняваме.
Моята баба ме смъмри - не се ли спряхте вече с тези бебета(защото имам 2 извън маточни бременности и претърпях доста рискови операции) и тя милата все се случваше така че си бяхме в БГ и ме гледаше.Та и тя не остана кой знае колко зарадвана.Но аз ги познавам и съм сигурна че се вълнуват повече от мен,просто не го показват.

А при вас как беше?

Общи условия

Активация на акаунт