За капките за уши в самолета?

  • 5 389
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Кажете ми, моля, какви капки за у6и(от марките в САЩ) да купя на МАрти за самолета. И също..предварително ли да му ги слагам или кога?? 

Последна редакция: ср, 01 юни 2005, 22:00 от rosa

# 1
  • Мнения: 2 032
Да си призня за първи път чувам за нужда да се слагат капки за уши в самолет, малките ги болят ушичките само при излитането и кацането, тогава на кърмещо бебе най-добре е да му се даде да суче, а на по-голямо-вода или сокче да пие (така че да преглъща)

# 2
  • Мнения: 4 629
Незнам за капки за уши. Нашата педиатърка препоръча Тайленол преди излитането и на всеки 8 часа след това. Само, че незнам за твоето дете каква доза - трябва да питаш лекар

# 3
  • Мнения: 7 837
Изобщо не му сложих капки. Тук бях чела да му давам да су4е, но и при двата полета той отказваше. Нито след излитането, нито след кацането е плачкал.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Незнам за капки за уши. Нашата педиатърка препоръча Тайленол преди излитането и на всеки 8 часа след това. Само, че незнам за твоето дете каква доза - трябва да питаш лекар
За какво се използва Тайленол? ние сме на същата възраст горе -долу и ще летим за 1-ви път?

# 5
  • Мнения: 3 394
и аз знам,че трябва детето да суче при излитане и кацане, а за капки за уши newsm78

# 6
  • Мнения: 4 244
Мога да ви кажа че след 20 полета на каката и 8 вече на малкия не съм слагала нито веднъж капки за уши. Не съм имала проблеми и не виждам никаква нужда да се тормози детето с подобно нещо.
Децата преодоляват доста по лесно от нас промяната в налягането.
Все пак всички летим над 10 км височина - дали презокеански или само континентални полети. Даже веднъж летяхме на 12,5 км
Дори не са ревали

# 7
  • Мнения: 2 452
Ако детето има ушна кал е добре няколко дни предварително да започнете да капете в ушенцата малко минерално масло (напр. бейби оил), леко затоплено, но не горещо. Минералното масло "разтопява" ушната кал; ако в ушите има кал по-трудно се стихга до изравняване на налягането при излитане и кацане и съответно детето страда.
Аз не бих давала парацетамол "ей така"; вашата педиатърка се е презастраховала. Ако много искате да дадете нещо, по-добре дайте тайланол комбиниран препарат с антихистамин, но само веднъж малко преди полета. Антихистамина има седативен ефект и в резултат ще летите със спящо бебе.

# 8
  • Мнения: 4 629

За какво се използва Тайленол? ние сме на същата възраст горе -долу и ще летим за 1-ви път?

Тайленола се дава превантивно, за да се избегнат болки в ушите по време на полета.

Децата на "Стройна фиданка" са късметлии, че нямат този проблем. Но не със всички е така, някои хора много ги болят ушите.

Ние летяхме, когато сина ми беше на 2 месеца, но незнам дали възрастта има някакво значение и дали е свързана по някакъв начин с болките в ушите  ooooh!

# 9
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477

За какво се използва Тайленол? ние сме на същата възраст горе -долу и ще летим за 1-ви път?

Тайленола се дава превантивно, за да се избегнат болки в ушите по време на полета.

Децата на "Стройна фиданка" са късметлии, че нямат този проблем. Но не със всички е така, някои хора много ги болят ушите.

Ние летяхме, когато сина ми беше на 2 месеца, но незнам дали възрастта има някакво значение и дали е свързана по някакъв начин с болките в ушите  ooooh!

hich ne mi se shte da go prispivam taka , no i ne iskam da go bolqt ushite.poleta e dalag i shte ni e trudno, dobre che e noshten.
bi li mi napisala lekarstwoto na latinica da ne obyrkame neshto ili da pitam pedito vse pak.

# 10
  • Мнения: 486
Аз не бих давала парацетамол "ей така"; вашата педиатърка се е презастраховала. Ако много искате да дадете нещо, по-добре дайте тайланол комбиниран препарат с антихистамин

Интересно. Защо не е добре да се дава парацетамол? А пък комбинация парацетамол + антихистамин е ок? Всъщност някой знае ли доколко е безопасно да се дава антихистамин на толкова малко дете (4 мес. според ленти4ката на Bambi)? Доколкото си спомням указанията на опаковката, Tylenol Cold (който  е такава комбинация) май не се препоръ4ва за деца под 6м.

# 11
  • Мнения: 2 452
Аз не бих давала парацетамол "ей така"; вашата педиатърка се е презастраховала. Ако много искате да дадете нещо, по-добре дайте тайланол комбиниран препарат с антихистамин

Интересно. Защо не е добре да се дава парацетамол? А пък комбинация парацетамол + антихистамин е ок? Всъщност някой знае ли доколко е безопасно да се дава антихистамин на толкова малко дете (4 мес. според ленти4ката на Bambi)? Доколкото си спомням указанията на опаковката, Tylenol Cold (който  е такава комбинация) май не се препоръ4ва за деца под 6м.

Защото даването на лекарства без причина е безсмислено. Не виждам причина да се дава аналгетик-антипиретик за пътуване в самолет. Дъщеря ми пътува редовно от седем месечна; досега никога не съм и давала лекарства преди или по време полет, защото не виждам смисъл.

Аз не говорех конкретно за нейното бебе а по принцип. АКО все пак сте решили да дадете парацетамол  по-добре дайте такъв с антихистамин за да може детето ви да спи през време на полета.
Конкретно за нея казах да сложи минерално масло в ушенцата, за да разтвори ушната кал.

А антихистамин МОЖЕ да се дава и на толкова малко бебе, но това го казвам неофициално; независимо от възрастта на детето, с антихистамините трябва да се внимава при децата, защото при предозиране водят до възбуждение на нервната система (говоря за тези, които изобщо имат ефект върху ЦНС).

# 12
  • Мнения: 4 629
bi li mi napisala lekarstwoto na latinica da ne obyrkame neshto ili da pitam pedito vse pak.

Казва се Tylenol. Бих те посъветвала да си питаш педито преди да решиш дали да даваш каквито и да било лекарства при полета.

# 13
  • Мнения: 2 452
bi li mi napisala lekarstwoto na latinica da ne obyrkame neshto ili da pitam pedito vse pak.

Казва се Tylenol. Бих те посъветвала да си питаш педито преди да решиш дали да даваш каквито и да било лекарства при полета.

Малка корекция; извини ме, Бамби. Лекарството се казва парацетамол; Tylenol е името с което той е известен в Северна Америка. Не зная кое търговско наименование се използва при вас.

# 14
  • Мнения: 4 629
   Не зная кое търговско наименование се използва при вас.
При нас се използва - Tylenol

Общи условия

Активация на акаунт