Примулот нор или как да отложа цикъла си за морето?!

  • 22 353
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 499
Не е Елва, а Евра. Евра са противозачатъчни лепенки. Купуваш ги от аптеката , струват около 20 лева. Вътре има подробно упътване как се ползват. Слагат се от първия  ден на цикъла ти. да речем ако цикъла ти дойде на 7 юни до 24 часа трябва да сложиш първата лепенка, с която стоиш 7 дни, после я сменяш в същия ден от седмицата слагаш 2-рата,после 3-та и 4-тата седмица почиваш. Но не експериментирай без консултация с лекар, все пак това са хормонални препарати.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Вчера бях на гинеколог, предложи ми да пия Оргаметрил 2х1, 10 дена, като го спра, трябва на 5-тия ден да ми дойде т.е. точно преди морето да ми свърши. С това лекарство може и да се отлага, но схемата трябва да я предпише АГ Peace

# 32
  • Мнения: 217
Да,извинете за невежеството,но чета по диагонал.Да май ще отскоча до лекаря,но незнам.За мен е по удобно да го забавя за след морето,ще видим newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 2 181
Я и аз да си споделя болката.
Мога ли с нещо да направя така че да си отложа цикъла с няколко дена.Трябва да ми дойде последните няколко дена ,в който почиваме.
Имам впредвид някакви бабешки методи,за лекарствата ясно че трябва лекар.

# 34
  • Мнения: 217
Ами все пак се консултирах,с лекарката ми,изписа ми Примулот нор5,каз да го почна на 14 ден от цикъла по една таблета,ако се наложи и усетя симптоми около датата,която трябва да ми дойде да пия по 2.Купих го вече ,даже ме изненада и цената от окло6лв.
Е,весело изкарване на всички по морето. Mr. Green

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Я и аз да си споделя болката.
Мога ли с нещо да направя така че да си отложа цикъла с няколко дена.Трябва да ми дойде последните няколко дена ,в който почиваме.
Имам впредвид някакви бабешки методи,за лекарствата ясно че трябва лекар.
Чувала съм, че големи дози вит. С могат да го отложат с 2-3 дена, ама колко е вярно незнам newsm78

Аз да споделя, че почнах да пия Оргаметрил 3х1, ама нещо ме боли от време на време корема, все едно ще ми идва, много странно Sad Пише, че съдържа линестренол /женски полов хормон прогестерон/. Някой ако го е пил моля да сподели.

# 36
  • Мнения: 2 931
За тинейджерки какво е подходящо?

# 37
  • Мнения: 2 931
Някакви отзиви за "Dupheston"?

# 38
  • Мнения: 2 388
Вчера бях на гинеколог, предложи ми да пия Оргаметрил 2х1, 10 дена, като го спра, трябва на 5-тия ден да ми дойде т.е. точно преди морето да ми свърши. С това лекарство може и да се отлага, но схемата трябва да я предпише АГ Peace
И аз с това лекарство съм "повлиявала" върху цикъла си.
За Примулот нор чувам лоши отзиви от гинеколози, но незнам, сигурно е и до организъм.

# 39
  • Мнения: 2 908
Пих Примолут Нор миналото лято за морето-нямах никакви проблеми,цикъла ми се измести и след като спрях да го пия, ми дойде на 2-рият ден след това.Не съм имала болки или други неприятности.

# 40
  • Мнения: 2 013
Някой пил ли е Примулот нор, или там както се казва, за отлагане на месечния си цикъл? Как влияе? Има ли странични ефекти? Питам, защото ще съм в цикъл точно за морето. Не мога да ползвам тампони, така че давайте по темата. Някой пил ли ги е или пък други хапчета за тази цел?
А към тези, които ползват Евра - веднага след свършването на лепенките ли идва цикъла? Помните ли? Аз съм ги ползвала, но не помня как беше.

Не прави глупости!
Не съм чела цялата тема. СТРАНИЧЕН ЕФЕКТ -  30 КИЛА! 10 години не мога да ги разкарам съвсем! Говорих и със специалисти постфактум - абсолютна дивотия е да пиеш Прималут Нор.

# 41
  • Мнения: 121
На въпроса за тинейджърките-моята дъщеря след консултация с лекар приема "Оргаметрил" и нямаше странични действия. Искара си прекрасно море.


# 42
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
И аз съм пила 2 пъти ( все заради морето) и не е имало проблеми. Едното беше българско, а другото вносно ( говоря за оргаметрил и примолут нор, т.е. едното е заместител на другото).

# 43
  • Мнения: 765
По миналата година отложих така цикъла за морето - Примолут-нор. Почнах го три -четири дни преди датата/по принцип цикълът ми е редовен/. Нямах никакви странични ефекти. Дойде ми три дни след като го спрях.
Сега се налага да ходим другата седмица до морето за два дни, а аз точнотогава трябва да съм цъфнала и вързала. Чудя се дали да не прибягна пак до него, но пък и следващия месец ще ми трябва, ако е така.
Два месеца един след друг, какво да правя?
Няма ми я гинеколожкато в България в момента.

# 44
  • Мнения: 165
много интересна тема. Естествено всички жени да се интересуват.
Да обобщим темата:
1. примолут нор - кофти отзиви - остри болки в корема, главоболие;цена 6 лв.
2. Евра -  добри отзиви, цена 20 лв.
3. спирала Мирена - спира цикъла окончателно или по 2 дена на ежедневна превръзка
4.регулон - колебливи отзиви, и в двете насоки. цена - неизвестна.
Нещо друго ???

Общи условия

Активация на акаунт