Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 май 2008, 22:49 ч.

Приоритети .... ?

• 1 565
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
Тук мисля повечето  сме майки с деца .
Бих искала да попитам  тях / не без повод разбира се / :
Когато сте семейно ( с детето или децата ) с приятели ... компания , някъде навън на мероприятие  ....
Много хора ... разни интереси   Hug
Кое ви е приоритет : удобството и интереса на детето или благото на групата ?
Успявате ли да балансирате между двете неща или заставате на едната или другата крайност .
И какви са според вас условията "всичко да бъде по мед и масло"  Thinking

# 1
  • София
Гледам да балансирам,  ама когато  трябва да се решава за сметка на едното, приоритет са разбира се  дечурлигата.
А условията са, другите да се съобразяват с това, че сме с деца, в 80% го правят.  Simple Smile

# 2
  • София
Не излизаме с детето.
И двамата работим през деня и единственото време за излизане е вечер. А тогава детето спи.
Когато пътуваме с детето винаги гледаме и на нея да и е добре, и да не пречим на околните.
Ако вкъщи имаме гости всички се съобразяваме с детето.
Не съм водила детето си в кафе, супермаркет или МОЛ.
Приоритет е удобството на детето ми-  да е разходено на чист въздух, нахранено и заспало вкъщи в удобното си легло.
Приоритет е приятното ми прекарване с приятели, на фона на музика и цигарен дим, без да има наоколо ревящи деца.

# 3
Въздържам се да водя детето сред приятели без деца или поне ако няма да има деца около неговата възраст- около 2 год.-3год.
Имам ясен спомен, че аз се дразнех, когато приятели водеха толкова малко дете и налагаха всички да се съобразяваме с него- тиха музика, очите на 4 какво ще събори и къде ще падне и т.н. Вземаме детето с нас само, ако предварително сме поканени с деца. Ако гостито е без деца и няма на кого да го оставя- не отиваме. В къщи като идват гости естествено се съобразяват с малкия.
Общо взето детето ми е "ограничено" откъм заведения, кафета, цигарени лисичарници и вечерни гостита, шум и купони. Смятам, че дълго време ще е на режима- тичане в парка, игри в домашна обстановка с поканени деца или детски клубове, когато е лошо времето.

# 4
  • Sf
Гледам да балансирам нещата. Не отивам на места, където децата не биха се чувствали добре. Респективно и на такива, където присъствието на малката би причинило дискомфорт на цялата компания.

# 5
Приоритетите ми са подредени така.
1. семейство
2. работа
3. сой. контакти и обществен живот.
Вечер не бих водила детето си никъде нито по гостита нито по заведения .
Със съпруга ми излизаме ,когато Саши е у баба и дядо .Сама мога да излизам ,защото съпругът ми може да се грижи за Саши както и аз .Нито се притеснява нито го мързи ,но обикновено излизам след 21ч. след като е заспал.

# 6
  • Вятърната Мелница
Зависи за каква ситуация става въпрос?  newsm78 Иначе когато сме навънка с приятели или познати, независимо какво става наоколо, по-важно нещо от дъщеря ми няма. Искам на нея да и е добре!

Иначе приоритетите в живота ми са тези:
1.дъщеричката ни
2 моята лична свобода
3.моите родители
4.съпруг
5.работа
6.приятели
7.роднини
8.комшии

# 7
Когато излизаме с детето не ходим по заведения.Тогава се съобразяваме единствено с неговите интереси.
И обратното-когато излизаме с компания вечер не вземаме детето със себе си, за да можем да прекараме вечерта наистина  спокойно и приятно, а не в непрестанни грижи около дребния и 'търчане по петите му' .

# 8
  • София
Говоря за обикновени сбирки .... през деня / разходка , излет на открито в хубавите почивни дни /
Уикендите да кажем .. когато майката и бащата излизат с детето /респективно децата/ за да се видят с приятели.
За вечерните излизания, на закрито и гостито  - ясно .
Чудех се дали може да се съчетаят интересите на всички, без да има засегнати ?
Да, част от отговорите казват иманно това , как точно  Peace
Благодаря им!
Учудих се / просто не се бях замисляла, защото аз нямам такава алтернатива, освен пълен отказ за подобни мероприятия/ , колко хора разумно са си решили проблема с това да не водят малките си деца на обществени места ...
Да ... един МОЛ , едва ли има какво да допринесе за ценностната система и комфорта на тази възраст  Wink
Абе какво да философствам .... явно е въпрос на настройка на самите родители  Sunglasses
Щеше ми се да попитам без да компроментирам семейните си взаимоотношения по този казус специално .... ама не става .  Confused
С две думи : сърдя му се на мъжа ми , че в една такава ситуация поставя на първо място интереса на компанията , те какво са решили, къде да се отиде, да се седне ..... без да отчита фактора удобство за детето / е, респективно и за мен , защото на този етап сме все още трудно за дефиниране  като "самостоятелни обекти"  с малкия ... това е !

# 9
Говоря за обикновени сбирки .... през деня / разходка , излет на открито в хубавите почивни дни /
Уикендите да кажем .. когато майката и бащата излизат с детето /респективно децата/ за да се видят с приятели.

Magesta, всичко зависи до голяма степен и от детето и неговия темперамент.
При нас такова съчетание е немислимо, защото синът ни е много емоционален, активен и инатлив. Не се спира и за секунда и непрекъснато галопира нанякъде, без да си дава сметка за опасностите и риска.Често събираме погледите на околните по улицата, заради сцените които прави, когато е 'крив' за нещо. Така,че всяко излизане с него навън ангажира вниманието ни на 100% и съвместяването на разходка с детето и срещи с приятели при нас е 'мисия невъзможна' нито денем, нито нощем.
Ти най-добре познаваш своето дете и най-добре може да прецениш в каква ситуация и при какви обстоятелства може да съчетаете двете неща, без да създавате неудобства за детето си и от там проблеми за себе си.
Нормално е, в случай че семейните ви приятели са без деца да не им идва на ум, че  присъствието на дете изисква повече удобства и възможности за забавления за него. В този случай според мен ти си тази, която да 'изиска' от тях да се съобразят с това.Според мен репликата: 'Предпочитам да отидем еди къде си, защото там Георги ще има къде да си играе' би свършила  работа.
Нека се включат и други със съвети, че в това отношение аз не съм много полезна май. Confused

# 10
  • София
Когато излизам с детето, разбира се, че то ми е приоритет. Съобразявам се със заведението - да не е задимено, да има с какво да се забавлява и да си тръгна навреме, когато му се доспи. Избирам и компанията според него - предпочитам семейства с деца, за да си играят и да се забавляват. Ако не искам да се съобразявам с дечко, просто не го взимам, за да се видя с приятелите си без деца. Недоумявам обратната логика - нещо да има превес над собственото ти дете newsm78

# 11
  • София
Според мен комфортът на компанията е много тясно свързан с комфортът на децата. Каква приятна компания, като децата се чудят каква дивотия да направят, щото са умрели от скука/умора! И вместо да се видим с приятелите, което е целта на излизането, ние тичаме, ядосваме се и крещим. Затова обикновено приятелите ни идват на удобни за нас места.  Hug

# 12
Когато приятелите също имат деца, осигуряваме комфорт на децата, за да ни е комфортно и на нас.
Когато приятелите са без деца, оставяме децата и излизаме сами.
 Peace

# 13
  • Между гори и планини
През деня излизаме с приятели с деца и се съобразяваме за удобството на малките.
Ако излизаме вечер, го оставяме в къщи, за да се насладим на краткото си свободно време, отиваме на ресторант или бар, където воденето на дете е неуместно - има цигарен дим, силна музика и т.н.

# 14
  • София, център
Ако детето е с нас, съобразяваме се изцяло с детето.

Когато детето не е с нас, е ясно с кого се съобразяваме  Twisted Evil

Не водим детето на места, които не са съобразени за неговата възраст, или няма да има други деца.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт