Държите ли децата си в къщи, когато са сополиви?

  • 5 348
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 827
Навън има много по-опасни неща от сополивите деца. Тези с претенциите - защо не държите своите под стъклен похлупак?!
Ти пък - сополите са на път да завладеят света!, а сополивите деца най-вече! Трябва да ги спрем, изолираме и да изтръгнем тази зараза от тях... ooooh! #Crazy

# 46
  • Мнения: 750
Права си. Трябва и закон някакъв да измислят  Joy

# 47
  • Мнения: 8 242
Синът ми често е сополив. С всички зъби по 2 седмици задължително. И засега това е единственото му разболяване, ако може да се каже изобщо, че е болен. Не е имал никога температура, кашлица, бронхити блабла или не знам какво ..
Пускали сме секрети - не се изолира нищо..
И в момента - от 3 седмици е със сополки, които не минават.. Мислят, че е или от 3тата сливица, което е рано да се изследва още, защото е малък, или е алергия, което също е трудно да се установи..
И какво? Да си ходя с епикризите насам натам?
Достатъчно отговорна съм, за да не водя ЗАРАЗНО БОЛНО дете при други деца..

Децата, ако са носители на някакво бацилче, са заразни и ПРЕДИ да се появят симптоми.. Затова откъде сте сигурни, че някое супер здраво изглеждащо дете, без течащ нос, утре няма да се тръшне със шарка примерно? ..

А котките дето пикат и акат по пясъка - те дали са с течащи носове  Mr. Green

# 48
  • ЕН
  • Мнения: 543
Да бих е изкарала ,дори и да е болна.Така децата се имунизират.Тук в градините всички кашлят и се сополяват,но връщат тези деца,дето са наистина доста болни с висока температура.Точно тая дето се е развикала на бабата ,че са селяни,явно е много по голяма селяндурка и не знае нищо за -що е то имунитет и как се изгражда. Sick
Peace и аз съм на същото мнение
градините са пълни с болни деца едвам ходещи, които родителите им носят дори и антибиотиците да не говорим за сиропи и капки. тези деца трябва да са си в къщи докато се оправят, но всичко зависи от нас родителите.
мен лично ме не бърка че на някое дете му тече малко носа (има доста неща от които може да му тече носа). важното да не зелено гъсто сополче стигащо да коленете, да кашля, киха в лицето на другите. тогава се дразня и вбесявам smile3506

# 49
  • Мнения: 8 999
Нямам нищо против сополиви деца, стига някой редовно да им бърше цивките, защото е много гадно да гледаш как мърсолът се е проточил до горната устна и детето го заблизва с езиче. Ако са чистички, не ми пречи, че са хремави. Моите деца - също.

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
... за зъбите, нали на всички деца растат, а и не е заразно  Laughing!!!

Как не проумяхте, че децата не боледуват от зъборастеж  #Crazy НЯМА такава диагноза!!! При никненето на зъби се лепват разни вируси, ЗАТОВА текат носове  Tired И повярвай, и на децата, чиито зъби отдавна са поникнали, им текат сополи...

Навън има много по-опасни неща от сополивите деца. Тези с претенциите - защо не държите своите под стъклен похлупак?!
Ние да държим децата си под похлупак, защото вие гледате само собствения си кеф и отказвате да се съобразите? Как ли пък не.


Благодаря се, че рядко, но има хора на моето мнение  Hug Така се успокоявам, че не съм само аз с болен мозък, та да ме притесняват сополките на съседчето  Mr. Green

А от ясли и градина така или иначе вече лиших дъщеря си от посещения... Точно заради нищо- не- значещи сополи

# 51
  • Мнения: 2 309
Достатъчно отговорна съм, за да не водя ЗАРАЗНО БОЛНО дете при други деца..

Ти може би Simple Smileно не всички са отговорни като теб. Дърпала съм дъщеря ми от деца със зелени сополи, проточени от нослетата.

По темата - когато е сополива не я извеждам навън. Приемам, че е с отслабен имунитет. Като започне да се подобрява, я извеждам далече от детските площадки. Била е със сериозни сополи точно два пъти, откакто се е родила. Третият път се проточи към две седмици и установихме, че алергия към цветен прашец /по симптомите/. В този период съм я срещала с деца, само на мои приятелки, които съм предупреждавала. Когато не я гледам аз, а майка ми, се спазват същите правила.

# 52
  • Мнения: 799
Мдааа, предлагам на всички майки да си ходим с анти-мърсол комплекти по градинките и градския транспорт, състоящ се от белина и парцал, с който да лъскаме пързалките и седалките  Joy
Стига, бе, хора, ясно е, че няма стерилна среда. Децата се разболяват, колкото и да ги пазиш, така че по-добре да имат имунитет. Не става въпрос в градинката да разхождаш дете с вирусна бронхопневмония (или както и да се пише), а за най-обикновени сополи, които може да не са следствие на коварен смъртоносен вирус, а на обикновена простуда.
Аз съм с хроничен синузит и през последните 15 години цивката ми тече ежегодно и без прекъсване от Октомври до Юни. Имайте го предвид на форумните сбирки  Mr. Green
Нямам нищо против сополиви деца, стига някой редовно да им бърше цивките, защото е много гадно да гледаш как мърсолът се е проточил до горната устна и детето го заблизва с езиче. Ако са чистички, не ми пречи, че са хремави. Моите деца - също.
Peace

# 53
  • Мнения: 668
Да изкарвам го,така минават по бързо когато ги напича слънцето.Съобразявам се с такива като майката която я е страх от такива неща.
Имах един подобен случаи но не с моето дете.ДРУГО БЕШЕ ПАНДАЛО И РЕВЕШЕ И КАТО ВСЯКА МАЙКА ГО ВДИГНАХ.От другата пейка се обажда една такава"АМА КАК МОЖЕ МИ АКО Е С ШАРКА,ИЗМИЙ СИ РЪЦЕТЕ ПРЕДИ ДА СИ ПИПНЕШ ДЕТЕТО".Нямам думи просто.

# 54
  • Мнения: 3 447
Стига, бе, хора, ясно е, че няма стерилна среда. Децата се разболяват, колкото и да ги пазиш, така че по-добре да имат имунитет.
Естествено, че няма, и не съм привърженичка на стерилната среда, но предпочитам аз да избирам начините за закаляване на имунитета, а не да ме обкихват и обкашлят, без да са ме питали  Simple Smile

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
...а за най-обикновени сополи, които може да не са следствие на коварен смъртоносен вирус, а на обикновена простуда.

"Обикновена простуда" всъщност означава, че вследствие на намален имунитет, организмът е лепнал вирус  Tired
Ама четете повечко, не казвам, че всеки разбира от всичко, но поне имайте смелост да си го признаете и да ЧЕТЕТЕ!

Обикновено настинките траят между 2 и 7 дни. Общата настинка е заболяване, което може да бъде причинено от над 200 различни вируси - най-често те са от групата на риновирусите (от гр. rhin - "нос"), но може да са и от други групи - например коронавируси, аденовируси, респираторно-синцитиални вируси, коксаки, ехо-вируси и др. Поради това си многообразие от причинители изработването на ваксина срещу настинката е невъзможно. За да се намали заболеваемостта, е необходимо хората да повишават собствените си защитни сили и да намалят контакта с възможни вирусоносители.

Досадната обикновена настинка се причинява от над 200 вида вируси. Обикновено имунната ни система се справя с тях, но когато съпротивителните сили на организма отслабнат, възниква заболяване. Повечето възрастни боледуват от настинка 1-2 пъти годишно, предимно през зимата. Малките деца се разболяват по-често, тьй като нямат изграден имунитет срещу многобройните вируси, конто я причиняват.


Защото обикновената настинка се причинява от повече от 200 различни вируса, а детето може да си изгради имунитет срещу само един от тях за едно разболяване. Помните ли всички настинки, които вие сте имали през живота си? Вашето дете също ще трябва да ги преболедува всичките – или дори повече – за да си изгради защита срещу вирусите.
Малкото дете, което изследва всичко чрез пипане, лесно влиза в досег с простудните вируси по ръцете си. И тогава всичко, което трябва да направи, е просто да пъхне пръстче в носа си или да си потърка очите и вирусът ще има възможност да се установи в носоглътката и да го разболее за седмица-две. Ако детето само налапа заразена играчка, то няма да прихване простудата – вирусът трябва да проникне в носа, за да предизвика инфекция.
Детето ви може да се разболява по-често през есента и зимните месеци, понеже студеният въздух и вътрешното отопление изсушават носната лигавица, което позволява на вирусите да намерят подходяща среда там. Освен това децата прекарват повечето време скупчени вътре, където е по-вероятно вирусите да се прeдадат от човек на човек.
Последните научни изследвания потвърждават това, което работещите родители вече знаят – децата, дадени на градина, боледуват по-често от настинки, отити, хрема и други респираторни заболявания отколкото тези, гледани вкъщи. Дори и да не е в група с много деца, възможно е детето ви да боледува 6 до 12 пъти в годината. Но като пораства, броят на настинките ще намалява, като около 10-годишната възраст на детето спада до 3 инфекции за година.

# 56
  • Мнения: 827
...а за най-обикновени сополи, които може да не са следствие на коварен смъртоносен вирус, а на обикновена простуда.

"Обикновена простуда" всъщност означава, че вследствие на намален имунитет, организмът е лепнал вирус  Tired
Ама четете повечко, не казвам, че всеки разбира от всичко, но поне имайте смелост да си го признаете и да ЧЕТЕТЕ!

Обикновено настинките траят между 2 и 7 дни. Общата настинка е заболяване, което може да бъде причинено от над 200 различни вируси - най-често те са от групата на риновирусите (от гр. rhin - "нос"), но може да са и от други групи - например коронавируси, аденовируси, респираторно-синцитиални вируси, коксаки, ехо-вируси и др. Поради това си многообразие от причинители изработването на ваксина срещу настинката е невъзможно. За да се намали заболеваемостта, е необходимо хората да повишават собствените си защитни сили и да намалят контакта с възможни вирусоносители.

Досадната обикновена настинка се причинява от над 200 вида вируси. Обикновено имунната ни система се справя с тях, но когато съпротивителните сили на организма отслабнат, възниква заболяване. Повечето възрастни боледуват от настинка 1-2 пъти годишно, предимно през зимата. Малките деца се разболяват по-често, тьй като нямат изграден имунитет срещу многобройните вируси, конто я причиняват.


Защото обикновената настинка се причинява от повече от 200 различни вируса, а детето може да си изгради имунитет срещу само един от тях за едно разболяване. Помните ли всички настинки, които вие сте имали през живота си? Вашето дете също ще трябва да ги преболедува всичките – или дори повече – за да си изгради защита срещу вирусите.
Малкото дете, което изследва всичко чрез пипане, лесно влиза в досег с простудните вируси по ръцете си. И тогава всичко, което трябва да направи, е просто да пъхне пръстче в носа си или да си потърка очите и вирусът ще има възможност да се установи в носоглътката и да го разболее за седмица-две. Ако детето само налапа заразена играчка, то няма да прихване простудата – вирусът трябва да проникне в носа, за да предизвика инфекция.
Детето ви може да се разболява по-често през есента и зимните месеци, понеже студеният въздух и вътрешното отопление изсушават носната лигавица, което позволява на вирусите да намерят подходяща среда там. Освен това децата прекарват повечето време скупчени вътре, където е по-вероятно вирусите да се прeдадат от човек на човек.
Последните научни изследвания потвърждават това, което работещите родители вече знаят – децата, дадени на градина, боледуват по-често от настинки, отити, хрема и други респираторни заболявания отколкото тези, гледани вкъщи. Дори и да не е в група с много деца, възможно е детето ви да боледува 6 до 12 пъти в годината. Но като пораства, броят на настинките ще намалява, като около 10-годишната възраст на детето спада до 3 инфекции за година.

Мисля, че под "обикновена настинка" тук, дамата го използва в смисъл, че ОБИКНОВЕНО детето може да е сополиво, но да не се разболее с екстри като Т, кашлица, кихане и т.н., извинявам се, ако не интерпретирам правилно.
Може ли линк към цитата в отговора ти, защото много искам да се включа в статистиката към тези научни изследвания, които "потвърждават това, което работещите родители вече знаят – децата, дадени на градина, боледуват по-често от настинки, отити, хрема и други респираторни заболявания отколкото тези, гледани вкъщи. " Тъй като аз съм работещ родител, детето ми е на ясла от 11-месечна възраст и за мен това твърдение НЕ е вярно.  bouquet

# 57
  • Мнения: 2 829
Извеждам си детето винаги, когато се чувства добре и иска да излезе. Предупреждавам другите майки ако е сополив. Пускам го да си играе със сополиви, кашлящи деца или деца, за които майките ме предупреждават че са болни/на антибиотик. В резултат на това винаги, когато има някаква мини епидемия (когато има болни деца от познатите ни) малкия го лепва, но го изкарва леко и на крак. Онзи ден беше със 37 градуса температура 2-3 часа, мина му. Зимата на 2-3 пъти имаше хрема, веднъж вдигна Т. Лекарства не е пил изобщо никакви (нито парацетамол, нито капки против колики, нито каквото и да е друго) от миналата зима. Тогава докторката ме наплаши и му дадох антибиотик веднъж, за което съжалявам.
Смятам, че на детето му е нужно да се среща с вируси за да му се развива имунната система. И не се старая да ги избягвам, а ако може да сме контактни с повече Grinning

# 58
  • Мнения: 2 100
Моето дете кара по 2 седмици със сополки, и то точно заради зъбките. Няма да го държа заключено я! НЕ Е БОЛНО! Извеждам го всеки ден, сред други деца също. Никоя майка не е издребнявала така!

# 59
  • Мнения: 799
Чинно прочетох цитатите на Тарталета и те само потвърждават моето мнение.
Но за нейно успокоение си ПРИЗНАВАМ, че не разбирам от всичко и ПРОЧЕТОХ.
В тоя дух да попитам какво правят перфектните майки, когато някой мръстник/мръстница ги зарази с вирус (за майките иде реч)? А перфектните майки ходят ли мърсоливи на кръчма с приятели?  Mr. Green
Какво правят перфектните майки, когато едно от децата се разболее (следствие на мърсоливо дете, разбира се, да не помислите, че по нейна вина)? Децата/здравото дете - в изолатор? А децата на перфектните майки имат ли алергии към тополи например?

Дона, съгласна съм с теб, но това предполага тотално изолиран живот... Животът в обществото предполага компромиси, колкото и да ни е неприятно. Далеч повече се дразня от фасовете в пясъка (абсолютно осъзнато и умишлено действие), отколкото сополите на Пепи, които очевидно са безобидни (детето изглежда здраво - всички знаем как изглежда болно дете) и със сигурност майка му не е искала разболяването му).

Отново повтарям, че става въпрос са ш.бани сополи, за които самите доктори казват "слагайте само физиологичен разтвор", а не за заболяване, което се лекува с антибиотици или подобни хард-средства.

Офф: егати колко се обогатих днес - научих думата "мърсол" и разбрах нещо полезно за вирусите  Mr. Green Остава и да поработя малко, за да е съвсем пълноценен денят ми  Peace

Общи условия

Активация на акаунт