Какво струва едно бебче

  • 8 846
  • 170
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледането на дете струва почти всичко на родителите. Няма абсолютен минимум откъм финанси. Емоционално е на максимума. Летоброенето е "преди детето" и "след детето". Парите са най-малкият проблем. Раждането на дете е от най-хубавите случки в живота, но може да предизвика и сериозни трусове в семейството.

# 61
  • Мнения: 183
И аз бих казала , ,че не толкова финансовата страна е проблем за отглеждането на едно бебе.Първо ако искате да си имате бебе ,ама искрено , тогава няма да се замисляте чак толкова колко ще ви струва,ако трябва вие ще се лишавате от доста неща , но ще си гледате бебето и то ще ви се отблагодарява всеки ден с безгранична и много искрена любов.Децата са непреходното нещо в родителския живот и най-ценното,за това си струва да се живее,не за кариера ,не за пари,не за власт.Децата са безмерна грижа и живота ти настина тръгва в друга посока,но си струва и заслужава,това е щастието!!!

# 62
  • Мнения: 111
Първо ако искате да си имате бебе ,ама искрено , тогава няма да се замисляте чак толкова колко ще ви струва...
newsm10
Ако ще си правите сметки за разходи, по- добре си вземете рибки, струват по- малко и изискват по- малко време, енергия и внимание!

# 63
  • Мнения: 405
Докато не видиш с очите си сама какво е да имаш дете, колкото и да питаш-няма да разбереш!Никой никога не се чувства напълно готов, на 100% за едно дете - това извън въпроса ти Peace

# 64
  • Мнения: 1 062
Първо ако искате да си имате бебе ,ама искрено , тогава няма да се замисляте чак толкова колко ще ви струва...
newsm10
Ако ще си правите сметки за разходи, по- добре си вземете рибки, струват по- малко и изискват по- малко време, енергия и внимание!


Айде глупости пак. Аз искам, ама много искам поне 4 деца. И да си кажа честно правя си сметката. И все пак ги искам. Да вземем да си ги направим, че ако наистина ги искам хич и не трябва да се замислям. Или пък да си взема рибки  Thinking Хм, пред голяма дилема съм. И нали се сещате, че има хора, които не са като циганите, понеже знаят колко любов даваш и получаваш от едно дете, иии хората искат голямо богатство и правят по 10-12 дечица. Богаташи. Пък и с тези ехидни отговори дето ги има в почти всяка тема пък било то и сериозна, направо полудявам. Хората ще сменят държавата, предстои им голяма промяна и най-вероятно не са и сигурни в бъдещите си доходи. Но дори и да не е така, аз преди да забременя с първото си дете също исках да знам горе-долу колко пари месечно отиват за отглеждането на бебе. И не, че не съм искала бебето си наистина, а бях практична и исках да съм подготвена. И извинете, ама не е ли най-подходящото място да се попита това във форума на майките?
Извинявам се, но не се сдържах, защото подобни отговори вече се срещат навсякъде.
На авторката искам да кажа, ако сега се справяте що-годе добре, ще се справите и ако решите да имате бебе. Просто ще се променят малко приоритетите ви, но ще се справите. За сума не може да се говори, защото е променлива величина. За бебето ми в момента отиват около 200 лв, но имам дрешки и почти не купувам. В разходите слагам храна, памперси, козметика. Ако детето се разболее - отделно. В емоционален план - лишихме се от излизания вечер и чести срещи с приятели. Кръга ни от познати се сведе до тези, които имат деца, защото тези, които все още нямат имат други приоритети и съответно не можем да си нагодим времето. Като се замисля, само спечелих в емоционален план. Със съпруга ми сме още по близки, някак не може да се изкаже с думи. Вече имаме нещо което ни свързва по невероятен начин, нещо което сме създали, отглеждаме и възпитаваме заедно, и то е час от него и мен. Нашите най-хубави качества - физически и духовни събрани в едно - децата ни.

# 65
  • Мнения: 489
Разплакахте ме пак... дано скоро и аз стана мама. Безценно е!

# 66
  • Мнения: 1 447
каквото и да ви струва, си струва.
а иначе отношенията се променят и без дете.
напълно съм съгласна с мнението на Лабрадор

# 67
  • Мнения: 806
Добро Утро и Благодаря много.  Разбирам обобщеното мнение.  Надявах се да бъде подобно.  Снощи аз и мъжът ми обсъждахме темата.  Няма спор, че искаме дете - много!  От друга страна като погледна бъркотията покрай нас сега се стряскам.  Решихме да изчакаме докато се финализират продажби и път. 2-3 месеца.  Тогава упорито да опитваме.

Поздрави на всички. Hug

# 68
  • софия
  • Мнения: 636
Струва много любов и не чак толкова пари. Желание да има.

# 69
  • Мнения: 56
Струва толкова колкото имаш. За него даваш всичко. Готов си да се лишиш от всичко.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 735
Бебка е безценна!Но да ме убеждава някой,че едва ли не без пари става... NaughtyХрана,козметика,дрешки,играчки,памперси...Променят се и отношенията между двамата.В началото ми беше мн. трудно,бях мн. изнервена и това се отразява.Не излизаме вечер толкова често,но си правим тримата веселба,а при мен излизанията по женски въобще спряха.Ако има кой да ти помага добре.Хубаво е човек да мисли предварително и за пари и за другите промени.Според мен всеки интелигентен човек би се замислил и за финансовата и психологическата промяна.Пожелавам ви скоро  EFP !

# 71
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, много ми е смешно Laughing Лесно пишете...отвътре ви идва...ама като умре някое цигане, щото не е яло две седмици, всички пищят неистово - ууу, тая що го е родила, като не може да го гледа #Cussing out Ми от любов бе, от любов Shocked
Ясно, че примерът е краен. Но да подхождаш към раждането на дете като към нещо, тотално несвързано с финанси, а само с емоции, е безотговорно. Ето, аз например имам едно дете и чакам второ. Искаме и трето. Но трето ще има тогава, когато има жизнено пространство за него. Няма да оставя три деца на различна възраст и може би от различен пол, да се гъчкат в една стая Naughty Ето ми стимул за работа и изкарване на пари - по-голяма къща, за да имам и трето бебенце. Така ги виждам аз нещата. Другото са тийнейджърски приказки.

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 12:22 от belinda

# 72
  • София
  • Мнения: 38 419
Да си кажем честно - от около третия до деветия месец финансовото положение е най-тежко.
Ако си спряла да кърмиш - АМ.
Пюретата.
Памперсите.
Лекарствата и козметиката отделно.
И дрешките.
Хубаво е, че поне направиха майчинството 90% от заплатата точно за този период.
После идва детската кухня и полека-лека става по-лесно.

# 73
  • Мнения: 806
Да си кажем честно - от около третия до деветия месец финансовото положение е най-тежко.
Ако си спряла да кърмиш - АМ.
Пюретата.
Памперсите.
Лекарствата и козметиката отделно.
И дрешките.
Хубаво е, че поне направиха майчинството 90% от заплатата точно за този период.
После идва детската кухня и полека-лека става по-лесно.

При нас майчинство е 100% заплата, но е едва 3 месеца период.  А за детска кухня не съм чувала.  Прочетох го и на друго място но не знам какво е.

# 74
  • София
  • Мнения: 38 419
Да си кажем честно - от около третия до деветия месец финансовото положение е най-тежко.
Ако си спряла да кърмиш - АМ.
Пюретата.
Памперсите.
Лекарствата и козметиката отделно.
И дрешките.
Хубаво е, че поне направиха майчинството 90% от заплатата точно за този период.
После идва детската кухня и полека-лека става по-лесно.

При нас майчинство е 100% заплата, но е едва 3 месеца период.  А за детска кухня не съм чувала.  Прочетох го и на друго място но не знам какво е.

Е то тези три месеца, ако кърмиш, разходите няма да са ти кой знае какви.
Трудното идва после, със захранването.
Детската кухня е три бурканчета с детска храна всеки ден в продължение на 1 година за по 1 лев на ден. Не е зле.

Общи условия

Активация на акаунт