Какво струва едно бебче

  • 8 838
  • 170
  •   1
Отговори
  • Мнения: 806
Питам този въпрос защото аз и мъжът ми искаме бебе много.  Бих искала да знам, какво ви струва финансово и лично едно бебенце?  От какво трябваше да се откажете или да се лишите и лишавате?  Как се променят отношенията между вас и мъжът ви? Не намерих такава тема и за това съм любопитна.  Ако все пак има, моля да ме извините. newsm30

Знам, че нищо не може да се сравни с факта да имаш дете.  Но се интересувам от това, какво става след....

# 1
  • Мнения: 1 464
Колкото и да струва-СТРУВА СИ!
НЯМА ТОЧЕН ОТГОВОР НА ТОЗИ ВЪПРОС Hug
Бебе се гледа и с много и с малко,зависи с какво разполагаш и зависи и ти какъв човек си.В смисъл ако се стигне до кантар дали ще купуваш повече за теб или за него.Дали ще използваш маркови дрехи и козметика,дали обикновени.Дали ще започнеш работа след раждането или ще го гледаш до 3 че и повече години.Темата е дъълга...ще се включа по-натам защото имам наблюдения върху всякакъв тип родители.Някой живеят с 500лв на месец,други 5 пъти повече.И при едните и при другите децата са щастливи и се гледат.
Единственото от което ще се лишиш ти е лично време,но това е в началото...После нещата се нареждат Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 665
 Струва много любов и не чак толкова пари. Желание да има.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Колкото и да струва-СТРУВА СИ!
НЯМА ТОЧЕН ОТГОВОР НА ТОЗИ ВЪПРОС Hug
Бебе се гледа и с много и с малко,зависи с какво разполагаш и зависи и ти какъв човек си.В смисъл ако се стигне до кантар дали ще купуваш повече за теб или за него.Дали ще използваш маркови дрехи и козметика,дали обикновени.Дали ще започнеш работа след раждането или ще го гледаш до 3 че и повече години.Темата е дъълга...ще се включа по-натам защото имам наблюдения върху всякакъв тип родители.Някой живеят с 500лв на месец,други 5 пъти повече.И при едните и при другите децата са щастливи и се гледат.
Единственото от което ще се лишиш ти е лично време,но това е в началото...После нещата се нареждат Simple Smile

Точно така е Peace

# 4
  • Мнения: 806
Да разбира се! Но все пак, как се променят отношенията между вас и мъжът ви?  Какво ви струва в личният живот?

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
каквото и да ви струва, си струва.
а иначе отношенията се променят и без дете.

# 6
  • Мнения: 1 341
Децата са най-голямото богатство. Така, че освен да забогатееш, няма какво да загубиш! Peace

А въпросът за отношенията е много индивидуален.
Лабрадор е прав, че отношенията се променят и без дете. Peace

# 7
  • Мнения: 263
И аз мисля, че и с повече и с по-малко може да се гледа бебе!
Но носи толкова много любов, че  определено си струва. Все пак се пригответе да се пооткажете от свободното си време. Доста дълго ще трябва да позабравите своите прищевки и да мислите първо за бебето. Но това е по-скоро приятно, отколкото тежест! По-лесно е, ако има кой да помогне понякога, за да успеете да отделите мако време на себе си. Но и да няма - не е толкова страшно, а и пак се намират начини.
Хубаво е да си имаш бебче!

# 8
# 9
  • Мнения: 22 343
Има такава тема и доста коментари...

Може да струва и много и малко, зависи какво му купуваш и от къде. Аз мога да кажа, че само за храна и памперси за дъщеря ми в момента даваме по 300лв на месец. Отделно са дрехи и т.н. неща.
За отношенията, променят се и с дете и без дете. Лично за мен няма никаква промяна в отношенията с мъжът ми след раждането на детето.

# 10
  • ЕН
  • Мнения: 543
всички мами са ти казали до сега доста верни отговори на твоя въпрос
всичко бих дала за една тяхна усмивка когато са болни,
всичко бих дала когато съм надалеко от тях за да ги видя или чуя,
всичко бих дала за да са щастливи здрави и умни (като му дойде времето),
всичко бих дала за да сме цялото семейство заедно почивните дни (тати ни работи и събота и неделя и делник и празник),
и всичко бих дала да са малко по кротки Joy
така че не питайте колко струва едно бебе, защото един живот е безценен

# 11
  • Мнения: 305
Със съпруга ми сме на мнение, че след появата на детето семейният живот става пълноценен!
При отглеждането на децата нещата са както и при възрастните гъз знае и две и  двеста!Колкото можеш толкова отделяш, но най-важното за детето е любов и разбирателство и спокойна семейна среда!Това е ! Успех в бебеправенето! Laughing

# 12
  • Мнения: 806
всички мами са ти казали до сега доста верни отговори на твоя въпрос
всичко бих дала за една тяхна усмивка когато са болни,
всичко бих дала когато съм надалеко от тях за да ги видя или чуя,
всичко бих дала за да са щастливи здрави и умни (като му дойде времето),
всичко бих дала за да сме цялото семейство заедно почивните дни (тати ни работи и събота и неделя и делник и празник),
и всичко бих дала да са малко по кротки Joy
така че не питайте колко струва едно бебе, защото един живот е безценен

Много ме трогна това.  Хубаво е човек да знае.  Ние сме в процес на продаване на 2 апартамента, 2 коли следвано от преместване в друга държава и нова работа за мъжът ми.  Дано да намеря и аз скоро след това, макар той да иска аз да съм у дома с ново бебе.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 458
Изобщо не се колебайте,а почвайте с бебеправенето.Просто нямапо-голямо щастие от едни малки ръчички,които те гушкат,едни очи пъни със смях или сълзи,а когато чуеш вълшебната думичко МАМО за първи път просто отлиташ от щастие.
Децата струват цялата ти любов,цялото ти себеоотдаване и почти цялото ти свободно време,но нещата които те ти дават струват много повече.
Отношенията с мъжа се промениха,но към по-добро всеки преоткри другия в различна светлина,когато се грижиш за едно малко същество ставаш по-добър,по-нежен,по-малко егоист,по-обичащ и всякакви дребни нещица от ежедневето те карат да се чувстваш щаслив.

# 14
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Колко струва ли ? БЕЗЦЕННО Е

Общи условия

Активация на акаунт